Hygge w nowych biurowcach Skanska

i

Autor: Archiwum Architektury Nowa koncepcja lobby dla biurowców Skanska; proj. Henning Larsen

Hygge w nowych biurowcach Skanska

2018-09-21 18:03

Czy w przestrzeni recepcyjnej jest możliwa domowa atmosfera? Skandynawscy projektanci, jako specjaliści w tej dziedzinie, podjęli wyzwanie połączenia pozornie sprzecznych elementów.

Popularny w Polsce deweloper Skanska podjął współpracę z duńską pracownią architektoniczną Henning Larsen. W rezultacie powstał pomysł na zmianę charakteru lobby biurowców. Przechodnia przestrzeń recepcyjna ma się stać przyjaznym miejscem powitalnym. Inspiracją do zmiany myślenia o holach był Sommarstuga, tradycyjny szwedzki dom letniskowy. Kluczowe elementy projektu to ciepłe światło, naturalne materiały, różnorodne przestrzenie do spotkań i odpoczynku oraz otwartość na lokalne społeczności. W Henning Larsen nasze skandynawskie podejście to przede wszystkim dostarczanie rozwiązań projektowych, których znakiem rozpoznawczym są równość użytkowników, innowacje i funkcjonalność. To, co łączy nas ze Skanska to wspólne skandynawskie pochodzenie i współpraca w krajach nordyckich. Wiemy jak przełożyć wartości firm na projekty architektoniczne. Jesteśmy przekonani, że uda nam się przenieść unikalny szwedzki charakter Skanska do biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią - mówi Viggo Haremst, partner i dyrektor ds. projektów w biurze firmy Henning Larsen w Monachium. Głównymi cechami nowej koncepcji mają być elastyczność i łatwość adaptacji do specyfiki każdego budynku biurowego.

Pierwsze lobby zaprojektowane przez Henning Larsen i Skanska powstanie w wieżowym budynku, w warszawskim kompleksie Spark.