Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie

Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie

Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!

Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie
Centralny odcinek nabrzeży Morza Azowskiego w Mariupolu; fot. serwis prasowy

Mariupol to największe miasto na wybrzeżu Morza Azowskiego i ważny ośrodek przemysłowy na Ukrainie. Stało się o nim głośno w 2015 roku, kiedy to na jedną z dzielnic mieszkalnych spadły pociski z wyrzutni rakietowej typu Grad, zabijając 30 osób cywilnych i raniąc prawie 100. Wydarzenie było częścią ofensywy prowadzonej przez prorosyjskich rebeliantów w ramach wojny we wschodniej Ukrainie. Rząd ukraiński oraz OBWE potwierdziły, że ataku dokonano z terenów kontrolowanych przez władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Dziś urząd miasta organizuje otwarty, dwuetapowy konkurs architektoniczny na zagospodarowanie 38-hektarowego terenu rozciągającego się na długości blisko 3 kilometrów wzdłuż nabrzeży Morza Azowskiego w centrum. Uczestnicy mają zaproponować koncepcję, która nie tylko uwzględni potrzeby mieszkańców i turystów, ale wzmocni też nadmorską tożsamość miasta.

Zgłoszenia do I etapu przyjmowane są do 31 lipca. Spośród nich jury wybierze maksymalnie trzy zespoły, które zostaną zaproszone do fazy projektowej. Każdy za swoją pracę otrzyma honorarium w wysokości 2000 USD. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 30 września, a główna nagroda wyniesie 5000 USD. Rewitalizację nabrzeży zaplanowany na lata 2024-2025. Więcej informacji na stronie https://mariupolseashores.com.ua/central.

Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie: trwa realizacja Narodowego Muzeum Hołodomoru według projektu Nizio Design International
Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie: trwa realizacja Narodowego Muzeum Hołodomoru według projektu Nizio Design International Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu to największy z przygotowywanych dotąd na Ukrainie projektów muzealnych. Za koncepcję gmachu i jego wystawę odpowiada polska pracownia Nizio Design International. Budowa właśnie się rozpoczęła [ZDJĘCIA REALIZACJI].
Autor: (Red.)
Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze: wyniki konkursu Plany realizacji Parku Aktywności Rodzinnej w Wawrze budzą kontrowersje. Czy słusznie? Władze miasta właśnie rozstrzygnęły konkurs na zagospodarowanie czterohektarowej polany w sąsiedztwie tzw. Lasku Wawerskiego.
Będzie nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Właśnie ogłoszono konkurs na jej projekt Nowa siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie powstać ma w wyniku adaptacji i rozbudowy tzw. Starej Octowni w samym centrum miasta. Poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich właśnie ogłosił konkurs na projekt obiektu.
Będzie konkurs architektoniczny na odbudowę Pałacu Saskiego Projekt odbudowy Pałacu Saskiego zostanie wyłoniony w konkursie architektonicznym. Powołana w celu realizacji inwestycji spółka Pałac Saski planuje go ogłosić na początku 2023 roku.
W poszukiwaniu uczciwych konkursów: rozmowa z Robertem Majkutem Są konkursy, które służą tylko do finansowania biznesu organizatorów. Red Dot Design Award pokazał światu, że można tak działać. Wątpliwą sprawą jest tu już niezliczona liczba bardzo wąskich kategorii, skonstruowanych celowo tak, by niemal każdy uczestnik mógł zwyciężyć w jednej z nich.
Jedno z pierwszych osiedli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powstanie w Tczewie. Wyniki konkursu Pracownia BudCud wygrała konkurs na projekt budynku wielorodzinnego przy ul. Bałdowskiej w Tczewie. Będzie to jedna z pierwszych realizacji Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, które mają zastąpić funkcjonujące dotychczas Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.