Architektura MuratorProjektyAbsolutna Przestrzeń

Absolutna Przestrzeń

Kawiarnia Między Nami w centrum Warszawy i były Instytut Weterynarii na Pradze stały się miejscem eksperymentu i poszukiwań bezgranicznej przestrzeni. Dizajn: TOMEK RYGALIK STUDIO

Absolutna Przestrzeń

GALERIA POP-UP OTWARTA W DNIACH 10-18.10.2009
MIĘDZY NAMI, UL. BRACKA 20
BYŁY INSTYTUT WETERYNARII, UL.GROCHOWSKA 271

Dizajn: TOMEK RYGALIK STUDIO
Interakcja: PHILIP WORTHINGTON
Kurator: MARTA WÓJCICKA

Uznany projektant Tomek Rygalik (Tomek Rygalik Studio) – zaprojektował przestrzeń wypełniającą wnętrze klubu, która dynamicznie wychodzi poza jego obszar zajmując fragment ulicy. Wbudowany w istniejącą strukturę obiekt architektoniczny pełen nieregularnych załamań, przypomina swoim kształtem strukturę lodu.

W tym samym czasie w byłym Instytucie Weterynarii, po drugiej stronie Wisły, pojawi się dalszy ciąg abstrakcyjnego obiektu, który niekontrolowanie wyjdzie poza swoje fizyczne ramy; żywy, skomunikowany z Między Nami za sprawą projektu specjalisty od interactive design Philipa Worthingtona.


Pokój z kuchnią Otwarta przestrzeń, miejsce niebiletowane, gdzie można poczytać książkę, napić się kawy, porozmawiać. Koncepcja odwołuje się do idei architektury faweli. To rozległe dzielnice nędzy, tworzące się wokół miast w Brazylii, gdzie domy budowane są z najtańszych materiałów, często pozyskanych z innych domów lub z wysypisk śmieci.