Architektura MuratorKrytykaGrzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator”

Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator”

W premierowym podkaście Grzegorz Piątek czyta fragment swojej najnowszej książki „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”. Wybierzcie się z nami w audiopodróż przez powojenną stolicę, po której przewodnikiem będzie głos autora [WŁĄCZ AUDIO].

Grzegorz Piątek czyta „Najlepsze miasto świata” – podcast „Architektury-murator”
Grzegorz Piątek i jego najnowsza książka „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”; fot. Jakub Celej

Grzegorz Piątek z wykształcenia jest architektem, który jednak zawodowo postanowił oddać się działaniom innym niż projektowe. Stał się badaczem dziejów Warszawy, krytykiem i historykiem architektury, a także kuratorem i organizatorem wielu wystaw związanych z tą dziedziną kultury. Na  koncie ma m.in. Złotego Lwa za najlepszą ekspozycję narodową na XI Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku. Jest autorem  licznych tekstów, a także książki „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego”, za którą otrzymał m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

Grzegorz Piątek przez sześć lat pracował również jako redaktor w „Architekturze-murator”, a dzisiaj do nas powraca, by w premierowym podkaście przeczytać fragment swojej najnowszej książki.

Fabryka PZO: zespół biurowo-mieszkalny na warszawskiej Pradze Rusza realizacja inwestycji pod nazwą Fabryka PZO. W ramach przedsięwzięcia modernizacji poddane zostaną zabudowania dawnych zakładów optycznych na Kamionku. Za projekt przebudowy pofabrycznych obiektów odpowiada warszawska pracownia Konkret Architekci
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Biurowiec Nowogrodzka Square w Warszawie W jaki sposób kreuje się przyjazną przestrzeń? Z pewnością jest to wypadkowa wielu czynników, a Nowogrodzka Square szczęśliwie znalazła wśród nich punkt równowagi. O realizacji pracowni HRA Architekci pisze Robert Szumielewicz.
Flisac Apartamenty Powiśle projektu FS&P Arcus Mariusza Ścisło Trwa realizacja budynku Flisac Apartamenty Powiśle projektu pracowni FS&P Arcus Mariusza Ścisło. Sześciokondygnacyjny obiekt wypełni pustą działkę między kościołem św. Teresy od Dzieciątka Jezus a Wybrzeżem Kościuszkowskim.
Konkurs SARP Kasprzaka: wyniki konkursu na projekt biurowców PGNiG przy ul. Kasprzaka 25A Rozstrzygnięto konkurs SARP Kasprzaka na projekt nowych biurowców Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Warszawie. Jury zarekomendowało do realizacji propozycje dwóch pracowni: Piotr Bujnowski Architekt i JSK Architekci.
Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim: miasto ogłasza przetarg w formule PPP Pawilon Emilia w parku Świętokrzyskim ma szansę stanąć w połowie 2023 roku. Władze miasta ogłosiły właśnie postępowanie na wybór partnera, który wybuduje i poprowadzi nową Emilię.