Architektura MuratorKonkursyWrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu"

Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu"

Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014

Konkurs fotograficzny kadry modernizmu

To już czwarta edycja konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury, który odbywa się pod hasłem "Miasto w ruchu". Przedmiotem konkursu jest fotografia zdarzenia, pojedynczego obiektu, grupy obiektów, przestrzeni bądź założenia urbanistycznego, obrazująca różne interpretacje hasła konkursowego.

Prace powinny podejmować temat ruchu nie tylko jako elementu komunikacji. Mogą odnosić się do niego w sposób metaforyczny, starając się uchwycić upływający czas, który odciska swoje piętno w krajobrazie miasta. Organizatorzy konkursu zachęcają do przyjrzenia się nie tylko przemianom zachodzącym we Wrocławiu, lecz również w innych dolnośląskich miastach i miejscowościach.

Nagrody w konkursie fotograficznym "Kadry modernizmu":

I miejsce 3000 PLN oraz nagroda książkowa Leksykon zieleni Wrocławia (praca zbiorowa, red. naukowa: Iwona Bińkowska, Elżbieta Szopińska)
II miejsce 1000 PLN oraz nagroda książkowa: Hala Stulecia i Tereny Wystawowe we Wrocławiu - dzieło Maksa Berga (Jerzy Ilkosz)
III miejsce 500 PLN oraz nagroda książkowa: Wrocław tkwi w szczegółach (fotografie - Stanisław Klimek, tekst - Beata Maciejewska)

Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014 r. do godz. 16.00.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Wrocławskiego Oddziału SARP

Konkursy architektoniczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014 Celem konkursów architektonicznych organizowanych przez wrocławski SARP jest promowanie dokonań młodych architektów, dobrych rozwiązań z zakresu przestrzeni publicznej oraz architektury wnętrz i dizajnu. Konkursy odbywają się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury 2014
Co zobaczyć w Londynie? Współczesna architektura na Festiwalu Dizajnu: Nieskończone Schody Schody z drewna tulipanowca są jednym z bardziej widowiskowych eksponatów 11 edycji Festiwalu Designu w Londynie. Instalacja, stanowiąca połączenie kilku ciągów drewnianych schodów, stanowi punkt widokowy otwierający perspektywę na Millenium Bridge i galerię Tate Modern
Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta! Wystawę wieńczącą konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu do 20 listopada 2014.
Wystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Zakończył się konkurs fotograficzny "Architektury-murator" pt. Krajobraz dobry i zły. Zapraszamy na wystawę pokonkursową, której otwarcie odbędzie się 21 października przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
Głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły Tylko do 27 września trwa głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły. Na stronie internetowej konkursu zebraliśmy już ponad 1000 zdjęć ukazujących dobre i złe przykłady działalności człowieka na obszarach chronionych w Polsce. Teraz Internauci zdecydują, które z nadesłanych prac są najlepsze! Na zwycięzców czekają aparaty fotograficzne Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50. Kliknij, aby oddać głos!
"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Nagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" W konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" zostaną przyznane dwa rodzaje nagród w dwóch kategoriach. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni aparatami Fujifilm XM1 z obiektywem Fujinon XC16-50, nagrodami pieniężnymi oraz rocznymi prenumeratami miesięcznika Podróże!
Miasto-ogród. Architektoniczny konkurs fotograficzny Wrocławski oddział SARP ogłosił trzecią edycję konkursu fotograficznego Kadry modernizmu. Tematem edycji w 2013 roku są Karłowice, miasto-ogród. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 13 września