Architektura MuratorProjektyOsiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Zespół mieszkaniowy Aleja Dębowa 17-19 Wrocław, al. Dębowa 17-19
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa, architekci Zbigniew Maćków (główny projektant), Przemysław Skwarek, Bartłomiej Witwicki (architekci prowadzący), Aleksandra Herman, Eliasz Matuła, Magdalena Pierucka, Zuzanna Wojtasiak
Współpraca autorskaAnna Okoń, Laura Paluch
Architektura krajobrazuPatrycja Jonko
KonstrukcjaPracownia Projektowa Jakon
InstalacjeSegesta Candela
Generalny wykonawcaSpec Bau Polska
InwestorNacarat Polska
Powierzchnia zabudowy1499.0 m²
Powierzchnia użytkowa3227.0 m²
Powierzchnia całkowita5501.0 m²
Kubatura15323.0 m³
Projekt (data)2018
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Nowy zespół powstaje na blisko hektarowej działce u zbiegu ulic Ślężnej i alei Dębowej w sąsiedztwie parków Południowego i Skowroniego. W ramach inwestycji przewidziano siedem obiektów: cztery bloki z 30 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 76 m2 i trzy szeregowce, w których znajdzie się w sumie 11 trzypoziomowych segmentów o powierzchni od 143 do 197 m2. Pod całym założeniem zaplanowano podziemny parking, a na każdym budynku – panele fotowoltaiczne.

Inwestorem osiedla jest firma Nacarat Polska, odpowiedzialna za takie wrocławskie realizacje jak biurowiec Dubois 41 czy apartamentowiec Księcia Witolda 43. Tak jak w przypadku powyższych obiektów, projekt osiedla opracował zespół Zbigniewa Maćkowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Trzykondygnacyjne szeregowce usytuowano w głębi działki, bliżej alei Dębowej 19. Do każdego segmentu przynależeć będzie prywatny ogród o powierzchni od 54 do 109 m2. Te po zewnętrznych stronach budynków będą miały loggie na trzeciej kondygnacji, a pod każdym z nich, poza miejscem postojowym dla samochodu, znajdą się dodatkowe przestrzenie użytkowe o powierzchni dochodzącej do 64 m2.

W budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych pod adresem aleja Dębowa 17, powstaną zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Przy wszystkich lokalach przewidziano tarasy od wewnętrznej strony działki, przy czym część z tych położonych najwyżej będzie miała dostęp do niewielkich ogrodów na dachu. Inwestycja rozpoczęła się w październiku tego roku. Planowany termin jej zakończenia do styczeń 2021 roku.

Wizualizacje: Paweł Osmak

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.
Biurowiec Green2Day we Wrocławiu Biurowiec zaprojektowany przez Maćków Pracownię Projektową zdobył pierwsze miejsce w ubiegłorocznym konkursie Obiekt Roku w Systemach Aluprof. Budynek w centrum Wrocławia to ekologiczna, energooszczędna i przyjazna użytkownikom inwestycja, w której dużą rolę odgrywają atrakcyjnie rozplanowane przeszklenia, tworzone z wykorzystaniem systemów aluminiowych polskiej marki.
Biurowiec Nowy Targ we Wrocławiu Przy niedawno odnowionym placu stanął budynek, który porządkuje przestrzeń w historycznym centrum miasta. Zarówno plac, jak i biurowiec powtarzają geometryczny motyw kraty. O nowym projekcie pracowni Zbigniewa Maćkowa piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Młyn Maria – Maćków Pracownia Projektowa rewitalizuje zabytkowy zespół w centrum Wrocławia Zabytkowy zespół Młyna Maria we Wrocławiu czeka rewitalizacja. W miejscu dawnych silosów i magazynów architekci zaprojektowali w pełni wykończone apartamenty.
Zespół mieszkaniowy Angel River we Wrocławiu Zakończyła się budowa zespołu mieszkaniowego Angel River nad Oławą według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa. Kompleks charakteryzuje 55-metrowa wieża z widokiem m.in. na Ostrów Tumski, most Grunwaldzki i Halę Stulecia.
Nowa Łasztownia w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie obszaru Łasztowni w Szczecinie zwyciężyła Maćków Pracownia Projektowa.