Architektura MuratorKonkursyNowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP

Nowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP

Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku oraz oddział warszawski SARP zapraszają do udziału w dwuetapowym konkursie architektonicznym na koncepcję nowego budynku placówki.

Nowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP
Jeden z budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku; fot. serwis prasowy

Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie koncepcji nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku. We wstępnych złożeniach przyjęto, iż dla realizacji potrzeb organizatora wystarczające będzie, aby projektowany obiekt miał dwie do trzech kondygnacji i 25 tys. m² powierzchni. Konieczne jest jednak połączenie go z głównym gmachem szpitalnianym na poziomie kondygnacji +2 północnej elewacji poprzez dwa łączniki.

Konkurs na projekt nowego budynku szpitala w Otwocku: jury, pula nagród, harmonogram

W skład jury wchodzą architekci Maciej Mąka (przewodniczący), Paweł Czaplicki (sędzia referent), Maciej Lewandowski i Michał Grzymała-Kazłowski, a także Sławomir Chaberek, zastępca dyrektora ds. technicznych szpitala, Waldemar Cacko, kierownik Działu Techniki Medycznej, Jacek Jarosz, kierownik Działu Technicznego. Funkcję sekretarza konkursu pełni architekt krajobrazu Rafał Mroczkowski. Pula nagród wynosi 144 tys. zł, w tym za zajęcie pierwszego miejsca 60 tys. zł, za miejsce drugie 40 tys. zł, a za trzecie 20 tys. zł. Przewidziano też dwa wyróżnienia, po 12 tys. zł.

Składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 1 czerwca, składanie opracowań studialnych w I etapie do 19 lipca, składania prac w II etapie do 1 października. Planowane ogłoszenie wyników 14 października 2021 roku. Więcej unformacji oraz regulamin na konkurs-szpital-otwock.sarp.warszawa.pl.

Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.
Konkursy uczą. Rozmowa z Robertem Koniecznym Uczymy się na własnych błędach, na przegranych, dlatego udział w konkursach jest szalenie rozwijający – rozmowa z Robertem Koniecznym, jednym z jurorów tegorocznego konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Konkurs na projekt obiektu wystawienniczego na terenie dawnego obozu w Treblince Muzeum Treblinka i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w jednoetapowym konkursie na projekt nowego obiektu wystawienniczo-edukacyjnego. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 7 września.