Architektura MuratorProjektySewilla mówi "nie" bibliotece Zahy Hadid

Sewilla mówi "nie" bibliotece Zahy Hadid

Władze Andaluzji wydały orzeczenie przeciwko kontynuacji prac budowalnych nad Biblioteką Uniwersytecką w Sewilli.

Sewilla mówi "nie" bibliotece Zahy Hadid

Budowa jest już w toku, a prace będą kontynuowane, poinformował rzecznik Hadid. Publiczny monit orzeczenia dotyczy 9000 mkw. budynku.
Projekt oferuje szeroki wachlarz obywatelskich, kulturalnych i edukacyjnych programów badawczych kluczowych dla każdej społeczności.
Nowa biblioteka jest niezbędna dla rozwoju uczelni i jej zaangażowania w przyszłość miasta. Wraz z utratą gruntu wokół biblioteki z terenu zostało usuniętych i przeniesionych w inne miejsce 250 drzew i 500 krzewów, opóźniając prace przez okres czterech miesiący. Przyszłość publicznej placówki jest teraz niepewna.

http://www.zaha-hadid.com/

Czytaj także:
Kolejna gwiada architektury w stolicy
Zaha buduje w Warszawie
Centrum Sztuki
Mobilny Pawilon Sztuki Chanel
Bridge Pavilion Expo 2008

Tagi:
Christos Passas z Zaha Hadid Architects o nowoczesnej przestrzeni miejskiej Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Modern Urban Space”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie architekt Christos Passas z brytyjskiego biura Zaha Hadid Architects. W programie także prelekcje Macieja Franty z Franta Group oraz Ostapa Ivaniva z APA Wojciechowski Architekci.
Stół Zahy Hadid za ponad 2 mln zł? Warszawska DESA Unicum wystawia stół Mesa projektu Zahy Hadid z 2007 roku. Jego cena może przekroczyć 2 mln zł.
Hyperloop. Zaha Hadid Architects dla innowacji w transporcie Hyperloop to nowy superszybki środek transportu. Nie porusza się po szynach czy jezdni, ale mknie w powietrzu, w tunelach. Projektowaniem rozwiązań dla tego futurystycznego pojazdu na terenie Włoch zajmie się słynna londyńska pracownia architektoniczna Zaha Hadid Architects.
Nowa stacja moskiewskiego metra od Zaha Hadid Architects Moskiewskie metro każdego roku przewozi 2,5 miliarda pasażerów, a ich dzienna liczba dochodzi do 10 milionów. Nową stację podziemnej kolei w Moskwie zaprojektuje londyńskie biuro Zaha Hadid Architects. W swoim zwycięskim konkursowym projekcie architekci zaproponowali innowacyjny system oświetlenia i informacji dla pasażerów.
Egzoszkielety w architekturze: projekt konstrukcji hotelu Morpheus w Makao Stalowy egzoszkielet hotelu Morpheus projektu biura Zaha Hadid Architects docenił ostatnio brytyjski Instytut Inżynierów Konstruktorów (IStructE), przyznając budynkowi główną nagrodę w kategorii Innowacje budowlane w corocznym konkursie Structural Awards. Prezentujemy szczegółowe założenia projektu egzoszkieletu, nad którym pracowali specjaliści z BuroHappold Engineering.
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.