Architektura MuratorKonkursyWolf Bracka w Warszawie

Wolf Bracka w Warszawie

Przedmiotem konkursu jest projekt koncepcyjny kompleksowego zagospodarowania terenu wokół realizowanego budynku domu towarowego Wolf Bracka w Warszawie, przy ul. Brackiej róg al. Jerozolimskich.

fotka z /zdjecia/bracka_03_01.jpg

Zamawiający:

Wolf Immobilien Polen S.A. Oddział Bracka
00-107 Warszawa
ul. Próżna 5/5

Organizator:

Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
03-908 Warszawa
ul. Berezyńska 25

IDEA:

Celem konkursu jest stworzenie spójnej z architekturą budynku, przyjaznej człowiekowi przestrzeni, zachęcającej do poznania budynku oraz uzyskanie otoczenia sprzyjającego spotkaniom i spędzaniu wolnego czasu w obrębie tej przestrzeni. Obszarem zadania konkursowego jest teren wokół budynku Wolf Bracka, pomiędzy ścianami tego budynku a ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Bracką i Nowogrodzką. Dopuszczalne jest zaproponowanie powiększenia terenu opracowania w przypadkach uzasadnionych koncepcją.

Więcej informacji na temat projektowanego budynku Wolf Bracka na stronie: w w w.wolfimmobilien.pl

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu następujących elementów:

- układu i rodzaju posadzki;
- „ogródka kawiarnianego”;
- donic drzew z siedziskami i oświetleniem;
- ławek;
- „rzeźby – instalacji”;
- chodnikowych koszy na śmiecie;
- słupków ulicznych (część z nich ruchoma, chowana w posadzkę);
- barierek od ulicy Brackiej;
- „pylonu” reklamowego z ekranami LCD;
- innych elementów zgodnych z przedstawioną koncepcją.

Kryteria oceny prac:

- oryginalność idei projektu i rozwiązań architektonicznych;
- prawidłowość rozwiązań funkcjonalnych;
- spójność z architekturą budynku;
- aspekty ekonomiczne (koszty realizacji projektu i walory użytkowe).

JURY:

prof. nzw dr hab.arch. Ewa Kuryłowicz APAKA
prof. dr hab. arch. Stefan Kuryłowicz APAKA
arch. Jacek Świderski APAKA
Przedstawiciele Zamawiającego

Nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – 15 000zł
II nagroda – 10 000zł
III nagroda – 5 000zł

Warunki i regulamin konkursu wraz z materiałami były udostępniane przez Organizatora na stronie internetowej, drogą mailową, będą też dostępne do odbioru w siedzibie Organizatora: APA Kuryłowicz & Associates, 03-908 Warszawa, ul. Berezyńska 25, w dniach 22 marca – 16 kwietnia 2010.

Adres strony internetowej konkursu: www.apaka.com.pl

Warunki i regulamin konkursu wraz z materiałami dostępne na: www.apaka.com.pl/konkurs.zip

Pytania można składać drogą mailową do Sekretarza Konkursu, na adres: tomasz.kopec@apaka.com.pl do 11 kwietnia 2010 roku.
Odpowiedzi na pytania bedą ogłoszone na stronie internetowej www.apaka.com.pl do 16 kwietnia 2010 roku.

TERMINY:

10 maja 2010 (składanie prac)
APAKA, 03-908 Warszawa, Berezyńska 25, godz. 9 - 17;

24 maja 2010 (ogłoszenie wyników)

Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.