Architektura MuratorProjektyKampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Pracownia Dedeco zwyciężyła w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na projekt nowej siedziby Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Regułach.

Kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
Dla ułatwienia komunikacji między poszczególnymi budynkami kampusu architekci zaprojektowali przeszklone łączniki. Przewidzieli też liczne dziedzińce, kameralne atria i tarasy na dachach.

Przedmiotem konkursu zorganizowanego przez PAŻP we współpracy ze stołecznym SARP-em było opracowanie projektu nowego centrum operacyjnego dla kontrolerów ruchu lotniczego. Zespół zaplanowano na ponad 16-hektarowej działce w Regułach pod Warszawą. Zwycięska koncepcja zakłada realizację kompleksu o łącznej powierzchni 66 tys. m², w którego skład wejdą: siedziba główna, centrum operacyjne, budynek rekreacyjno-socjalny, parkingi oraz obiekty techniczne. Mimo zdefiniowania nazwy konkursu jako architektoniczno-urbanistycznego przyjęliśmy, że to część urbanistyczna będzie odgrywać fundamentalną rolę. To nie architektura poszczególnych budynków ma w naszym projekcie tworzyć najwyższą wartość, ale staranne kształtowanie przestrzeni pomiędzy nimi – wyjaśniają autorzy. Na osi założenia zaproponowali aleję, podkreśloną płytkim kanałem i szpalerami drzew. Po obu jej stronach miałyby powstać dwu- trzykondygnacyjne budynki, rozdzielone licznymi dziedzińcami, atriami i przejściami. Na dachach części z nich przewidziano ponadto kameralne tarasy. W pierwszym etapie realizowany będzie budynek główny, z niewielkim placem wejściowym u zbiegu ul. Granicznej i al. Powstańców Warszawy.

ROZPOCZĘCIE REALIZACJI: 2018

Kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej
Przecinająca założenie oś podkreślona zostanie płytkim kanałem.
Tagi:
Stadion Miejski w Szczecinie Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu według projektu Biura Architektonicznego Dedeco. Właśnie ogłosiły kolejny przetarg na realizację areny wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.
Centrum edukacyjne w Piasecznie W podwarszawskim Piasecznie powstaje wielofunkcyjny obiekt z przedszkolem i podstawówką. Projekt wykonawczy według koncepcji biura Dedeco opracowało studio Locum z Kalisza.
Pracownia Dedeco zaprojektuje kampus Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Rozstrzygnięto konkurs na projekt siedziby oraz kampusu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w podwarszawskich Regułach. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Dedeco.
Hala widowiskowo-sportowa w Toruniu Realizacja wielkokubaturowego obiektu sportowego w mieście słynącym ze zwartej, średniowiecznej zabudowy stanowiła duże wyzwanie. Hala nie nawiązuje do tradycji Torunia, raczej pokazuje jego potencjał i kierunek zmian.
Budynek mieszkalny przy szczecińskiej starówce Obszar, na którym zaplanowano obiekt objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestor zorganizował więc konkurs na najlepszą koncepcję. Ostatecznie do realizacji wybrał projekt biura DEDECO.
Basen olimpijski w Łodzi Rusza budowa Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej według konkursowej koncepcji Dedeco oraz Orłowski i Azymański Architekci z 2009 roku.