Architektura MuratorKonkursyPoznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge

Poznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge

Młodzi projektanci z całej Polski wzięli udział w III edycji międzynarodowego konkursu – Roca One Day Design Challenge. Uczestnicy mieli jedynie kilka godzin na opracowanie swoich propozycji.

Poznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge
Laureaci Roca One Day Design Challenge 2021

W dniu 8 października 2021 roku odbyła się III edycja konkursu Roca One Day Design Challenge, organizowanego przez firmę Roca. Zadaniem uczestników było przeprojektowanie produktu łazienkowego tak, aby jego nowy kształt pozwolił na łatwiejsze pakowanie, układanie oraz transport. Młodzi projektanci zadanie konkursowe poznali 8 października i na przygotowanie propozycji mieli zaledwie 6,5 godziny.

Czytaj też: Dyplom Roku SARP 2021 – laureaci Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego Dyplom Roku SARP |

Projekty oceniało pięcioosobowe jury, w którego skład weszli: Dorota Koziara, artystka i architektka wnętrz, Marta Sękulska-Wrońska, prezeska warszawskiego oddziału SARP, prof. Michał Stefanowski, projektant biura INNO+NPD i kierownik Katedry Projektowania na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP, Agnieszka Wasilewska, prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Joanna Dec-Galuk, dyrektorka marketingu Roca Polska.

Roca One Day Design Challenge 2021: laureaci

Sędziowie brali pod uwagę m.in. połączenie funkcji i formą produktu, oryginalność zastosowanych rozwiązań, a także poprawę komfortu użytkowania. Ostateczni za główną nagrodę i 1000 euro otrzymały Natalia HołośAnna Czapla, studentki Politechniki Śląskiej, za projekt „BATHROOM STARTER KIT”. Jury doceniło autorki za innowacyjny pomysł połączenia wszystkich elementów łazienki w jednym opakowaniu. Całość świetnie nadająca się do sprzedaży online. Dodatkowym atutem jest samo piękno projektu i zaproponowanie wariantów kolorystycznych – czytamy w uzasadnieniu.

Poznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge
Roca One Day Design Challenge 2021, I nagroda: „BATHROOM STARTER KIT” – Natalia Hołoś i Anna Czapla z Politechniki Śląskiej

Drugą nagrodę i 700 euro przyznano Celinie Glazik i Piotrowi Krzyżanowi z pracowni W Punkt-design studio za projekt RE:DESIGN DUPLO ONE. Autorzy wzięli na warsztat produkt w zasadzie niewidoczny dla użytkownika – zbiornik na wodę w toaletach wiszących. Tradycyjny zbiornik z tworzywa został zastąpiony elastycznym workiem, który w transporcie jest płaski i nie zajmuje miejsca. Mądry i innowacyjny pomysł – podkreśliło jury.

Poznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge
Roca One Day Design Challenge 2021, II nagroda: „RE:DESIGN DUPLO ONE” – Celina Glazik i Piotr Krzyżan (W Punkt – design studio)

Trzecią nagrodę o wartości 400 euro przyznano Karolinie Świstak za projekt BOX-BATH. Nagrodę przyznano za pomysł redukcji kubatury największego elementy wyposażenia łazienki, jakim jest wanna, w celu zwiększenia efektywności transportu, z jednakową atencją traktując walory estetyczne produktu, pozwalając na uzyskanie poetyckich aranżacji wnętrza z jego użyciem – czytamy w uzasadnieniu.

Poznaliśmy zwycięzców III edycji Roca One Day Design Challenge
Roca One Day Design Challenge 2021, III nagroda: „BOX-BATH” – Karolina Świstak

Poza nagrodami głównymi, jury przyznało również 7 wyróżnień. Otrzymali je: Gabriela Kawińska z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie za projekt modułowej wanny wolno stojącej Lily, Aleksandra Chmiel i Martyna Zawieja z „Martyna Zawieja Studio” za projekt umywalki łazienkowej Omnis, Agata Drożdż i Kalina Szyszka z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za projekt umywalki łazienkowej La Volée, Marta Bukowska i Agata Wierzbowska z Politechniki Gdańskiej za projekt baterii bezdotykowej aslant, Anna Gardziejewska i Marcin Winnicki za projekt baterii Industria, Zuzanna Telka i Jan Wilczak z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za projekt umywalki Misa oraz Mateusz Dzieciuch za projekt baterii prysznicowej DUVA.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace będzie można obejrzeć na wirtualnej wystawie na stronie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Polska pracownia zwyciężyła w międzynarodowym konkursie na rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze W międzynarodowym konkursie na zagospodarowanie i rozbudowę kampusu Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze zwyciężyła krakowska pracownia SBS Engineering Group. Propozycję Polaków za najciekawszą uznała też lokalna społeczność akademicka.
Kolejny etap realizacji Dzielnicy Nowych Technologii w Katowicach. Trwa konkurs na projekt nowego budynku Władze Katowic ogłosiły konkurs na projekt nowego budynku w Dzielnicy Nowych Technologii. Obiekt mieszący m.in. studia telewizyjne z z reżyserkami i pokojami do obsługi produkcji powstanie na terenie dawnej kopalni Wieczorek w ramach katowickiego hubu gamingowo-technologicznego.
Nowy dom kultury w Mikołowie na Śląsku. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie. Zwyciężyła młoda architektka Magdalena Jagoda. Drugą nagrodę zdobyło lokalne biuro GIGAarchitekci, a trzecią pracownia PRAZA z Dąbrowy Górniczej.
W Krakowie powstanie nowa siedziba Instytutu Ekspertyz Sądowych. Trwa konkurs architektoniczny Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie we współpracy z lokalnym oddziałem SARP ogłosiły dwuetapowy konkurs na koncepcję nowego budynku placówki. Termin składania wniosków mija 10 marca.
Konkurs Geberit 2023: trwa jubileuszowa edycja konkursu na projekt łazienki Wystartowała jubileuszowa, 25. edycja konkursu Geberit 2023 (dawniej konkurs KOŁO) dla studentów i młodych architektów. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji mobilnej toalety przy Pałacu Zamoyskich w Warszawie.
Konkurs na zagospodarowanie rynku w Raciborzu Katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Miasta Racibórz ogłosił właśnie konkurs na koncepcję zagospodarowania rynku w leżącej nad Odrą historycznej stolicy Śląska. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 6 marca