Architektura MuratorProjektyApartamentowiec w Rzeszowie

Apartamentowiec w Rzeszowie

Biuro MWM Architekci zaprezentowało projekt budynku, który mógłby stanąć obok Pałacu Lubomirskich, jednego z najważniejszych zabytków Rzeszowa.

Apartamentowiec w Rzeszowie
W tarasowo ukształtowanej bryle, która w całości wypełnia dostępną działkę znalazłoby się jedynie 16 mieszkań. Żródło: materiały prasowe inwestora

Projekt przygotowany na zlecenie firmy Perinvest wzbudził w Rzeszowie ogromne kontrowersje. Obiekt, o powierzchni 2200 m2, zaplanowano bowiem w miejscu istniejącej willi z 1928 roku, obok letniego Pałacu Lubomirskich z końca XVII wieku. Budynek miałby cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. Architekci przedstawili koncepcję podczas publicznej debaty w maju tego roku. Na spotkanie z udziałem Macieja Łobosa z pracowni MWM przyszli przedstawiciele władz miasta i mieszkańcy, w sumie ponad 100 osób. Choć projektant przekonywał, że willa z lat 20. ma niewielką wartość architektoniczną, uczestnicy postulowali jej bezwzględne zachowanie. W konsekwencji budynek wpisano ostatnio do rejestru zabytków, a rada miejska zaapelowała do prezydenta Rzeszowa o jego wykupienie i przeznaczenie na funkcje publiczne. Jak podkreślają lokalne media, projekt apartamentowca wywołał nieobecną dotąd w mieście dyskusję na temat planowania przestrzennego.

Projekt koncepcyjny: 2015

Dwie wieże w Międzyzdrojach: realizacja zgodna z MPZP? Przy plaży w Międzyzdrojach mają stanąć dwie ponad 100-metrowe wieże. Inwestor dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.
Rezydencja Łazienki Park w Warszawie Rozpoczęła się realizacja kolejnego apartamentowca w pobliżu Łazienek Królewskich. Budynek zwieńczony efektowną, zieloną pergolą zaprojektowała pracownia HRA Architekci.
Apartamentowiec przy ul. Za Bramką w Poznaniu Na poznańskim Starym Mieście rozpoczęła się realizacja apartamentowca według projektu biura Litoborski+Marciniak.
Apartamentowiec The Silo w Kopenhadze Rewitalizacja terenów Portu Północnego w Kopenhadze jest obecnie największym projektem urbanistycznym w Skandynawii. Do roku 2025 planuje się tu realizację mieszkań dla 100 tys. osób. W ramach przedsięwzięcia na cele mieszkaniowe przebudowano m.in. silos zbożowy z lat 60. XX wieku. Dziś to dwunastokondygnacyjny apartamentowiec mieszczący na 17 poziomach 38 indywidualnych jednostek mieszkalnych o powierzchni od 106 do 401 m2 i wysokości dochodzącej do 7 m – pisze Maciej Lewandowski.
Nowy obiekt w kompleksie Dune Resort w Mielnie Wkrótce rozpocznie się realizacja kolejnego apartamentowca Dune Resort w Mielnie. Projekt budynku powstał w Studiu Architektonicznym Sietnicki.
Apartamentowiec nad Odrą we Wrocławiu W malowniczej okolicy dorzecza Starej Odry na wrocławskiej Różance powstaje budynek mieszkalny według projektu pracowni AP Szczepaniak