Architektura MuratorKonkursyNajlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Firma CBRE rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce. Wyboru laureatów dokonało jury, w którego skład weszli m.in. architekci Ewa Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak oraz Anna Żmijewska, redaktor działu Technika „A-m”.

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019
Wnętrza firmy Sii w budynku Olivia Prime w Gdańsku, proj. Design Anatomy, główna nagroda w kategorii „Najlepsza Przestrzeń Rekreacyjna”

Metody pracy ulegają ciągłym zmianom. Jesteśmy coraz bardziej mobilni i elastyczni, korzystamy z coraz większej liczby programów, aplikacji i urządzeń. Karierę robią domowe biura, zacierające granicę między sferą prywatną a zawodową, ale umożliwiające dużą niezależność. Open space’y pomału odchodzą do lamusa. Nowoczesne biuro to miejsce spotkań kilku pokoleń, łączące na jednej powierzchni różne przyzwyczajenia i style pracy. Aby choć w części zdiagnozować zjawisko, CBRE, międzynarodowa firma doradczo-inwestycyjną, dwa lata temu postanowiła zorganizować konkurs na najbardziej innowacyjne miejsca pracy – Office Superstar. W tym roku odbywa się już jego trzecia edycja.

Przepis na idealne wnętrze biurowe

W 12-osobowym jury zasiedli eksperci reprezentujący takie dziedziny jak architektura, design, socjologia czy nieruchomości, w tym m.in. Ewa Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, autorzy vloga „Architecture is a Good Idea”, socjolog Bogna Kietlińska, ekspertka designu Beata Bochińska czy redaktor działu Technika „A-m” Anna Żmijewska.

Przepis na idealne wnętrze biurowe jest prosty. Biuro musi wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Dziś praca jest dużo bardziej dynamiczna niż kilka lat temu – narady projektowe, spotkania z klientem czy telekonferencje. Biura buzują energią, a przestrzeń musi wspierać różnorodne aktywności, jak rozmowy, narady, kreatywną pracę czy opracowywanie strategii. Dlatego w naszym konkursie doceniamy miejsca, w których oprócz tradycyjnych biurek znajdziemy m.in. wyciszone gabinety, nowoczesne sale warsztatowe, stanowiska do pracy w pozycji stojącej, kawiarnie, kanapy, bieżnie, pokoje gier czy nawet strefy do medytacji. Zwracamy również uwagę, aby funkcjonalność nie wiązała się z nudą. Estetyka i atmosfera panująca w biurze okazują się kluczowymi elementami w procesie przyciągania i zatrzymywania talentów – mówi Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora Marketingu i Komunikacji CBRE.

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce

Jury tegorocznej edycji konkursu Office Superstar ostatecznie wyłoniło laureatów w 15 kategoriach, obejmujących różne typy przestrzeni, branże i lokalizacje.

W kategoriach wnętrzarskich nagrody przyznano za najlepszą przestrzeń socjalną, rekreacyjną, najlepszą salę konferencyjną, biuro coworkingowe i za najlepsze wykorzystanie innowacji i technologii.

W kategoriach z podziałem na poszczególne dziedziny wybrano najlepsze biuro branży finansowej, kreatywnej, technologicznej, logistycznej i magazynowej oraz BPO/SSC, czyli działających w sektorze outsourcingu procesów biznesowych.

W kategoriach odnoszących się do lokalizacji doceniono najlepsze przestrzenie biurowe Trójmiasta, Krakowa, Łodzi, Poznania i Wrocławia. Poniżej prezentujemy wszystkich tegorocznych laureatów Office Superstar.

Kategoria „Najlepsza Przestrzeń Socjalna”

wnętrza firmy AstraZeneca przy  ul. Postępu w Warszawie
proj. Massive Design

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsza Przestrzeń Rekreacyjna”

wnętrza firmy Sii w budynku Olivia Prime w Gdańsku
proj. Design Anatomy

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsza Sala Konferencyjna”

wnętrza firmy Infor w budynku Retro Office House we Wrocławiu
proj. The Design Group

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro Coworkingowe”

wnętrza firmy Spaces w biurowcu Centrum Marszałkowska w Warszawie
proj. Tétris

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Innowacje i Technologie”

digitalizacja biura firmy 3M we Wrocławiu

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Finansowej”

wnętrza firmy TDJ w budynku .KTW w Katowicach
proj. medusagroup

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro  w Branży Kreatywnej”

wnętrza firmy Chimney Poland w budynku przy ul. Bobrowieckiej 8 w Warszawie
proj. Nastazja Kropidłowska Architektura

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Technologicznej”

wnętrza firmy Microsoft w budynku Company House II w Warszawie
proj. Trzop Architekci

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży Logistycznej i Magazynowej”

wnętrza firmy Envio Group Poland w Bydgoszczy
proj. Aleksandra Mętlewicz

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Branży BPO/SSC”

wnętrza firmy ASB Poland w budynku Skylight w Warszawie
proj. Fusion Design

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro we Trójmieście”

wnętrza firmy Nordea w budynku Olivia Star w Gdańsku
proj. Design Anatomy

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Krakowie”

wnętrza budynku Business Link High5ive przy ul. Pawiej w Krakowie
proj. Pracownia Architektury i Urbanistyki FBT we współpracy z Fruit Orchard

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Łodzi”

wnętrza siedziby firmy Aflofarm w Pabianicach
proj. C13 Architektura Stosowana

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro w Poznaniu

wnętrza budynku Business Link Maraton w Poznaniu
proj. Pracownia Architektury i Urbanistyki FBT

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019

Kategoria „Najlepsze Biuro we Wrocławiu”

wnętrza firmy Infor przy ul. Piłsudskiegowe Wrocławiu
proj. The Design Group

Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019
Trendy biurowe 2023: wielofunkcyjne, ergonomiczne i bardziej zrównoważone miejsca pracy Model hybrydowy, łączący pracę wykonywaną zdalnie i w siedzibie firmy, jest chyba najlepszą ilustracją zmian zachodzących we współczesnych biurach. Zmiany te napędzają ewolucję środowiska pracy. Dzięki uważnemu monitorowaniu tendencji na rynku, regularnemu uczestniczeniu w targach i współpracy z projektantami o światowej renomie NARBUTAS identyfikuje cztery dominujące trendy w przestrzeniach biurowych. Meble odzwierciedlające te trendy zostały niedawno zaprezentowane na targach meblowych Orgatec w Niemczech.
Zaprojektowane z myślą o bardziej higienicznym środowisku w miejscu pracy Przestrzeń, która jest zaprojektowana z myślą o użytkownikach i zadaniach, jakie przed nimi stoją zdecydowanie poprawia komfort pracy, ale jest też często kartą przetargową w walce o najlepszego pracownika. Jak stworzyć dobrą i inspirującą atmosferę w miejscu pracy?
Second Home: biuro postpandemiczne? Jak będziemy pracować po pandemii? Eksperci w branżowych mediach nie ustają w spekulacjach, przewidując m.in. większą popularność pracy zdalnej, wielofunkcyjnych, łatwych do reorganizacji przestrzeni serwisowanych, a przede wszystkim nowoczesnych technologii, pozwalających ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi. Dodatkowym, ważnym aspektem jest też wprowadzanie natury do wnętrz. Architekci z hiszpańskiego studia Selgascano poszli o krok dalej. Zamiast przenieść ogród do biura, przenieśli biuro do ogrodu.
Biuro w domu. Jak urządzić domowe biuro na czas epidemii? Domowe biuro nie jest wynalazkiem epoki koronawirusa. Biuro w domu, łączące funkcję miejsca pracy i przestrzeni do życia, obecne było w wielu formach od setek lat. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto ten trend stopniowo ograniczać. Prezentujemy najciekawsze pomysły na aranżacje domowego biura.
Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu Niewielkie biuro wrocławskiej firmy deweloperskiej miało być miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogliby podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Za projekt wnętrz odpowiada hanczar studio.
Office Superstar 2019 – konkurs na najlepsze wnętrza biurowe w Polsce Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać realizacje do konkursu Office Superstar 2019. W jury m.in. profesor Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, autorzy vloga „Architecture is a Good Idea” oraz redaktor „A-m” Anna Żmijewska. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją ponownie objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.