Architektura MuratorKonkursyPatchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera

Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera

Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.

Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera

Dawną fabrykę Scheiblera przy ul. Tymienieckiego w Łodzi czeka długo wyczekiwana rewitalizacja. W obrębie blisko 8-hektarowego założenia firma Echo Investment planuje realizację wielofunkcyjnego zespołu pod nazwą Fuzja, w którym znajdzie się ok. 90 tys. m2 nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i usługowej. Projekt modernizacji i rozbudowy istniejących obiektów opracowało studio medusagroup. Architekci przewidzieli adaptację czternastu historycznych obiektów i budowę sześciu nowych.

– Chcemy, żeby fragment Łodzi, na terenie którego tworzymy Fuzję, był przyjazny i pełny życia. Niedostępny do tej pory kwartał zabudowy zamieniamy w otwartą, publiczną przestrzeń zachęcającą do interakcji społecznych – mówi Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzja. Na opracowanie koncepcji przestrzeni publicznych spółka ogłosiła właśnie konkurs. Jego uczestnikami mogą być wyłącznie studenci wydziałów architektury, urbanistyki lub planowania przestrzennego.

– Z konkursem wychodzimy poza teren inwestycji, żeby zintegrować Fuzję z istniejącą tkanką miejską. Ważna jest dla nas cała przestrzeń, w tym ogólnodostępne tereny zielone i place publiczne. Zachęcamy młodych adeptów architektury i urbanistyki do uważnego przyjrzenia się przestrzeni byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera i opracowania pomysłów, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia jej użytkowników – dodaje Anna Malarczyk-Arcidiacono.

Nagrodami w konkursie są miesięczne staże w pracowniach STIR Architecture (Amsterdam) i medusagroup (Warszawa/Bytom) wraz z pokryciem kosztów utrzymania oraz 4-dniowe wycieczki do Amsterdamu i Ultrechtu, podczas których architekt z biura STIR Architecture pokaże najnowsze realizacje swojej pracowni. Jak informuje Echo Investment, zwycięzca wyjeżdżający do Holandii otrzyma stypendium, z którego pokryje koszty dojazdu, zakwaterowania i utrzymania. Jest to kwota, w której uwzględnione zostało drobne kieszonkowe. W przypadku praktyki w biurze medusagroup, organizator pokryje koszty zakwaterowania.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada poprzez stronę www.fuzja-echo.pl/patchwork, prace należy składać do końca lutego 2020 roku.

Browary Warszawskie – nowe wizualizacje i zdjęcia z realizacji Na blisko 4,5-hektarowym terenie dawnych Browarów Warszawskich powstaje kolejny wielofunkcyjny zespół według projektu pracowni JEMS Architekci. Pod koniec ubiegłego roku oddano tu pierwszy z kilku biurowców, następne są już w realizacji. Mamy zdjęcia i nowe wizualizacje!
Kontrowersje wokół architektury współczesnej. Batalia o hotel Cracovia. Kto ma rację? Czy na miejscu modernistycznego budynku powstanie centrum handlowe? Inwestor proponuje współczesną architekturę, miasto obawia się galerii handlowej. Spółka Echo Investment występuje do Trybunału Konstytucyjnego ze skargą dotyczącą wpisania do ewidencji zabytków budynku hotelu Cracovia –  przypominamy historię projektu
Nowe inwestycje: otwarcie galerii handlowej Amber w Kaliszu Galeria Amber w Kaliszu otwarta zostanie 20 marca. Nową inwestycję w Kaliszu zrealizowała firma Echo Investment SA. Projekt budowlany przygotowała pracownia architektoniczna Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o
Nowa inwestycja na Pomorzu. Rozbudowa centrum handlowego Galaxy w Szczecinie Pracownia architektoniczna Open architekci zwyciężyła w konkursie na projekt rozbudowy centrum handlowo-rozrywkowego Galaxy w Szczecinie. Zamknięty konkurs architektoniczny zorganizowała spółka Echo Investment S.A.
Nowa Cracovia. Odpowiedź na apel architekta Stanisława Deńko Stanowisko inwestora w sprawie przyszłości dawnego hotelu Cracovia przedstawia architekt Krzysztof Giemza, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment