Architektura MuratorKonkursyTop Woman in Real Estate 2021

Top Woman in Real Estate 2021

Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.

Top Woman in Real Estate 2021
Od lewej: prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, laureatka Top Woman in Real Estate 2021 w kategorii Green Building & Sustainability oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski Architekci; fot. materiały prasowe

Celem konkursu Top Woman in Real Estate jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w kilkunastu kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, finałowa gala zajęła dwa dni, odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021.

Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

W kategorii Architecture, Design & Work Place zwyciężyła Małgorzata Badzyńska-Trojan, Architect & Design Director z grupy Capital Park, w kategorii Asset & Property Management – Magdalena Gibney, Center Manager z Multi Poland, w kategorii Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager w Panattoni, w kategorii Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, w kategorii Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska, Local Partner w Greenberg Traurig Grzesiak, w kategorii Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland, w kategorii Banking & Finance – Renata Grzonkowska, Corporate Clients Director w Santander Bank Polska, w kategorii Business Development – Agnieszka Kołat, Executive Director w JLL, w w kategorii Facility Management – Nina Jasiewicz, Associated Director Facilities w Merck Sharp&Dohme, w kategorii HR & Employer Branding – Marta Gąska, HR Manager w CPI Poland, w kategorii Innovation & Technology – Monika Miksa, Head of Business Development w 4Nature System, w kategorii Marketing & PR – Anna Wiśniewska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska, w kategorii Project Management – Anna Aspesi, Project Manager w Arcadis, a w kategorii Residential Sales – Dominika Majchrzak, Senior Real Estate Advisor & Lawyer w Partners International.

W trakcie gali przyznano też nagrodę Best team, którą zdobył zespół Marketing & PR z firmy Panattoni, nagrodę Pro-women company, którą otrzymała firma Greenberg Traurig Grzesiak oraz nagrodę Personality of the Year, której laureatką została Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu w Metro Properties. Internauci tytuł Top Woman in Real Estate 2021 przyznali z kolei Marzenie Maj, wiceprezes zarządu w firmie Smay.

Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów. Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste? – mówi Renata Kinde-Czyż.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Organizatorem konkursu Top Woman in Real Estate jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych.

Autor: (Red.)
Aukcja na rzecz Tomasza Głowackiego Wrocławski architekt Tomasz Głowacki zmaga się z chorobą nowotworową. Leczenie, któremu  się poddaje nie jest niestety w całości refundowane, dlatego środowisko organizuje dla niego aukcję  charytatywną.
Lev Stern: między Wrocławiem i Jerozolimą We Wrocławiu można już oglądać wystawę „Lev Stern. Architektura czasu”. Ekspozycja, zestawiając ze sobą dzieła architekta  z różnych obszarów sztuki, pozwala prześledzić dynamikę zmian, jakim ulega twórczość artysty. Jednocześnie ma otworzyć przed widzem ścieżki prowadzące do odpowiedzi na pytania o wzajemne zależności między architekturą, malarstwem i rzeźbą, Wrocławiem i Jerozolimą, osobistym doświadczeniem i wielką historią.
Shitty Architecture Men List Uwaga! To prawdopodobnie pierwszy tekst po polsku o Shitty Architecture Men List! Na początku przedstawimy tło historyczne, a potem wytłumaczymy, o co chodzi w „gównianej liście”. Inicjatorki Balu architektek tym razem o nadużyciach w branży architektonicznej.
Obrońmy uprawnienia architektoniczne! Architekci przeciw zmianom Prawa Budowlanego Rząd planuje nowelizację Prawa Budowlanego. Jeśli zmiany wejdą w życie w proponowanej obecnie formie, absolwenci techników budowlanych i inżynierowie budownictwa będą mogli projektować wszystkie rodzaje budynków o kubaturze do 1000 m³.
Dark Arkitekter otwiera biuro w Polsce. To pierwszy zagraniczny oddział tej renomowanej norweskiej pracowni Norweska pracownia Dark Arkitekter otworzyła swoje pierwsze studio za granicą. Sebastian Grzesiak, nowo powołany CEO oddziału w Gdańsku, cieszy się na możliwość popularyzowania skandynawskiej architektury na nowym rynku.
Bogdan Kulczyński z Honorową Nagrodą SARP 2022 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został warszawski architekt Bogdan Kulczyński. Kapituła doceniła projektanta m.in. za konsekwentne traktowania architektury jako sztuki.