Muzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny
Termin rejestracji w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum Designu w Meksyku upływa 30 września 2014
Nowe Muzeum Współczesnego Designu w Meksyku ma mieścić kolekcję prac projektantów z Ameryki i świata, grafików, twórców form przemysłowych, kreatorów mody i innych. Przestrzeń nowego muzeum, zaprojektowanego zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, powinna umożliwiać nowoczesną prezentację i udostępnianie tych zbiorów.
W otwartym konkursie architektonicznym mogą uczestniczyć indywidualni projektanci lub zespoły projektowe, liczące maksymalnie cztery osoby.
Opłata rejestracyjna wynosi od 80 do 150 dolarów, w zależności od terminu zgłoszenia.
Terminy w konkursie architektonicznym 24 kwietnia 2014 – rozpoczęcie rejestracji 30 września 2014 – zakończenie rejestracji i termin składania prac konkursowych 5 listopada 2014 – ogłoszenie wyników
Nagrody i wyróżnienia w konkursie architektonicznym I nagroda – 3000 dolarów, publikacja projektu II nagroda – 1200 dolarów, publikacja projektu III nagroda – 800 dolarów, publikacja projektu Jury przyzna ponadto dziesięć honorowych wyróżnień.
Więcej informacji: www.archtriumph.com, www.facebook.com / archtriumph
Największe miasta świata położone są głównie w Azji. W czołówce od lat plasują się metropolie Indii i Chin, zmianie ulega jednak kolejność poszczególnych ośrodków na liście. Prezentujemy najnowsze zestawienie największych miast świata – ranking 2021.
Położony na poprzemysłowych terenach miasta Meksyk budynek muzeum Soumayi autorstwa biura FREE Fernando Romero mieści na pięciu poziomach nadziemnych prywatną kolekcję sztuki Carlosa Slima, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Obiekt jest częścią projektu urbanistycznego mającego na celu zrewitalizowanie obszarów tej części miasta.
Dla architektów i instalatorów takie realizacje, jak otwarte we wrześniu 2021 Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, to prawdziwe wyzwanie. W budynkach tego typu rozwiązania funkcjonalne muszą jednocześnie odzwierciedlać koncept artystyczny i historyczny całego obiektu. W tym konkretnie przypadku udało się to znakomicie. Wizję architekta zrealizowano przy wsparciu rozwiązań oświetleniowych firmy Trilux.
Z dystopijnej scenerii terenów po zburzonej hucie wyłonił się nowoczesny budynek muzeum, który harmonijnie łączy historię z nowoczesnością. O nowej realizacji BLANK_architekci pisze Justyna Swoszowska.
Powstał obiekt mocno zapadający w pamięć, nasycony treściami symbolicznymi i wydobywający piękno przemysłowej architektury międzywojnia. O nowej realizacji Pracowni Projektowej ARKON Jana Kabaca pisze Konrad Kucza-Kuczyński.
Z uwagi na skalę obiektu sklepienia wykonano w konstrukcji żelbetowej, którą obłożono cegłami pochodzącymi m.in. z rozebranych okolicznych pieców do wypalania ceramiki. O technicznych aspektach realizacji Muzeum Pieców w Jingdezhen według projektu Studio Zhu-Peipisze Wiktor Kowalski.
Rytm masywnej kolumnady komunikuje funkcję publiczną obiektu. Można się w nim doszukiwać echa reprezentacyjnej architektury międzywojnia. O Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, nowej realizacji pracowni BDR Architekci, pisze Marcin Kwietowicz.
Poznaliśmy projekt Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach. Obiekt w miejscu urodzenia legendarnego kapelana „Solidarności” powstanie według koncepcji biura Nizio Design International.