Architektura MuratorKonkursyOffice Superstar 2019 – konkurs na najlepsze wnętrza biurowe w Polsce

Office Superstar 2019 – konkurs na najlepsze wnętrza biurowe w Polsce

Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać realizacje do konkursu Office Superstar 2019. W jury m.in. profesor Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, autorzy vloga „Architecture is a Good Idea” oraz redaktor „A-m” Anna Żmijewska. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją ponownie objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Siedziba firmy VOX w Poznaniu
Tapicerowane ściany działu marketingu wraz z dywanową posadzką skutecznie wygłuszają pogłos; Fot. Przemek Turlej / Bidermann+Wide

Metody pracy ulegają diametralnym przeobrażeniom. Jesteśmy coraz bardziej mobilni i elastyczni, a czas naszej pracy staje się nieokreślony – wystarczy w środku tygodnia wejść do pierwszej lepszej klubokawiarni, by zobaczyć, jak pracują dziś milenialsi. Rozparci w wygodnych fotelach, z kubkiem osławionej sojowej latte w ręce, wpatrzeni w ekrany swoich maców. Karierę robią domowe biura, zacierające granicę między sferą prywatną a zawodową, ale umożliwiające dużą niezależność. Zmiany widoczne są również w aranżacji komercyjnych przestrzeni biurowych. Open space’y pomału odchodzą do lamusa. Nowoczesne biuro to miejsce spotkań kilku pokoleń, łączące na jednej powierzchni różne przyzwyczajenia i style pracy. Aby choć w części zdiagnozować to stosunkowe nowe w Polsce zjawisko, firma CBRE dwa lata temu postanowiła zorganizować konkurs na najbardziej innowacyjne miejsca pracy – Office Superstar. W tym roku odbywa się już jego trzecia edycja.

16 konkursowych kategorii

W konkursie może wziąć udział każdy najemca lub właściciel przestrzeni biurowej, który chce pochwalić się swoją aranżacją, a przy okazji wzmocnić wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy i partnera w biznesie. Do 31 lipca wystarczy po prostu wypełnić formularz na stronie www.officesuperstar.pl. Do wyboru jest aż 16 kategorii:

6 branż: finansowa, SSC/BPO, technologiczna, kreatywna, logistyczna / magazynowa oraz doradztwo biznesowe i prawne;

5 lokalizacji biura: Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań;

4 rodzaje wnętrz: biuro coworkingowe, przestrzeń socjalna, sala konferencyjna, przestrzeń rekreacyjna

1 rodzaj zastosowanych rozwiązań: innowacje i technologie.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Każda firma może zgłosić swoje wnętrze w maksymalnie dwóch kategoriach.

Najlepsi specjaliści

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, wyboru laureatów dokona niezależna Kapituła, złożona z ekspertów w dziedzinie nieruchomości, architektury, środowiska pracy, zarządzania zmianą oraz designu. Wśród nich znajdują się m.in. prof. Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak – autorzy vloga „Architecture is a Good Idea”, socjolog Bogna Kietlińska, ekspertka designu Beata Bochińska czy redaktor prowadząca „Architektura od wnętrza” i redaktor działu technika „A-m” Anna Żmijewska.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na początku października podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie, a zwycięzcy otrzymają tytuł OFFICE SUPERSTAR 2019 oraz niezwykłą statuetkę w postaci lewitującej doniczki. Co więcej, w ramach każdego zwycięskiego projektu wyróżnienie przysługuje również zaangażowanym architektom i projektantom.

Biurowe wyróżnienia już po raz trzeci

W drugiej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR wzięło udział ponad 150 firm, spośród których Kapituła wyłoniła 17 najbardziej unikalnych wnętrz biurowych. Wśród wyróżnionych znalazły się aranżacje m.in. ING Banku Śląskiego, Kancelarii SDZ, Lionbridge czy Skanska. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu ponownie objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).

Szczegóły konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie www.officesuperstar.pl.

Office Superstar 2019 – konkurs na najlepsze wnętrza biurowe w Polsce
Trendy biurowe 2023: wielofunkcyjne, ergonomiczne i bardziej zrównoważone miejsca pracy Model hybrydowy, łączący pracę wykonywaną zdalnie i w siedzibie firmy, jest chyba najlepszą ilustracją zmian zachodzących we współczesnych biurach. Zmiany te napędzają ewolucję środowiska pracy. Dzięki uważnemu monitorowaniu tendencji na rynku, regularnemu uczestniczeniu w targach i współpracy z projektantami o światowej renomie NARBUTAS identyfikuje cztery dominujące trendy w przestrzeniach biurowych. Meble odzwierciedlające te trendy zostały niedawno zaprezentowane na targach meblowych Orgatec w Niemczech.
Zaprojektowane z myślą o bardziej higienicznym środowisku w miejscu pracy Przestrzeń, która jest zaprojektowana z myślą o użytkownikach i zadaniach, jakie przed nimi stoją zdecydowanie poprawia komfort pracy, ale jest też często kartą przetargową w walce o najlepszego pracownika. Jak stworzyć dobrą i inspirującą atmosferę w miejscu pracy?
Second Home: biuro postpandemiczne? Jak będziemy pracować po pandemii? Eksperci w branżowych mediach nie ustają w spekulacjach, przewidując m.in. większą popularność pracy zdalnej, wielofunkcyjnych, łatwych do reorganizacji przestrzeni serwisowanych, a przede wszystkim nowoczesnych technologii, pozwalających ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi. Dodatkowym, ważnym aspektem jest też wprowadzanie natury do wnętrz. Architekci z hiszpańskiego studia Selgascano poszli o krok dalej. Zamiast przenieść ogród do biura, przenieśli biuro do ogrodu.
Biuro w domu. Jak urządzić domowe biuro na czas epidemii? Domowe biuro nie jest wynalazkiem epoki koronawirusa. Biuro w domu, łączące funkcję miejsca pracy i przestrzeni do życia, obecne było w wielu formach od setek lat. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto ten trend stopniowo ograniczać. Prezentujemy najciekawsze pomysły na aranżacje domowego biura.
Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019 Firma CBRE rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce. Wyboru laureatów dokonało jury, w którego skład weszli m.in. architekci Ewa Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak oraz Anna Żmijewska, redaktor działu Technika „A-m”.
Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu Niewielkie biuro wrocławskiej firmy deweloperskiej miało być miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogliby podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Za projekt wnętrz odpowiada hanczar studio.