Architektura MuratorKonkursyTeatr Ochoty w Warszawie

Teatr Ochoty w Warszawie

Konkurs na koncepcję rozbudowy budynku teatru wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy.

Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, ul. Reja 9, Warszawa

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji rozbudowy budynku teatru Ochota w Warszawie wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy. W zabytkowym budynku objętym konkursem znajduje się Teatr Ochoty, Ośrodek Kultury Teatralnej oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej. Zaplanowana inwestycja przyczyni się do rozwoju teatru, zapewni lepszy komfort widzom, a dzięki zagospodarowaniu zieleńca będzie działaniem korzystnym dla mieszkańców dzielnicy. W skład przedsięwzięcia wchodzi rewitalizacja skweru, w tym stworzenie letniego teatru, ogródka i kawiarenki.

PROGRAM REWITALIZACJI TEATRU OCHOTY WPISANY JEST DO LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI M.ST. WARSZAWY
(uchwała: http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/Uchwala_z_dn.16_04_2009.pdf

Załączniki
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_Lokalny_Program_Rewitalizacji1.pdf
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_4_do_Programu_Ochota1.pdf

Terminy
19.01.2010 (składanie wniosków o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie)
19.03.2010 (składanie prac konkursowych)
kwiecień 2010 (ogłoszenie wyników konkursu do 4 tygodni od dnia złożenia prac)

Nagrody
I nagroda pieniężna w wysokości 35 000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
II nagroda pieniężna w wysokości 18 000 zł.
III nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł.
ewentualne wyróżnienia w łącznej wysokości 12 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota / www.urzadochota.waw.pl

fotka z /zdjecia/teatr_ochoty_art.jpg
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.