Architektura MuratorProjektyOsiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa, jedna z nowych inwestycji we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Aleja Dębowa 17-19 Wrocław, al. Dębowa 17-19
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa, architekci Zbigniew Maćków (główny projektant), Przemysław Skwarek, Bartłomiej Witwicki (architekci prowadzący), Aleksandra Herman, Eliasz Matuła, Magdalena Pierucka, Zuzanna Wojtasiak
Współpraca autorskaAnna Okoń, Laura Paluch
Architektura krajobrazuPatrycja Jonko
KonstrukcjaPracownia Projektowa Jakon
InstalacjeSegesta Candela
Generalny wykonawcaSpec Bau Polska
InwestorNacarat Polska
Powierzchnia zabudowy1499.0 m²
Powierzchnia użytkowa3227.0 m²
Powierzchnia całkowita5501.0 m²
Kubatura15323.0 m³
Projekt (data)2018
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Nowy zespół powstaje na blisko hektarowej działce u zbiegu ulic Ślężnej i alei Dębowej w sąsiedztwie parków Południowego i Skowroniego. W ramach inwestycji przewidziano siedem obiektów: cztery bloki z 30 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 76 m2 i trzy szeregowce, w których znajdzie się w sumie 11 trzypoziomowych segmentów o powierzchni od 143 do 197 m2. Pod całym założeniem zaplanowano podziemny parking, a na każdym budynku – panele fotowoltaiczne.

Inwestorem osiedla jest firma Nacarat Polska, odpowiedzialna za takie wrocławskie realizacje jak biurowiec Dubois 41 czy apartamentowiec Księcia Witolda 43. Tak jak w przypadku powyższych obiektów, projekt osiedla opracował zespół Zbigniewa Maćkowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Trzykondygnacyjne szeregowce usytuowano w głębi działki, bliżej alei Dębowej 19. Do każdego segmentu przynależeć będzie prywatny ogród o powierzchni od 54 do 109 m2. Te po zewnętrznych stronach budynków będą miały loggie na trzeciej kondygnacji, a pod każdym z nich, poza miejscem postojowym dla samochodu, znajdą się dodatkowe przestrzenie użytkowe o powierzchni dochodzącej do 64 m2.

W budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych pod adresem aleja Dębowa 17, powstaną zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Przy wszystkich lokalach przewidziano tarasy od wewnętrznej strony działki, przy czym część z tych położonych najwyżej będzie miała dostęp do niewielkich ogrodów na dachu. Inwestycja rozpoczęła się w październiku tego roku. Planowany termin jej zakończenia do styczeń 2021 roku.

Wizualizacje: Paweł Osmak

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Młyn Maria we Wrocławiu Architekci postanowili utrwalić w zespole mieszkaniowo-usługowym powojenny obraz młynów, który tworzył pamięć przestrzenną miejsca – o realizacji Maćków Pracowni Projektowej pisze Łukasz Wojciechowski.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa [ZDJĘCIA] Dom handlowy Renoma we Wrocławiu po raz kolejny poddawany jest przebudowie. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji obiektu przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L'UNI we Wrocławiu Dzięki zastosowaniu nowej metody wzmocnienia konstrukcji i budowie stropów w systemie upside down udało się skrócić czas realizacji oraz zredukować ilość stali potrzebnej do wzmocnienia budynku. O wyzwaniach związanych z przebudową zabytkowego obiektu przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu pisze Zbigniew Maćków.
Apartamentowiec Bernardyńska we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa [NOWE WIZUALIZACJE] Na skwerze w sąsiedztwie Muzeum Architektury już za dwa lata stanie apartamentowiec Bernardyńska. Projekt budynku o charakterystycznych, rozrzeźbionych elewacjach pokrytych klinkierowymi płytkami ułożonymi w jodełkę opracowała Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec L’UNI we Wrocławiu: zaglądamy do środka dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu Trwa przebudowa dawnej siedziby Wydziału Farmacji przy ulicy Grodzkiej we Wrocławiu. Zabytkowy obiekt zostanie zaadaptowany na biurowiec według koncepcji Maćków Pracowni Projektowej. Zapraszamy na fotospacer po modernizowanym gmachu.
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.