Architektura MuratorKonkursyTop Woman in Real Estate 2021

Top Woman in Real Estate 2021

Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.

Top Woman in Real Estate 2021
Od lewej: prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, laureatka Top Woman in Real Estate 2021 w kategorii Green Building & Sustainability oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski Architekci; fot. materiały prasowe

Celem konkursu Top Woman in Real Estate jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w kilkunastu kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, finałowa gala zajęła dwa dni, odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021.

Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

W kategorii Architecture, Design & Work Place zwyciężyła Małgorzata Badzyńska-Trojan, Architect & Design Director z grupy Capital Park, w kategorii Asset & Property Management – Magdalena Gibney, Center Manager z Multi Poland, w kategorii Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager w Panattoni, w kategorii Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, w kategorii Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska, Local Partner w Greenberg Traurig Grzesiak, w kategorii Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland, w kategorii Banking & Finance – Renata Grzonkowska, Corporate Clients Director w Santander Bank Polska, w kategorii Business Development – Agnieszka Kołat, Executive Director w JLL, w w kategorii Facility Management – Nina Jasiewicz, Associated Director Facilities w Merck Sharp&Dohme, w kategorii HR & Employer Branding – Marta Gąska, HR Manager w CPI Poland, w kategorii Innovation & Technology – Monika Miksa, Head of Business Development w 4Nature System, w kategorii Marketing & PR – Anna Wiśniewska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska, w kategorii Project Management – Anna Aspesi, Project Manager w Arcadis, a w kategorii Residential Sales – Dominika Majchrzak, Senior Real Estate Advisor & Lawyer w Partners International.

W trakcie gali przyznano też nagrodę Best team, którą zdobył zespół Marketing & PR z firmy Panattoni, nagrodę Pro-women company, którą otrzymała firma Greenberg Traurig Grzesiak oraz nagrodę Personality of the Year, której laureatką została Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu w Metro Properties. Internauci tytuł Top Woman in Real Estate 2021 przyznali z kolei Marzenie Maj, wiceprezes zarządu w firmie Smay.

Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów. Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste? – mówi Renata Kinde-Czyż.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Organizatorem konkursu Top Woman in Real Estate jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych.

Autor: (Red.)
Latarnia Górska w Michałowicach – Miejsce Czasu Odzyskanego W niewielkich Michałowicach u podnóża Karkonoszy od 2017 roku powstaje niezwykły ośrodek sztuki i kultury ekologicznej. We współpracy z działającym tu teatrem Cinema realizuje go interdyscyplinarny zespół architektów, badaczy i artystów.
Najfajniejsze kartki świąteczne od pracowni architektonicznych AD 2021 Kartki świąteczne od pracowni architektonicznych zwykle wyróżniają się pomysłem i oryginalną kreską, nierzadko stanowią też komentarz do najważniejszych wydarzeń minionego roku, prezentują architektoniczne credo bądź szczególnie istotny dla danego biura projekt. Publikujemy najfajniejsze kartki świąteczne, jakie w tym roku dostaliśmy od pracowni architektonicznych.
Nie żyje Richard Rogers, jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu high-tech 18 grudnia, w wieku 88 lat zmarł  Richard Rogers, autor m.in. Centre Pompidou w Paryżu, siedziby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu czy hali Millennium Dome w Londynie.
Biomateriały to nasza przyszłość: rozmowa z Patricią Urquiolą Teraz mamy idealny moment, aby wdrożyć rozwiązania, o których do tej pory jedynie teoretyzowaliśmy. Zastosować multidyscyplinarne podejście do projektowanych obiektów, przestrzeni, a nawet miast – o postpandemicznych zmianach w biurowej rzeczywistości i nowy trendach w aranżacji wnętrz mówi hiszpańska architektka Patricia Urquiola.
Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty! 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz czwarty Architecture Snob zaprasza polskie firmy i biura projektowe do włączenia się w akcję Architekci Grają dla WOŚP. Propozycje usług do licytacji można przesyłać do 16 grudnia!
Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.