Architektura MuratorProjektyOsiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Na wrocławskim Borku rozpoczęła się budowa nowego osiedla, w którym zaplanowano łącznie 41 mieszkań. Najmniejsze będą mieć 30 m2, największe, trzypoziomowe, nawet 197 m2. Za projekt zespołu odpowiada Maćków Pracowania Projektowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa, jedna z nowych inwestycji we Wrocławiu, proj. Maćków Pracownia Projektowa
Zespół mieszkaniowy Aleja Dębowa 17-19 Wrocław, al. Dębowa 17-19
AutorzyMaćków Pracownia Projektowa, architekci Zbigniew Maćków (główny projektant), Przemysław Skwarek, Bartłomiej Witwicki (architekci prowadzący), Aleksandra Herman, Eliasz Matuła, Magdalena Pierucka, Zuzanna Wojtasiak
Współpraca autorskaAnna Okoń, Laura Paluch
Architektura krajobrazuPatrycja Jonko
KonstrukcjaPracownia Projektowa Jakon
InstalacjeSegesta Candela
Generalny wykonawcaSpec Bau Polska
InwestorNacarat Polska
Powierzchnia zabudowy1499.0 m²
Powierzchnia użytkowa3227.0 m²
Powierzchnia całkowita5501.0 m²
Kubatura15323.0 m³
Projekt2018
Data realizacji (początek)2019
Data realizacji (koniec)2021

Nowy zespół powstaje na blisko hektarowej działce u zbiegu ulic Ślężnej i alei Dębowej w sąsiedztwie parków Południowego i Skowroniego. W ramach inwestycji przewidziano siedem obiektów: cztery bloki z 30 mieszkaniami o powierzchni od 27 do 76 m2 i trzy szeregowce, w których znajdzie się w sumie 11 trzypoziomowych segmentów o powierzchni od 143 do 197 m2. Pod całym założeniem zaplanowano podziemny parking, a na każdym budynku – panele fotowoltaiczne.

Inwestorem osiedla jest firma Nacarat Polska, odpowiedzialna za takie wrocławskie realizacje jak biurowiec Dubois 41 czy apartamentowiec Księcia Witolda 43. Tak jak w przypadku powyższych obiektów, projekt osiedla opracował zespół Zbigniewa Maćkowa.

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu

Trzykondygnacyjne szeregowce usytuowano w głębi działki, bliżej alei Dębowej 19. Do każdego segmentu przynależeć będzie prywatny ogród o powierzchni od 54 do 109 m2. Te po zewnętrznych stronach budynków będą miały loggie na trzeciej kondygnacji, a pod każdym z nich, poza miejscem postojowym dla samochodu, znajdą się dodatkowe przestrzenie użytkowe o powierzchni dochodzącej do 64 m2.

W budynkach wielorodzinnych, zlokalizowanych pod adresem aleja Dębowa 17, powstaną zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Przy wszystkich lokalach przewidziano tarasy od wewnętrznej strony działki, przy czym część z tych położonych najwyżej będzie miała dostęp do niewielkich ogrodów na dachu. Inwestycja rozpoczęła się w październiku tego roku. Planowany termin jej zakończenia do styczeń 2021 roku.

Wizualizacje: Paweł Osmak

Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa 17-19 we Wrocławiu
Osiedle Aleja Dębowa we Wrocławiu Zaprojektowane w minimalistycznej estetyce proste, geometryczne rozwiązania subtelnie odwołują się do przeszłości i otoczenia – o nowej realizacji biura Maćków Pracownia Projektowa pisze Anna Miśniakiewicz.
Dom handlowy Renoma we Wrocławiu: kolejna przebudowa Dom handlowy Renoma we Wrocławiu wkrótce po raz kolejny zostanie przebudowany. Po modernizacji, przeprowadzonej według koncepcji Maćków Pracownia Projektowa, zwiększy się strefa gastronomiczna, odtąd otwarta na obie sąsiadujące z budynkiem przestrzenie publiczne: plac Czysty i plac Kościuszki.
Wyniki konkursu na zespół szkolno-przedszkolny na Lipie Piotrowskiej we Wrocławiu Maćków Pracownia Projektowa zwyciężyła w konkursie na koncepcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej we Wrocławiu. Prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione.
Zbigniew Maćków z Honorową Nagrodą SARP 2020 Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Kapituła doceniła projektanta za talent, maestrię i umiar.
Apartamenty Atmo we Wrocławiu od Maćków Pracownia Projektowa Wkrótce rozpocznie się budowa zespołu apartamentowego Atmo we Wrocławiu. To kolejna realizacja Maćków Pracownia Projektowa na Kępie Mieszczańskiej.
Ogrody Graua autorstwa Maćków Pracownia Projektowa Zabytkowa willa przy ul. Gdańskiej we Wrocławiu odzyskała dawną świetność. Obiekt został zmodernizowany w ramach realizacji nowego zespołu mieszkalnego, za którego koncepcję odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.