Architektura MuratorKonkursyStypendium PRAKTYKA 2016 Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Stypendium PRAKTYKA 2016 Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza prowadzi nabór do kolejnej edycji stypendium PRAKTYKA. Autor najlepszej pracy otrzyma dofinansowanie w wysokóści 20 tys. złotych oraz wsparcie merytoryczne w opracowaniu projektu.

Stypendium PRAKTYKA to trwający sześć miesięcy program stypendialny, w ramach którego wybrany w drodze rekrutacji projektant lub dwuosobowy zespół otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne, by rozwinąć swoje pomysły na ulepszenie przestrzeni publicznej w wybranym mieście. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje wizji, które mają ambicję zmiany oblicza miast. W tym roku zgłaszany projekt może dotyczyć dowolnego miasta w Polsce. Zwycięzca otrzyma stypendium o łącznej wartości 20 000 zł oraz pomoc w opracowaniu projektu architektonicznego na podstawie zgłoszonego pomysłu.

31 sierpnia ogłoszona zostanie trójka finalistów programu, która weźmie udział w drugim etapie Stypendium PRAKTYKA. Każdy z finalistów otrzyma wynagrodzenie za przystąpienie do kolejnego etapu. Zwycięzcę poznamy 15 października 2016 roku.

Jury Stypendium PRAKTYKA:
Jakub Wacławek (przewodniczący) – ARE
Piotr Kuczyński – K&A
Przemo Łukasik – Medusa Group
Michał Mioduszewski – artysta, psycholog społeczny
Aleksandra Wasilkowska – Wiceprezes OW SARP
Maciej Zawadzki – KAMJZ

Szczegóły konkursu na stronie internetowej Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.

Nagrody Fundacji im. Stefana Kuryłowicza Prezentacja prac nagrodzonych w ostatniej edycji konkursu TEORIA i stypendium PRAKTYKA odbyła się 23 marca roku w warszawskim Centrum Konferencyjnym POLIN. Gościem wieczoru była francuska architektka Odile Decq, która opowiedziała o swoich najważniejszych realizacjach oraz o działalności pedagogicznej. Obszerny wywiad z Odile Decq, który powstał podczas jej wizyty w Warszawie, można przeczytać tu: http://architektura.muratorplus.pl/krytyka/kwestionowac-status-quo-wywiad-z-odile-decq_8547.html
Transmisja z wykładu Jette Hopp. Oglądaj online! Już dziś o godzinie 18:00 w Warszawskim Wola Center na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza wykład wygłosi Jette Hopp z norweskiej pracowni Snøhetta. Wykład będzie transmitowany na żywo w technologii live stream na stronie organizatora.
Snøhetta z wykładem w Warszawie 23 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się wykład Jette Hopp, architektki z norweskiej pracowni Snøhetta. Projektantka opowie o filozofii biura, w którym powstały koncepcje takich budynków jak Biblioteka Aleksandryjska w Egipcie, Opera Narodowa w Oslo czy obserwatorium reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell. Wykład organizowany jest przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.
Praktyka i Teoria Prezentujemy wyniki tegorocznych konkursów fundacji im. Stefana Kuryłowicza, które zostały rozstrzygnięte na początku października 2016 roku.
Michał Żyła laureatem konkursu TEORIA 2016 Rozstrzygnięto trzecią edycję konkursu TEORIA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Za najlepszy tekst teoretyczny o tematyce architektonicznej uznano pracę Michała Żyły, pt. „Język i rzeczywistość architektury”. Praca jest ambitną próbą uporządkowania języka opisu i analizy architektury współczesnej - czytamy w opinii jury.
Przemysław Chimczak i Maciej Warot laureatami stypendium PRAKTYKA 2016 Rozstrzygnięto drugą edycję konkursu PRAKTYKA organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Nagrodę otrzymali Przemysław Chimczak i Maciej Warot za projekt "Dach nasz pospolity". Zwycięska praca to propozycja nowego zagospodarowania zadaszenia parkingu pomiędzy dwiema superjednostkami w Sosnowcu.