Architektura MuratorKonkursyTop Woman in Real Estate 2021

Top Woman in Real Estate 2021

Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.

Top Woman in Real Estate 2021
Od lewej: prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, laureatka Top Woman in Real Estate 2021 w kategorii Green Building & Sustainability oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski Architekci; fot. materiały prasowe

Celem konkursu Top Woman in Real Estate jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w kilkunastu kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, finałowa gala zajęła dwa dni, odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021.

Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

W kategorii Architecture, Design & Work Place zwyciężyła Małgorzata Badzyńska-Trojan, Architect & Design Director z grupy Capital Park, w kategorii Asset & Property Management – Magdalena Gibney, Center Manager z Multi Poland, w kategorii Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager w Panattoni, w kategorii Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, w kategorii Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska, Local Partner w Greenberg Traurig Grzesiak, w kategorii Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland, w kategorii Banking & Finance – Renata Grzonkowska, Corporate Clients Director w Santander Bank Polska, w kategorii Business Development – Agnieszka Kołat, Executive Director w JLL, w w kategorii Facility Management – Nina Jasiewicz, Associated Director Facilities w Merck Sharp&Dohme, w kategorii HR & Employer Branding – Marta Gąska, HR Manager w CPI Poland, w kategorii Innovation & Technology – Monika Miksa, Head of Business Development w 4Nature System, w kategorii Marketing & PR – Anna Wiśniewska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska, w kategorii Project Management – Anna Aspesi, Project Manager w Arcadis, a w kategorii Residential Sales – Dominika Majchrzak, Senior Real Estate Advisor & Lawyer w Partners International.

W trakcie gali przyznano też nagrodę Best team, którą zdobył zespół Marketing & PR z firmy Panattoni, nagrodę Pro-women company, którą otrzymała firma Greenberg Traurig Grzesiak oraz nagrodę Personality of the Year, której laureatką została Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu w Metro Properties. Internauci tytuł Top Woman in Real Estate 2021 przyznali z kolei Marzenie Maj, wiceprezes zarządu w firmie Smay.

Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów. Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste? – mówi Renata Kinde-Czyż.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Organizatorem konkursu Top Woman in Real Estate jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych.

Autor: (Red.)
Piotr Fokczyński nowym prezesem Izby Architektów RP Piotr Fokczyński, przez wiele lat pełniący funkcję naczelnego architekta Wrocławia, pomysłodawca i koordynator budowy modelowego osiedla Nowe Żerniki, został powołany na stanowisko prezesa Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominamy wywiad, jakiego Piotr Fokczyński udzielił „A-m” w 2020 roku.
Tadeusz Barucki obchodzi setne urodziny! W czerwcu setne urodziny obchodzi Tadeusz Barucki, architekt, badacz architektury i publicysta, autor wielu książek dokumentujących polską architekturę, ale również monografii przybliżających zagraniczne dokonania w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej organizują benefis jubilata.
Pracownia Only If, prowadzona przez Karolinę Częczek i Adama Framptona, wśród najlepszych młodych biur architektonicznych świata Magazyn „Architectural Record” opublikował listę najlepszych młodych biur architektonicznych z całego świata. Wśród 10 pracowni znalazło się studio Only If, współprowadzone przez Karolinę Częczek, absolwentkę architektury na Politechnice Krakowskiej i Yale School of Architecture.
Jubileusz pracowni SRDK Architekci Studio Śródka SRDK Architekci Studio Śródka działa nieprzerwanie od 1986 roku – początkowo jako Studio Projekt. Na jej potencjale zbudowany został Archicom, jedna z większych firm deweloperskich w kraju. W portfolio pracowni znajduje się wiele realizacji, zwłaszcza na terenie Wrocławia. W tym roku biuro obchodzi swoje 35-lecie.
Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Jubileusz krakowskiej piątki i architekci Z okazji jubileuszu 150-lecia V Liceum im. Augusta Witkowskiego w krakowskiej Galerii SARP można oglądać wystawę poświęconą absolwentom szkoły, którzy swoją przyszłość związali z architekturą. Kuratorami ekspozycji są Marta A. Urbańska i Piotr Lewicki.