Architektura MuratorKonkursyWspółczesne gdyńskie atelier - konkurs dla projektantów wnętrz

Współczesne gdyńskie atelier - konkurs dla projektantów wnętrz

Ogłoszono temat konkursu towarzyszącego siódmej edycji Weekendu Architektury w Gdyni. Tym razem uczestnicy zaprojektują inspirowane modernizmem atelier, pełniące funkcję pracowni i przestrzeni mieszkalnej zarazem. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2017 roku.

Współczesne Atelier - konkurs w ramach VII Weekendu Architektury w Gdyni

Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie projektu mieszkania-atelier – miejsca do pracy oraz inspiracji twórczej, pełniącego jednocześnie funkcję mieszkalną. Koncepcja powinna odzwierciedlać postać użytkownika tej przestrzeni – np. malarza, kolekcjonera sztuki, architekta oraz zawierać nawiązania do gdyńskiego modernizmu. Organizatorzy nie narzucają konkretnego rzutu mieszkania przy zastrzeżeniu, że jego powierzchnia powinna być nie mniejsza niż 60 i nie większa niż 100 m². Prace nadesłane na konkurs zostaną zaprezentowane podczas wystawy w czasie Weekendu Architektury, który odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia 2017 roku. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne na stronie Agencji Rozwoju Gdyni.

Terminy:
Osoby zainteresowane konkursem, proszone są o przesłanie oficjalnej deklaracji udziału najpóźniej do 31 lipca na adres e-mail: w-a@arg.gdynia.pl. Prace należy przesyłać do 18 sierpnia 2017 roku.

Nagrody:
I miejsce - bon o wartości 1 500 zł do jednego ze sklepów on-line z wyposażeniem wnętrz
II miejsce - Rejs promem do Szwecji dla 2 osób w kabinie z oknem (do wykorzystania do końca roku)
III miejsce - Vouchery o wartości 300 zł do dwóch restauracji Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni

Tagi:
Zespół hotelowo-usługowy przy skwerze Kościuszki w Gdyni W dwuetapowym konkursie inwestorskim na projekt nowych budynków przy skwerze Kościuszki w Gdyni zwyciężyła pracownia Bedra Cichosz Architekci. Laureaci zaproponowali autorską interpretacją gdyńskiego modernizmu, projektując zespół o dwóch odmiennych obliczach.
Zespół mieszkaniowo-usługowy Yacht Park w Gdyni Głębokie podcięcie parterów, wysunięcie zadaszeń tarasów i panoramiczne przeszklenia Yach Parku przywodzą na myśl luksusowe wycieczkowce – o nowej realizacji biura Arch-Deco pisze Małgorzata Skrzypek-Łachińska.
Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Apartamentowiec Plac Kaszubski w Gdyni W Gdyni rozpoczyna się realizacja kolejnego apartamentowca o formie nawiązującej do międzywojennej architektury miasta. Budynek zaprojektowała pracownia Arch-Deco.
Dzień Dobry Lody: lodziarnia w Gdyni projektu Studio Turbo W zabytkowym domu wójta Radtkego w śródmieściu Gdyni powstała lodziarnia Dzień Dobry Lody. Za projekt aranżacji lokalu odpowiada Paulina Kisiel ze Studio Turbo.
UrbanLab Gdynia szuka pomysłów na miasto! UrbanLab Gdynia ogłasza nabór do drugiej edycji programu Pomysł na Miasto. Poszukiwane są koncepcje mikroinnowacji odpowiadających na wyzwania związane z adaptacją do zmian klimatu w mieście.