Architektura MuratorProjektyPrzebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu

Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu

Poznański SARP we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich zorganizował konkurs na przebudowę dwóch ulic w centrum. Wygrało biuro Archaid.

Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu
Przebudowa ul. Taczaka i Garncarskiej w Poznaniu, projekt: Archaid. W obrębie placu przed dawną siedzibą zarządu kolei wykorzystano wykonane tu niedawno nasadzenia, w celu zwiększenia powierzchni zieleni zaprojektowano nieosiowe okręgi wokół drzew; il. dzięki uprzejmości pracowni

Zmiany na ulicy Taczaka już od pewnego czasu zaczęli wprowadzać mieszkańcy i przedsiębiorcy mający tu swoje lokale handlowo-usługowe. W 2013 roku wynegocjowali m.in. tymczasowe (od maja do września) ustanowienie jej jako tzw. strefy zamieszkania, czyli przestrzeni, w której pierwszeństwo mają piesi i rowerzyści, a auta nie mogą poruszać się szybciej niż 20 km/h. Dzięki temu na ulicy pojawiły się kawiarniane ogródki, ławki i zieleń w donicach.

Rozstrzygnięty w ubiegłym roku konkurs miał na celu wprowadzenie kolejnych zmian uspokajających ruch samochodowy i stworzenie przyjaznych przestrzeni dla wszystkich użytkowników. Architekci zaproponowali m.in. lokalne przewężenia jezdni, wyniesienie przejść dla pieszych do poziomu chodników i tzw. esowanie kierunku jazdy poprzez naprzemienne lokalizowanie miejsc parkingowych.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Tagi:
Biuro SUD Architekt Polska zwyciężyło w konkursie na wielofunkcyjny zespół w Poznaniu Na terenie dawnych koszar ułańskich na poznańskim Łazarzu powstanie nowy zespół mieszkaniowo-biurowy. W zamkniętym konkursie inwestorskim na projekt założenia zwyciężyła pracownia SUD Architekt Polska.
Polski Teatr Tańca / Poznań W starej kamienicy zbudowano relacje nie tylko pomiędzy aktorami, widzami i przestrzenią, lecz także starą oraz nową architekturą. O realizacji Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego pisze Maciej Siuda.
Plac Wolności w Poznaniu: wyniki konkursu Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tymczasowego zagospodarowania placu Wolności w Poznaniu. Za najbardziej elastyczną propozycję uznano projekt biura UGO Architecture. Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs.
Budynek mieszkalny Piątkowska 133 w Poznaniu W miejscu dzikiego parkingu na poznańskich Winiarach powstał apartamentowiec Piątkowska 133. Budynek, stanowiący w założeniu trawestację historycznej kamienicy, zaprojektowała lokalna pracownia Easst Architects.
Nagroda Quadro – najlepsze realizacje Poznania 2020 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2020 przyznana! W 22. edycji konkursu na najlepszą realizację minionego roku zwyciężyła pracownia CDF Architekci za budynek mieszkalno-usługowy Żelazko u zbiegu ul. Ogrodowej i Krysiewicza.
Ogród Jordanowski nr 1, Tu Wolno Grać w Piłkę Ogród Jordanowski nr 1 w Poznaniu przechodzi metamorfozę. W pierwszym etapie zrealizowano część sportową, z boiskami i strefą do ćwiczeń. Projekt zagospodarowania całego terenu opracowało biuro UGO Architecture Hugona Kowalskiego.