Architektura MuratorKonkursyMiędzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie

Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie

Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!

Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie
Centralny odcinek nabrzeży Morza Azowskiego w Mariupolu; fot. serwis prasowy

Mariupol to największe miasto na wybrzeżu Morza Azowskiego i ważny ośrodek przemysłowy na Ukrainie. Stało się o nim głośno w 2015 roku, kiedy to na jedną z dzielnic mieszkalnych spadły pociski z wyrzutni rakietowej typu Grad, zabijając 30 osób cywilnych i raniąc prawie 100. Wydarzenie było częścią ofensywy prowadzonej przez prorosyjskich rebeliantów w ramach wojny we wschodniej Ukrainie. Rząd ukraiński oraz OBWE potwierdziły, że ataku dokonano z terenów kontrolowanych przez władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Dziś urząd miasta organizuje otwarty, dwuetapowy konkurs architektoniczny na zagospodarowanie 38-hektarowego terenu rozciągającego się na długości blisko 3 kilometrów wzdłuż nabrzeży Morza Azowskiego w centrum. Uczestnicy mają zaproponować koncepcję, która nie tylko uwzględni potrzeby mieszkańców i turystów, ale wzmocni też nadmorską tożsamość miasta.

Zgłoszenia do I etapu przyjmowane są do 31 lipca. Spośród nich jury wybierze maksymalnie trzy zespoły, które zostaną zaproszone do fazy projektowej. Każdy za swoją pracę otrzyma honorarium w wysokości 2000 USD. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 30 września, a główna nagroda wyniesie 5000 USD. Rewitalizację nabrzeży zaplanowany na lata 2024-2025. Więcej informacji na stronie https://mariupolseashores.com.ua/central.

Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie: trwa realizacja Narodowego Muzeum Hołodomoru według projektu Nizio Design International
Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie: trwa realizacja Narodowego Muzeum Hołodomoru według projektu Nizio Design International Memoriał Ofiar Wielkiego Głodu to największy z przygotowywanych dotąd na Ukrainie projektów muzealnych. Za koncepcję gmachu i jego wystawę odpowiada polska pracownia Nizio Design International. Budowa właśnie się rozpoczęła [ZDJĘCIA REALIZACJI].
Autor: (Red.)
Konkurs na projekt osiedla TBS w Katowicach SARP Katowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zrównoważonego osiedla TBS w Giszowcu. Składanie wniosków do 9 sierpnia.
Polacy ponownie wśród laureatów prestiżowego konkursu Kaira Looro 2021 Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybrało laureatów tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro na projekt Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Honorowe wyróżnienie przypadło Weronice Paczkowskiej, Aleksandrze Kubiak, Marcie Mojsik i Piotrowi Gajdakowi. Aż cztery zespoły z Polski znalazły się też w ścisłym finale konkursu!
Biblioteka dla uchodźców: edukacja dla lepszej przyszłości Yaroslav Panasevych, Alexanrda Polets i Anastasiya Skvarniuk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu Tiny Library 2021.
Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!
DtEA 2021 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto trzecią edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji z całego świata znalazły się też dwa projekty z Polski!
Konkurs na projekt osiedla komunalnego na warszawskich Włochach Władze m.st. Warszawy zapraszają do udziału w konkursie na projekt osiedla komunalnego przy ul. 1 Sierpnia we Włochach. Zadaniem uczestników jest zaproponowanie nowej zabudowy oferującej ok. 300 mieszkań. Składanie wniosków do 16 lipca.