Architektura MuratorKonkursyTeatr Ochoty w Warszawie

Teatr Ochoty w Warszawie

Konkurs na koncepcję rozbudowy budynku teatru wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy.

Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, ul. Reja 9, Warszawa

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji rozbudowy budynku teatru Ochota w Warszawie wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy. W zabytkowym budynku objętym konkursem znajduje się Teatr Ochoty, Ośrodek Kultury Teatralnej oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej. Zaplanowana inwestycja przyczyni się do rozwoju teatru, zapewni lepszy komfort widzom, a dzięki zagospodarowaniu zieleńca będzie działaniem korzystnym dla mieszkańców dzielnicy. W skład przedsięwzięcia wchodzi rewitalizacja skweru, w tym stworzenie letniego teatru, ogródka i kawiarenki.

PROGRAM REWITALIZACJI TEATRU OCHOTY WPISANY JEST DO LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI M.ST. WARSZAWY
(uchwała: http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/Uchwala_z_dn.16_04_2009.pdf

Załączniki
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_Lokalny_Program_Rewitalizacji1.pdf
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_4_do_Programu_Ochota1.pdf

Terminy
19.01.2010 (składanie wniosków o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie)
19.03.2010 (składanie prac konkursowych)
kwiecień 2010 (ogłoszenie wyników konkursu do 4 tygodni od dnia złożenia prac)

Nagrody
I nagroda pieniężna w wysokości 35 000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
II nagroda pieniężna w wysokości 18 000 zł.
III nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł.
ewentualne wyróżnienia w łącznej wysokości 12 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota / www.urzadochota.waw.pl

fotka z /zdjecia/teatr_ochoty_art.jpg
Konkurs na projekt osiedla TBS w Katowicach SARP Katowice zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zrównoważonego osiedla TBS w Giszowcu. Składanie wniosków do 9 sierpnia.
Polacy ponownie wśród laureatów prestiżowego konkursu Kaira Looro 2021 Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybrało laureatów tegorocznej edycji konkursu Kaira Looro na projekt Domu Kobiet w gminie Baghere w południowym Senegalu. Honorowe wyróżnienie przypadło Weronice Paczkowskiej, Aleksandrze Kubiak, Marcie Mojsik i Piotrowi Gajdakowi. Aż cztery zespoły z Polski znalazły się też w ścisłym finale konkursu!
Międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie nabrzeży w Mariupolu na Ukrainie Władze Mariupolu ogłosiły właśnie dwuetapowy międzynarodowy konkurs na projekt zagospodarowania nabrzeży w centrum miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca!
Biblioteka dla uchodźców: edukacja dla lepszej przyszłości Yaroslav Panasevych, Alexanrda Polets i Anastasiya Skvarniuk z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu Tiny Library 2021.
Międzynarodowy konkurs na projekt bulwarów nad Morzem Czarnym Strelka KB zaprasza do udziału w dwuetapowym konkursie na projekt promenady nadmorskiej w nowo powstającym osiedlu koło Soczi. Pula nagród wynosi ponad milion złotych!
DtEA 2021 – wyniki konkursu Design that Educates Awards Rozstrzygnięto trzecią edycję międzynarodowego konkursu Design that Educates Awards. Obok realizacji z całego świata znalazły się też dwa projekty z Polski!