Architektura MuratorKonkursyMuzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Muzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Termin rejestracji w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum Designu w Meksyku upływa 30 września 2014

Nowe Muzeum Współczesnego Designu w Meksyku ma mieścić kolekcję prac projektantów z Ameryki i świata, grafików, twórców form przemysłowych, kreatorów mody i innych. Przestrzeń nowego muzeum, zaprojektowanego zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, powinna umożliwiać nowoczesną prezentację i udostępnianie tych zbiorów.

W otwartym konkursie architektonicznym mogą uczestniczyć indywidualni projektanci lub zespoły projektowe, liczące maksymalnie cztery osoby.

Opłata rejestracyjna wynosi od 80 do 150 dolarów, w zależności od terminu zgłoszenia.


Terminy w konkursie architektonicznym
24 kwietnia 2014 – rozpoczęcie rejestracji
30 września 2014 – zakończenie rejestracji i termin składania prac konkursowych
5 listopada 2014 – ogłoszenie wyników

Nagrody i wyróżnienia w konkursie architektonicznym
I nagroda – 3000 dolarów, publikacja projektu
II nagroda –  1200 dolarów, publikacja projektu
III nagroda – 800 dolarów, publikacja projektu
Jury przyzna ponadto dziesięć honorowych wyróżnień.


Więcej informacji: www.archtriumph.com, www.facebook.com / archtriumph

Największe miasta świata: ranking 2021
Największe miasta świata: ranking 2021 Największe miasta świata położone są głównie w Azji. W czołówce od lat plasują się metropolie Indii i Chin, zmianie ulega jednak kolejność poszczególnych ośrodków na liście. Prezentujemy najnowsze zestawienie największych miast świata – ranking 2021.
Współczesna architektura Meksyku. Reforma Towers projektu Richard Meier & Partners Pracownia architektoniczna Richard Meier & Partners przedstawiła projekt kompleksu wieżowców, który powstać ma w stolicy Meksyku.
Muzeum SOUMAYI w Meksyku Położony na poprzemysłowych terenach miasta Meksyk budynek muzeum Soumayi autorstwa biura FREE Fernando Romero mieści na pięciu poziomach nadziemnych prywatną kolekcję sztuki Carlosa Slima, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Obiekt jest częścią projektu urbanistycznego mającego na celu zrewitalizowanie obszarów tej części miasta.    
Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Rytm masywnej kolumnady komunikuje funkcję publiczną obiektu. Można się w nim doszukiwać echa reprezentacyjnej architektury międzywojnia. O Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, nowej realizacji pracowni BDR Architekci, pisze Marcin Kwietowicz.
Muzeum Popiełuszki w Okopach na Podlasiu: nowy projekt Nizio Design International Poznaliśmy projekt  Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach.  Obiekt w miejscu urodzenia legendarnego  kapelana „Solidarności” powstanie według koncepcji  biura Nizio Design International.
Wyniki konkursu na projekt wystawy w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego Pracownia plus3 architekci we współpracy z PL Studio Patryk Żurawski i Manufakturą Technologiczną zwyciężyła w konkursie na projekt wystawy stałej Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie.
Kinder Building przy Museum of Fine Arts w Houston Pod względem rozwiązań technicznych na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja półprzeźroczystej fasady oraz wielokrzywiznowego zadaszenia. O Nancy and Rich Kinder Museum Building MFAH w Houston projektu Steven Holl Architects pisze Radosław Stach.
Wystawa w muzeum Piłsudskiego / Sulejówek Autorzy wystawy postawili na dotarcie do widzów w drodze prowadzenia narracji konceptualnie, pozostawiając im jednak miejsce na refleksje. O realizacji biur Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image pisze Ewa Kuryłowicz.
Muzeum Czartoryskich wśród najlepszych placówek w Europie! Poznaliśmy nominacje do European Museum of the Year Award. Wśród 27 instytucji z całego kontynentu znalazły się aż dwie z Polski: odnowione Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Thesaurus Cracoviensis, czyli Centrum Interpretacji Artefaktów Muzeum Krakowa.