Architektura MuratorProjektyOsiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy projektu Czora & Czora

Osiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy projektu Czora & Czora

Osiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy realizowane będzie we współpracy z samorządem. W ramach inwestycji powstaną w sumie 64 mieszkania.

Osiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy projektu Czora & Czora
Osiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy, proj. Czora & Czora

Osiedle Mieszkanie Plus w Nidzicy powstanie przy ulicy Sportowej w zachodniej części miasta. Za jego projekt odpowiada katowicka pracownia Czora & Czora. Budynek usytuowany będzie przy wjeździe do centrum Nidzicy. Główne zalety jego lokalizacji to sąsiedztwo centrum miasta oraz dogodne połączenia komunikacyjne – mówi architekt Aleksander Czora. W ramach inwestycji zaplanowano czterokondygnacyjny budynek na planie litery L, w którym znajdą się 64 mieszkania o powierzchni od 39 do 71 m². Lokale o zróżnicowanej strukturze i wielkości posiadać będą optymalne warunki nasłonecznienia i doświetlenia poszczególnych pomieszczeń. Te usytuowane na parterze będą miały ogródki przydomowe – dodaje architekt. Wszystkie będą przekazywane najemcom wykończone w standardzie podstawowym, czyli z pomalowanymi ścianami, panelami na podłogach, białym montażem oraz glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych. Poza budynkiem mieszkalnym, projekt obejmie budowę parkingu dla mieszkańców oraz placu zabaw. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to początek 2022 roku.

Biurowiec Craft w Katowicach
Biurowiec Craft w Katowicach W bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach powstanie nowy biurowiec projektu pracowni architektonicznej Czora & Czora
Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią: nowe osiedle Mieszkanie Plus projektu Atelier Tektura Wkrótce ma rozpocząć się realizacja osiedla Mieszkanie Plus w Nakle według projektu warszawskiej pracowni Atelier Tektura. Architekci zaproponowali proste bryły wykończone tynkiem i płytkami przypominającymi cementową cegłę.
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Nowy Nikiszowiec w Katowicach Projekt zespołu Nowego Nikiszowca, realizowany w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, nawiązuje bezpośrednio do idei historycznego osiedla, stanowi jednak jego krytyczne rozwinięcie. O wyzwaniach związanych z realizacją pisze Aleksander Drzewiecki.
Mieszkanie Plus Wrocław: osiedle na wrocławskim Zakrzowie. Wyniki konkursu Znamy wyniki kolejnego konkursu Mieszkanie Plus Wrocław. Osiedle na wrocławskim Zakrzowie zaprojektuje BE DDJM Architekci. Na podium także Kuryłowicz & Associates i 22Architekci. „To konkurs, który przejdzie do historii” – powiedział Zbigniew Maćków, jeden z jurorów, podczas ogłoszenia wyników Mieszkanie Plus Wrocław.
Mieszkanie Plus Toruń: pierwsze osiedle z prefabrykatów w ramach programu Mieszkanie Plus od S.A.M.I Architekci W ramach programu Mieszkanie Plus Toruń zyska pierwsze nowoczesne osiedle w technologii prefabrykacji. Za projekt zespołu odpowiada warszawska pracownia  S.A.M.I Architekci.
Osiedle przy ul. Białowieskiej we Wrocławiu Warszawskie Atelier Tektura i paryskie studio Bartolo + Contré Architects zwyciężyły w konkursie na jedno z pierwszych niskobudżetowych osiedli we Wrocławiu. Zespół zaplanowano na Popowicach przy nabrzeżu Odry.