W samym centrum Warszawy powstanie nowe miejsce rekreacji według projektu Marcina Kwietowicza i Michała Sikorskiego.
W ramach inwestycji planowane są m.in. skate park, strefa zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej oraz stoły do planszówek
U zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej już wkrótce pojawi się Skwer Aktywności Miejskich. Znajdzie się tam niewielki skate park z rampami dla rolkarzy oraz boisko do piłki nożnej. Dodatkowo w parku Świętokrzyskim pojawi się tor sprawnościowy oraz strefa zabaw dla dzieci. Fragmenty terenu zostaną zadaszone. Miejsce ozdobią rośliny, a przy jednej z parkowych alej ustawione zostaną stoły do ping-ponga i gier planszowych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki inicjatywie Grzegorza Walkiewicza, byłego radnego Śródmieścia, prezesa Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska, który zgłosił pomysł do budżetu partycypacyjnego. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na inwestycję. Zależy nam, aby to miejsce stało się kolejną przestrzenią do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Znamy już koncepcję placu Centralnego, który będzie wypełniony zielenią i ciekawym programem kulturalnym. Nowy skwer uzupełni tę przestrzeń o sportowe atrakcje – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Skwer zajmie ok. 800 m², a planowany termin oddania go do użytku to druga połowa 2019 roku.
Place Teatralny i Konstytucji dostępne tylko dla pieszych, zielona Targowa i schowane w tunelu Jerozolimskie. Jak będzie wyglądać Warszawa przyszłości? Wizje stolicy w 2050 roku.
Place Teatralny i Konstytucji dostępne tylko dla pieszych, zielona Targowa i schowane w tunelu Jerozolimskie. Jak będzie wyglądać Warszawa przyszłości? Wizje stolicy w 2050 roku.
W warszawskim Zodiaku zaaranżowano Pokój do słuchania. To muzyczno-przestrzenna instalacja przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę ze studia Zmir.
Tereny zielone zajmują 25% powierzchni stolicy, a turyści zwracają uwagę, że jesteśmy wyjątkową pod tym względem metropolią. Nakładem Domu Spotkań z Historią ukazał się właśnie alternatywny przewodnik „Zielona Warszawa”. Autorka publikacji, Agnieszka Kowalska, zabiera nas w podróż po zielonych zakamarkach miasta. Spaceruje po parkach, wędruje wzdłuż nadwiślańskich brzegów, odwiedza działkowców, zagląda na podwórka i balkony.
Właściciel terenu po dawnej fabryce Perun przy ul. Grochowskiej w Warszawie przedstawił nową koncepcję zabudowy działki. Projekt opracowany przez biuro WWAA zakłada wzniesienie obiektów o wysokości od 3 do 6 pięter wkomponowanych w zabytkowe hale. Inwestycja miałaby być realizowana w trybie lex deweloper.
Podziemny parking na placu Powstańców Warszawy powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Ma zacząć działać na przełomie 2024 i 2025 roku. Ratusz zapowiada, że przy okazji plac zyska nowe zagospodarowanie.