Architektura MuratorProjektyNowe zagospodarowanie przystanków WKD

Nowe zagospodarowanie przystanków WKD

Stacje Warszawskiej Kolei Dojazdowej zyskają nową identyfikację i meble miejskie według projektu biura BDR Architekci.

Nowe zagospodarowanie przystanków WKD
Na posadzce każdego z peronów pojawi się 50-centymetrowy pas w kolorze ciemnografitowym, wzdłuż którego rozmieszczone zostaną elementy zagospodarowania. Il. serwis prasowy

Warszawska Kolej Dojazdowa została uruchomiona w 1927 roku jako pierwsza elektryczna kolej podmiejska w Polsce, łącząc stolicę z Grodziskiem Mazowieckim. Dziś udziały w spółce WKD posiada samorząd województwa mazowieckiego oraz sześć gmin, przez które przebiega linia. Na początku roku władze spółki zorganizowały konkurs na projekt małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów stacji.

Nowe zagospodarowanie przystanków WKD
Il. serwis prasowy
Tagi:
Rozpoczyna się modernizacja Ogrodów Ulricha w Warszawie Ingka Centres podpisała umowę z firmą Budimex na modernizację zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie. Całe założenie, którego przebudowę opracowało biuro WXCA, zostanie udostępnione  latem 2022 roku.
Hala sportowa / Warszawa Inspiracją dla projektu elewacji stała się kolumnada, która miała na celu płynnie połączyć zwartą bryłę budynku szkoły z zielonym otoczeniem. O realizacji studia DEMIURG Project pisze Jerzy Grochulski.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Widok Towers w Warszawie Zakończyła się budowa Widok Towers w Warszawie według projektu Piotra Bujnowskiego i Martina Troethana. 95-metrowy budynek zastąpił dawną siedzibę Centrali Handlu Zagranicznego Universal o wysokości zaledwie 50 metrów.
Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji Zakończył się ostatni etap projektowania siedziby Sinfonii Varsovii. Długo wyczekiwana sala koncertowa ma powstać w sercu warszawskiej Pragi według koncepcji austriackiej pracowni Atelier Thomas Pucher.
Początek zmian na rondzie Dmowskiego w Warszawie Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg na zmiany w okolicy ronda  Dmowskiego. Jeszcze w tym roku mają pojawić się tu nowe naziemne przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe oraz nowe nasadzenia.