Architektura MuratorProjektyLe Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach

Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach

Trwa realizacja budynku Le Vert we Wrocławiu według projektu lokalnej pracowni AP Szczepaniak. Prostą bryłę wyróżniają charakterystyczne balkony wykończone jasną cegłą klinkierową.

Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach
Budynek Le Vert we Wrocławiu, proj. AP Szczepaniak
Budynek mieszkalny Le Vert Wrocław, rejon ul. Pilczyckiej i Gosławickiej
AutorzyAP Szczepaniak
Generalny wykonawcaPre-Fabrykat
InwestorBouygues Immobilier Polska
Data realizacji (koniec)2023

Obiekt na planie zbliżonym do litery L powstaje na niewielkim wzniesieniu u zbiegu ulic Pilczyckiej i Gosławickiej, nieopodal parku Pilczyckiego oraz stadionu miejskiego. Budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca.  Czteropiętrowy Le Vert pomieści 83 mieszkania o powierzchniach od 30 do 85 m². Do lokali na parterze przynależeć będą ogródki, a do pozostałych – narożne tarasy oraz balkony wykończone klinkierową okładziną. Pod obiektem zaplanowano parking na 76 miejsc, a na dziedzińcu strefę relaksu z niską zielenią i specjalnie zaprojektowanymi leżakami i ławkami. Teren inwestycji będzie ogrodzony. Inwestorem Le Vert we Wrocławiu jest firma Bouygues Immobilier Polska. Zakończenie realizacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Budownictwo mieszkaniowe wczoraj i dziś. Rozmowa z architektem Bogdanem Kulczyńskim Budownictwo mieszkaniowe w ciągu ostatnich trzydziestu lat przeszło ogromną transformację. Wyniknęła ona przede wszystkim z wielu zmian społecznych, technologicznych i kulturowych. O tym, jak zmieniło się projektowanie dużych zespołów wielorodzinnych opowiada architekt Bogdan Kulczyński z warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt.
Zaprojektuj i zbuduj – polskie kooperatywy mieszkaniowe Kooperatywy mieszkaniowe zyskują w Polsce na popularności. Po Gdyni, Wrocławiu i Warszawie przyszedł czas na Białystok. Białostocka Kooperatywa Mieszkaniowa to inicjatywa lokalnych architektów Bogdana i Anny Pszonaków z pracowni Meteor Architects.
Tagi:
Cafe Berg we Wrocławiu Ten mały punkt na mapie Wrocławia jest przykładem rewitalizacji, w której oryginalna konstrukcja i współczesne materiały wspaniale się uzupełniają – o projekcie grupy 33_03 pisze Aleksandra Czupkiewicz.
Budynek Braniborska 44 we Wrocławiu W trakcie projektowania budynku Braniborska 44 zgrabnie posłużono się metodą kształtowania jego elewacji poprzez negatyw i pozytyw. O nowej realizacji pracowni Arch_it pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.
Mikroapartamenty Minimaxy we Wrocławiu projektu biura Dziewoński Łukaszewicz Architekci Zakończyła się realizacja zespołu mikroapartamentów Minimaxy we Wrocławiu według projektu pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci. Kompleks nagrodzono ostatnio w konkursie Fasada Roku 2022.
Rusza rozbiórka Solpolu: Bóg dał, Bóg wziął Na nic zdały się protesty i apele środowisk architektonicznych, miejskich aktywistów i samych mieszkańców. Po zaledwie 29 latach dom handlowy Solopol we Wrocławiu, kultowa ikona polskiego postmodernizmu, przechodzi do historii. Właśnie ruszyła rozbiórka obiektu.
Jest nadzieja dla Solpolu: czy tym razem uda się uratować budynek przed rozbiórką? Dotychczasowy właściciel Solpolu, spółka Polsat Nieruchomości, dość ma medialnej wrzawy wokół obiektu i zamierza go sprzedać. Dla wrocławskich architektów i społeczników to szansa na ocalenie budynku przed wyburzeniem. Właśnie wystosowali kolejny list do ministerstwa kultury.