Architektura MuratorProjektySkwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

W samym centrum Warszawy powstanie nowe miejsce rekreacji według projektu Marcina Kwietowicza i Michała Sikorskiego.

Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy
W ramach inwestycji planowane są m.in. skate park, strefa zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej oraz stoły do planszówek

U zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej już wkrótce pojawi się Skwer Aktywności Miejskich. Znajdzie się tam niewielki skate park z rampami dla rolkarzy oraz boisko do piłki nożnej. Dodatkowo w parku Świętokrzyskim pojawi się tor sprawnościowy oraz strefa zabaw dla dzieci. Fragmenty terenu zostaną zadaszone. Miejsce ozdobią rośliny, a przy jednej z parkowych alej ustawione zostaną stoły do ping-ponga i gier planszowych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki inicjatywie Grzegorza Walkiewicza, byłego radnego Śródmieścia, prezesa Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska, który zgłosił pomysł do budżetu partycypacyjnego. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na inwestycję. Zależy nam, aby to miejsce stało się kolejną przestrzenią do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Znamy już koncepcję placu Centralnego, który będzie wypełniony zielenią i ciekawym programem kulturalnym. Nowy skwer uzupełni tę przestrzeń o sportowe atrakcje – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Skwer zajmie ok. 800 m², a planowany termin oddania go do użytku to druga połowa 2019 roku.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego testują w Warszawie projekty PPP Na zaproszenie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy do stolicy przyjechali studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. We współpracy z urzędnikami, architektami i socjologami testują projekty poświęcone partnerstwom publiczno-prywatnym w obszarze mieszkalnictwa i mixed-use.
Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949. Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy? Marmur karraryjski w Rzymie, wapień portlandzki w Londynie czy „kamień paryski” w Paryżu – historie wielu europejskich stolic można odczytać poprzez przyglądanie się materiałom, z których zostały zbudowane. W drugiej połowie XX wieku Warszawę również zaczął wyróżniać jej unikalny materialny charakter: miasto zostało odbudowane z gruzu – mówi Adam Przywara, kurator wystawy.
Budynek Olbrachta 24 w Warszawie Architektura budynku jest odzwierciedleniem modułowej struktury mieszkań oraz ich nietypowego na rynku warszawskim dwupoziomowego układu – o realizacji pracowni Pole Architekci pisze Krzysztof Mycielski.
O zespole Varso Place Agnieszka Kalinowska-Sołtys Obiekt jest świetnym przykładem współpracy architektów z różnych pracowni z inwestorem, który jasno określał swoje cele na kolejnych etapach projektowych. Varso Tower mimo dużej wysokości nie zdominowało otoczenia. Sprytnie zaprojektowane podziały elewacji optycznie zmniejszają budynek, przez co wpasowuje się on w skalę miasta – o realizacjach pracowni Foster + Partners i HRA Architekci pisze Agnieszka Kalinowska-Sołtys.
O zespole Varso Place Grzegorz Buczek Czy dobra jakość projektu architektonicznego wystarczy do złagodzenia ewidentnej porażki planistyczno–urbanistycznej? Rozwiązania przyziemia północnego frontu Varso Place poprawiają co prawda jakość lokalnej przestrzeni publicznej, jednak skala nowej zabudowy jest wręcz destrukcyjna dla skali ulicy, a niespójne z kontekstem skosy elewacji wprowadzają niepokój w śródmiejską lokalność.
Nowy biurowiec MSZ w alei Armii Ludowej w Warszawie Projekt nowego gmachu dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych opracowało biuro DA Dziuba Architekci. Pięciokondygnacyjny budynek o przeszklonych elewacjach przesłoniętych żyletkami z piaskowanego betonu stanie w sąsiedztwie głównej siedziby resortu przy al. Szucha.