Architektura MuratorKonkursyTop Woman in Real Estate 2021

Top Woman in Real Estate 2021

Poznaliśmy laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021. Wśród 16 nagrodzonych kobiet z szeroko rozumianej branży architektoniczno-budowlanej nie zabrakło architektek. Doceniono  Justynę Biernacką z Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP i Małgorzatę Badzyńską-Trojan z grupy Capital Park, która odpowiada m.in. za realizację zespołu Fabryka Norblina w Warszawie.

Top Woman in Real Estate 2021
Od lewej: prezes SARP Bohdan (Biś) Lisowski, Justyna Biernacka, laureatka Top Woman in Real Estate 2021 w kategorii Green Building & Sustainability oraz Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski Architekci; fot. materiały prasowe

Celem konkursu Top Woman in Real Estate jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w kilkunastu kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. W tym roku, z powodu ograniczeń pandemicznych, finałowa gala zajęła dwa dni, odbyła się w dniach 30-31 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie. Podczas uroczystości poznaliśmy wszystkie laureatki konkursu Top Woman in Real Estate 2021.

Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy wspaniałej współpracy kobiet biznesu - dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

W kategorii Architecture, Design & Work Place zwyciężyła Małgorzata Badzyńska-Trojan, Architect & Design Director z grupy Capital Park, w kategorii Asset & Property Management – Magdalena Gibney, Center Manager z Multi Poland, w kategorii Commercial Sales & Leasing – Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager w Panattoni, w kategorii Green Building & Sustainability – Justyna Biernacka, współzałożycielka Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP, w kategorii Legal Advisory Services – Małgorzata Madej-Balcerowska, Local Partner w Greenberg Traurig Grzesiak, w kategorii Tax & Accounting Services – Małgorzata Dankowska, partner w TPA Poland, w kategorii Banking & Finance – Renata Grzonkowska, Corporate Clients Director w Santander Bank Polska, w kategorii Business Development – Agnieszka Kołat, Executive Director w JLL, w w kategorii Facility Management – Nina Jasiewicz, Associated Director Facilities w Merck Sharp&Dohme, w kategorii HR & Employer Branding – Marta Gąska, HR Manager w CPI Poland, w kategorii Innovation & Technology – Monika Miksa, Head of Business Development w 4Nature System, w kategorii Marketing & PR – Anna Wiśniewska, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Skanska, w kategorii Project Management – Anna Aspesi, Project Manager w Arcadis, a w kategorii Residential Sales – Dominika Majchrzak, Senior Real Estate Advisor & Lawyer w Partners International.

W trakcie gali przyznano też nagrodę Best team, którą zdobył zespół Marketing & PR z firmy Panattoni, nagrodę Pro-women company, którą otrzymała firma Greenberg Traurig Grzesiak oraz nagrodę Personality of the Year, której laureatką została Renata Kinde-Czyż, prezes zarządu w Metro Properties. Internauci tytuł Top Woman in Real Estate 2021 przyznali z kolei Marzenie Maj, wiceprezes zarządu w firmie Smay.

Z wielką przyjemnością odbieram liczne gratulacje od byłych i teraźniejszych szefów oraz koleżanek i kolegów. Wierzę w równowagę zespołów i w to że pierwiastek męski i damski fantastycznie się uzupełniają. Tylko równowaga daje naprawdę pełną perspektywę i pozwala uwzględnić interesy zarówno kobiet jak i mężczyzn w zarządzaniu nieruchomościami. Ale czy to nie jest oczywiste? – mówi Renata Kinde-Czyż.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

Organizatorem konkursu Top Woman in Real Estate jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych.

Autor: (Red.)
Projektujemy procesy, z których wynika forma: wywiad z Tomkiem Rygalikiem Jako juror konkursowy często mam okazję oglądać prace utalentowanych, młodych projektantów, które są bardzo dobre, ale nie odpowiadają na faktyczne potrzeby firm. W tym przypadku uczestnikom udało się stworzyć wiele wartościowych i trafiających w filozofię marki projektów. Tomek Rygalik, projektant, założyciel Studio Rygalik, wykładowca akademicki, opowiada Lenie Zyhalovej o przebiegu inicjatywy „Przyszłość sofy tapicerowanej”, która jest wynikiem współpracy polskiej marki Nobonobo z Wydziałem Wzornictwa warszawskiej ASP.
Jak Invest Komfort tworzy przestrzeń Trójmiasta: miniserial na 25-lecie firmy Trójmiejski deweloper rynku premium Invest Komfort obchodzi w tym roku ważny jubileusz. Podsumowując lata swojej pracy, publikuje cykl filmów „Twórcy czasu i przestrzeni”, których bohaterami są m.in. Zbigniew Reszka i Michał Baryżewski, Jacek Droszcz, Marek Łańcucki czy Jakub Bladowski.
Polski Ład okiem architekta. Rozmowa z Piotrem Orzeszkiem Wszelkie koncepcje ułatwiające budowanie są słuszne, ponieważ procedura, przez którą trzeba obecnie przebrnąć przed realizacją domu jest taka sama jak w przypadku osiedla czy biurowca. Logiczna więc jest konieczność uproszczenia. Trzeba to jednak zrobić w sposób przemyślany. O założeniach Polskiego Ładu z architektem Piotrem Orzeszkiem z krakowskiej pracowni architektonicznej Stvosh rozmawia Robert Siemiński.
Irena Bajerska (1943-2021) 14 sierpnia 2021 roku odeszła Irena Bajerska, ceniona architektka krajobrazu, współautorka m.in. ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i terenów rekreacyjnych na Ursynowie Północnym. Miała 78 lat.
Vicente Guallart: Miasto samowystarczalne Ludzie powinni wytwarzać żywność czy energię lokalnie, globalnie będąc połączeni siecią informacyjną. Jesteśmy już do niej podłączeni, ale musimy zacząć produkować potrzebne nam rzeczy w pobliżu miejsca zamieszkania, aby zabezpieczyć własną przyszłość. Hiszpański architekt Vicente Guallart o mieście i architekturze, które mogłyby stać się odpowiedzią na wyzwania związane z takimi kryzysami, jak pandemia.
Jaime Lerner: miasto dla ludzi. Wywiad z architektem i urbanistą Jaime Lernerem Żeby powstał park, trzeba czekać 20 lat i jest to inwestycja bardzo kosztowna. Tymczasem to mieszkańcy nauczyli nas, że lepiej zachować i chronić istniejące lasy i skwery. Z połowy metra kwadratowego terenów zielonych na osobę, doszliśmy obecnie do 52 metrów. Liczba ludności potroiła się, a tereny zielone zwiększyły trzystukrotnie – mówił „A-m” w 2003 roku Jaime Lerner, wybitny architekt i urbanista, uznawany za jednego z pionierów zrównoważonego rozwoju miast. Jaime Lerner zmarł 27 maja 2021 roku.