Architektura MuratorKonkursyNowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP

Nowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP

Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku oraz oddział warszawski SARP zapraszają do udziału w dwuetapowym konkursie architektonicznym na koncepcję nowego budynku placówki.

Nowy budynek szpitala klinicznego w Otwocku: konkurs SARP
Jeden z budynków Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku; fot. serwis prasowy

Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie koncepcji nowego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku. We wstępnych złożeniach przyjęto, iż dla realizacji potrzeb organizatora wystarczające będzie, aby projektowany obiekt miał dwie do trzech kondygnacji i 25 tys. m² powierzchni. Konieczne jest jednak połączenie go z głównym gmachem szpitalnianym na poziomie kondygnacji +2 północnej elewacji poprzez dwa łączniki.

Konkurs na projekt nowego budynku szpitala w Otwocku: jury, pula nagród, harmonogram

W skład jury wchodzą architekci Maciej Mąka (przewodniczący), Paweł Czaplicki (sędzia referent), Maciej Lewandowski i Michał Grzymała-Kazłowski, a także Sławomir Chaberek, zastępca dyrektora ds. technicznych szpitala, Waldemar Cacko, kierownik Działu Techniki Medycznej, Jacek Jarosz, kierownik Działu Technicznego. Funkcję sekretarza konkursu pełni architekt krajobrazu Rafał Mroczkowski. Pula nagród wynosi 144 tys. zł, w tym za zajęcie pierwszego miejsca 60 tys. zł, za miejsce drugie 40 tys. zł, a za trzecie 20 tys. zł. Przewidziano też dwa wyróżnienia, po 12 tys. zł.

Składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie do 1 czerwca, składanie opracowań studialnych w I etapie do 19 lipca, składania prac w II etapie do 1 października. Planowane ogłoszenie wyników 14 października 2021 roku. Więcej unformacji oraz regulamin na konkurs-szpital-otwock.sarp.warszawa.pl.

POiD Building Awards 2021: finaliści Poznaliśmy finalistów pierwszej edycji konkursu POiD Building Awards 2021 na najlepsze rozwiązania stolarki budowlanej w obiektach architektonicznych. Wśród docenionych w ten sposób realizacji znalazły się projekty takich pracowni jak medusa group, Grupa 5 Architekci, Goettsch Partners czy Kamiński Bojarowicz.
Międzynarodowy konkurs na projekt Litewskiego Muzeum Sztuki Stowarzyszenie Architektów Litewskich zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na przebudowę Pałacu Radziwiłłów w Wilnie dla potrzeb Litewskiego Muzeum Sztuki.
Konkurs na nowe zagospodarowanie centrum Mysłowic Trwa dwuetapowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla części terenów śródmiejskich w Mysłowicach. Organizatorzy poszukują śmiałych i wizjonerskich pomysłów, możliwych do realizacji w perspektywie 20-30 lat.
Konkurs na projekt nowej wystawy polskiej w KL Auschwitz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy„Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.
Konkurs na projekt pawilonów wzdłuż promenady nadmorskiej w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu chcą uporządkować handel w strefie ochrony uzdrowiskowej. Właśnie ogłosiły rekomendowany przez SARP konkurs architektoniczny na projekt pawilonów gastronomiczno-handlowych wzdłuż nadmorskiej promenady.
Nowa klinika Instytutu Onkologii w Gliwicach: konkurs SARP Katowicki SARP zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt nowego budynku klinicznego gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Składanie wniosków do 14 czerwca!