Architektura MuratorKonkursyTeatr Ochoty w Warszawie

Teatr Ochoty w Warszawie

Konkurs na koncepcję rozbudowy budynku teatru wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy.

Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, ul. Reja 9, Warszawa

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji rozbudowy budynku teatru Ochota w Warszawie wraz z zagospodarowaniem przylegającego zieleńca - Skweru Ks. Jana Salamuchy. W zabytkowym budynku objętym konkursem znajduje się Teatr Ochoty, Ośrodek Kultury Teatralnej oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej. Zaplanowana inwestycja przyczyni się do rozwoju teatru, zapewni lepszy komfort widzom, a dzięki zagospodarowaniu zieleńca będzie działaniem korzystnym dla mieszkańców dzielnicy. W skład przedsięwzięcia wchodzi rewitalizacja skweru, w tym stworzenie letniego teatru, ogródka i kawiarenki.

PROGRAM REWITALIZACJI TEATRU OCHOTY WPISANY JEST DO LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI M.ST. WARSZAWY
(uchwała: http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/Uchwala_z_dn.16_04_2009.pdf

Załączniki
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_Lokalny_Program_Rewitalizacji1.pdf
http://um.warszawa.pl/rewitalizacja/files/File/1607_uch_zal_4_do_Programu_Ochota1.pdf

Terminy
19.01.2010 (składanie wniosków o dopuszczenie do uczestnictwa w konkursie)
19.03.2010 (składanie prac konkursowych)
kwiecień 2010 (ogłoszenie wyników konkursu do 4 tygodni od dnia złożenia prac)

Nagrody
I nagroda pieniężna w wysokości 35 000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
II nagroda pieniężna w wysokości 18 000 zł.
III nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł.
ewentualne wyróżnienia w łącznej wysokości 12 000 zł.

Organizatorem konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Ochota / www.urzadochota.waw.pl

fotka z /zdjecia/teatr_ochoty_art.jpg
Konkurs na projekt rozbudowy wojewódzkiej straży pożarnej w Toruniu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt modernizacji i rozbudowy historycznego obiektu przy ul. Prostej. Składnia wniosków do 14 lipca.
Konkurs na projekt modelowego placu zabaw bez barier PFR Nieruchomości i Fundacja Integracja zapraszają do udziału w konkursie na projekt uniwersalnego placu zabaw dla użytkowników w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności ruchowej. Założenie powstanie na terenie realizowanego właśnie w Katowicach osiedla społecznego autorstwa Kuryłowicz & Associates.
Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej w Warszawie: konkurs SARP Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej przy ul. Flisa w Warszawie. Składanie wniosków do 15 czerwca.
Laureaci Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2022 Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ogłosiła tegorocznych laureatów konkursów TEORIA i PRAKTYKA. Za najlepszą pracę teoretyczną doceniono Annę Jarugę-Rozdolską, absolwentkę Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, natomiast stypendystą fundacji został Cezary Adamowicz, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wyniki konkursu na zespół budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt budynków Sądu Apelacyjnego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Główną nagrodę zdobyła warszawska pracownia Projekt Praga.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.