Architektura MuratorKonkursyTop Woman in Real Estate 2021

Top Woman in Real Estate 2021

Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.

Top Woman in Real Estate 2021
Od lewej: prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, laureatka Top Woman in Real Estate 2021 w kategorii Green Building & Sustainability oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski Architekci; fot. materiały prasowe

Celem konkursu Top Woman in Real Estate jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w kilkunastu kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, finałowa gala zajęła dwa dni, odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021.

Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

W kategorii Architecture, Design & Work Place zwyciężyła Małgorzata Badzyńska-Trojan, Architect & Design Director z grupy Capital Park, w kategorii Asset & Property Management – Magdalena Gibney, Center Manager z Multi Poland, w kategorii Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager w Panattoni, w kategorii Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, w kategorii Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska, Local Partner w Greenberg Traurig Grzesiak, w kategorii Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland, w kategorii Banking & Finance – Renata Grzonkowska, Corporate Clients Director w Santander Bank Polska, w kategorii Business Development – Agnieszka Kołat, Executive Director w JLL, w w kategorii Facility Management – Nina Jasiewicz, Associated Director Facilities w Merck Sharp&Dohme, w kategorii HR & Employer Branding – Marta Gąska, HR Manager w CPI Poland, w kategorii Innovation & Technology – Monika Miksa, Head of Business Development w 4Nature System, w kategorii Marketing & PR – Anna Wiśniewska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska, w kategorii Project Management – Anna Aspesi, Project Manager w Arcadis, a w kategorii Residential Sales – Dominika Majchrzak, Senior Real Estate Advisor & Lawyer w Partners International.

W trakcie gali przyznano też nagrodę Best team, którą zdobył zespół Marketing & PR z firmy Panattoni, nagrodę Pro-women company, którą otrzymała firma Greenberg Traurig Grzesiak oraz nagrodę Personality of the Year, której laureatką została Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu w Metro Properties. Internauci tytuł Top Woman in Real Estate 2021 przyznali z kolei Marzenie Maj, wiceprezes zarządu w firmie Smay.

Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów. Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste? – mówi Renata Kinde-Czyż.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Organizatorem konkursu Top Woman in Real Estate jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych.

Autor: (Red.)
Obrazki Dariusza Kozłowskiego Krakowski oddział StowarzyszeniaArchitektów Polskich zaprasza na wystawę rysunków profesora Dariusza Kozłowskiego. Ekspozycję pt. „Obrazki” można oglądać do 26 maja.
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.