Architektura MuratorKonkursySłysz! Konkurs na reportaż radiowy o architekturze

Słysz! Konkurs na reportaż radiowy o architekturze

Fundacja Bęc Zmiana ogłasza konkurs na reportaż radiowy o współczesnej architekturze Warszawy. Pula nagród wynosi 10 tys. złotych!

Słysz! Konkurs na reportaż radiowy o architekturze

Podcasty i różnego rodzaju słuchowiska w sieci cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Choć tego typu audycje liczą sobie dopiero 16 lat, każdego roku zyskują nowych odbiorców i... twórców. Jak wynika z badań Publicis Groupe i Tandem Media, ponad 1/4 polskich internautów słuchała podcastów przynajmniej raz w życiu. Znacznie lepiej oceniamy też ich wiarygodność w porównaniu z materiałami przygotowywanymi przez tradycyjne media. Fundacja Bęc Zmiana już od kilku lat prowadzi w internecie autorski kanał pod nazwą Bęc Radio, informując o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, nowych zjawiskach w architekturze i sztuce. Teraz ogłasza konkurs na radiowy reportaż o architekturze.

Czytaj też: Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator” |

Celem konkursu jest stworzenie przestrzeni dla rozwoju nowej formy opowiadania o mieście, architekturze i jej twórcach. Tak jak ewoluuje nasze rozumienie przestrzeni oraz zmienia się myślenie architektów, tak i rozmowa o architekturze Warszawy powinna znaleźć nowe kanały i sposoby opisywania doświadczeń. Tematów jest wiele – liczymy na to, że form ich prezentacji również. Reportaż radiowy należy rozumieć szeroko – jako rejestrację słowno-dźwiękową, podcast, audycję, kompozycję rozpisaną na miasto itd. Zachęcamy do eksperymentowania z formą – piszą organizatorzy. W jury Aleksandra Kędziorek, Aleksandra Łapkiewicz, Jarosław Trybuś i Bogna Świątkowska. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 września 2020 roku. Więcej informacji na stronie www.beczmiana.pl/slysz_2020


Tagi:
Autor: (Red.)
Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator” W premierowym podkaście Grzegorz Piątek czyta fragment swojej najnowszej książki „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”. Wybierzcie się z nami w audiopodróż przez powojenną stolicę, po której przewodnikiem będzie głos autora [WŁĄCZ AUDIO].