Architektura MuratorProjektyLe Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach

Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach

Trwa realizacja budynku Le Vert we Wrocławiu według projektu lokalnej pracowni AP Szczepaniak. Prostą bryłę wyróżniają charakterystyczne balkony wykończone jasną cegłą klinkierową.

Le Vert we Wrocławiu: nowa mieszkaniówka na wrocławskich Pilczycach
Budynek Le Vert we Wrocławiu, proj. AP Szczepaniak
Budynek mieszkalny Le Vert Wrocław, rejon ul. Pilczyckiej i Gosławickiej
AutorzyAP Szczepaniak
Generalny wykonawcaPre-Fabrykat
InwestorBouygues Immobilier Polska
Data realizacji (koniec)2023

Obiekt na planie zbliżonym do litery L powstaje na niewielkim wzniesieniu u zbiegu ulic Pilczyckiej i Gosławickiej, nieopodal parku Pilczyckiego oraz stadionu miejskiego. Budowa rozpoczęła się pod koniec czerwca.  Czteropiętrowy Le Vert pomieści 83 mieszkania o powierzchniach od 30 do 85 m². Do lokali na parterze przynależeć będą ogródki, a do pozostałych – narożne tarasy oraz balkony wykończone klinkierową okładziną. Pod obiektem zaplanowano parking na 76 miejsc, a na dziedzińcu strefę relaksu z niską zielenią i specjalnie zaprojektowanymi leżakami i ławkami. Teren inwestycji będzie ogrodzony. Inwestorem Le Vert we Wrocławiu jest firma Bouygues Immobilier Polska. Zakończenie realizacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Budownictwo mieszkaniowe wczoraj i dziś. Rozmowa z architektem Bogdanem Kulczyńskim Budownictwo mieszkaniowe w ciągu ostatnich trzydziestu lat przeszło ogromną transformację. Wyniknęła ona przede wszystkim z wielu zmian społecznych, technologicznych i kulturowych. O tym, jak zmieniło się projektowanie dużych zespołów wielorodzinnych opowiada architekt Bogdan Kulczyński z warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt.
Zaprojektuj i zbuduj – polskie kooperatywy mieszkaniowe Kooperatywy mieszkaniowe zyskują w Polsce na popularności. Po Gdyni, Wrocławiu i Warszawie przyszedł czas na Białystok. Białostocka Kooperatywa Mieszkaniowa to inicjatywa lokalnych architektów Bogdana i Anny Pszonaków z pracowni Meteor Architects.
Tagi:
Zbigniew Maćków ratuje dom igloo Witolda Lipińskiego Nowym właścicielem wrocławskiego domu igloo jest Zbigniew Maćków. Architekt planuje udostępniać obiekt zwiedzającym. Pierwsza okazja już na początku października, wraz z otwarciem wystawy „Witold Lipiński: Konstelacje”.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Najlepszy TBS w Polsce 2021 TBS Wrocław otrzymał tytuł najlepszego TBS-u w Polsce roku 2021 w rankingu przygotowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki”. To trzecie z rzędu zwycięstwo wrocławskiego TBS w tym zestawieniu.
Archiplakaty Piotra Zybury W Muzeum Architektury we Wrocławiu od niedawna znaleźć można archtektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest architekt Piotr Zybura z pracowni arch_it.
Budynek Braniborska we Wrocławiu: z miłości do modernizmu Budynek przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu ma być jedną z pierwszych realizacji tworzącego się właśnie Centrum Świebodzkiego. W założeniu architektów z Q2Studio będzie wyznaczał kierunek dla kształtowania dalszej zabudowy tej części miasta.
SURVIVAL w Pafawagu. Open Call Od 18 lat Przegląd Sztuki SURVIVAL podejmuje wyzwanie wprowadzania sztuki współczesnej do nietypowych, często niedostępnych na co dzień przestrzeni miejskich. Tym razem gościć będzie w legendarnym wrocławskim Pafawagu, jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego.