Architektura MuratorKonkursyNagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Nagroda Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza

Za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Zgłoszenia prosimy składać w biurze oddziału SARP w Krakowie (pl. Szczepański 6) do dnia 30 kwietnia 2010 roku.

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN KONKURSU

Celem konkursu jest promowanie wysokiej jakości architektury wpisującej się w krajobraz kulturowy Małopolski, zgodnie z zasadą ładu przestrzennego tj. kształtującej przestrzeń, w sposób tworzący harmonijną całość oraz uwzględniający w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe i kompozycyjno-estetyczne, oraz nawiązującej w sposób twórczy i nowatorski do najbardziej reprezentatywnych cech zabudowy regionalnej.

Inicjatorem i organizatorem Nagrody im. Stanisława Witkiewicza przyznawanej w ramach konkursu jest Województwo Małopolskie, przy współpracy Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich wspieranego przez Oddział Podhalańsko – Nowosądecki Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Sprawy organizacyjne konkursu - Oddział Krakowski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Przedmiotem konkursu są obiekty architektoniczne (zespoły obiektów) usytuowane na obszarze województwa małopolskiego, zrealizowane i oddane do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu.

Nagroda jest przyznawana raz na dwa lata, w niniejszych kategoriach:

architektura użyteczności publicznej, w tym mała architektura i zagospodarowanie przestrzeni
architektura mieszkaniowa
architektura sakralna

Obiekty do konkursu należy zgłaszać za zgodą właścicieli przez niżej wymienionych wnioskodawców:

architektów
biura i pracownie architektoniczne
stowarzyszenia i izby architektów
inwestorów
instytucje i organizacje realizujące zadania statutowe w sektorze kultury i ochrony zabytków
organy administracji publicznej

fotka z /zdjecia/witkiewicz_logo2(1).gif
Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.