Architektura MuratorKonkursyMuzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Muzeum Designu w Meksyku. Międzynarodowy konkurs architektoniczny

Termin rejestracji w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum Designu w Meksyku upływa 30 września 2014

Nowe Muzeum Współczesnego Designu w Meksyku ma mieścić kolekcję prac projektantów z Ameryki i świata, grafików, twórców form przemysłowych, kreatorów mody i innych. Przestrzeń nowego muzeum, zaprojektowanego zgodnie z ideami zrównoważonego rozwoju, powinna umożliwiać nowoczesną prezentację i udostępnianie tych zbiorów.

W otwartym konkursie architektonicznym mogą uczestniczyć indywidualni projektanci lub zespoły projektowe, liczące maksymalnie cztery osoby.

Opłata rejestracyjna wynosi od 80 do 150 dolarów, w zależności od terminu zgłoszenia.


Terminy w konkursie architektonicznym
24 kwietnia 2014 – rozpoczęcie rejestracji
30 września 2014 – zakończenie rejestracji i termin składania prac konkursowych
5 listopada 2014 – ogłoszenie wyników

Nagrody i wyróżnienia w konkursie architektonicznym
I nagroda – 3000 dolarów, publikacja projektu
II nagroda –  1200 dolarów, publikacja projektu
III nagroda – 800 dolarów, publikacja projektu
Jury przyzna ponadto dziesięć honorowych wyróżnień.


Więcej informacji: www.archtriumph.com, www.facebook.com / archtriumph

Współczesna architektura Meksyku. Reforma Towers projektu Richard Meier & Partners Pracownia architektoniczna Richard Meier & Partners przedstawiła projekt kompleksu wieżowców, który powstać ma w stolicy Meksyku.
Muzeum SOUMAYI w Meksyku Położony na poprzemysłowych terenach miasta Meksyk budynek muzeum Soumayi autorstwa biura FREE Fernando Romero mieści na pięciu poziomach nadziemnych prywatną kolekcję sztuki Carlosa Slima, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Obiekt jest częścią projektu urbanistycznego mającego na celu zrewitalizowanie obszarów tej części miasta.    
Przyszłość muzeów, muzea przyszłości: refleksje w erze pandemii. Debata on-line Już 9 września, z inicjatywy Mirosława Nizio, odbędzie się debata on-line „Przyszłość muzeów i muzea przyszłości – refleksje w erze pandemii”. Dyrektorzy muzeów POLIN, Sztuki Nowoczesnej oraz Józefa Piłsudskiego spotkają się z architektami z pracowni: Nizio Design International, WXCA i BBGK. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku otwiera się dla zwiedzających Historia zatoczyła koło. Blisko 100 lat temu żołnierze ofiarowali Piłsudskiemu dworek Milusin w Sulejówku. Dziś, dzięki determinacji rodziny marszałka, udostępniony zostanie tam społeczeństwu niezwykły kompleks muzealny. Przypominamy historię realizacji Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku.
Muzeum UCCA Dune w Qinhuangdao O najciekawszych aspektach technicznych nowego muzeum sztuki współczesnej, ukrytego pod wydmami na plaży Morza Żółtego, pisze Radosław Stach.
Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na adaptację dawnej willi Narutowicza na potrzeby Muzeum Ruchu Ludowego.
Muzeum nauki i techniki Binhai w Tiencin W jednym z największych portów na świecie powstało muzeum nauki i techniki według projektu biura Bernard Tschumi Architects. Projektanci starali się, aby obiekt formą nawiązywał do industrialnej historii miejsca, stąd wprowadzenie stożkowatych brył inspirowanych fabrycznymi kominami. Stożki są nie tylko jednym z ważniejszych elementów wyrazu architektonicznego budynku, ale stanowią również trzony konstrukcyjne, definiując podział przestrzeni, doświetlając ją oraz umożliwiając zwiedzanie wzdłuż umocowanych wspornikowo na ich wewnętrznych ścianach ramp – pisze Radosław Stach.
Muzeum Ofiar Wielkiego Głodu w Kijowie To największy z przygotowywanych dotąd na Ukrainie projektów muzealnych. Za koncepcję gmachu i jego wystawę odpowiada Nizio Design International.