Architektura MuratorProjektySkwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy

W samym centrum Warszawy powstanie nowe miejsce rekreacji według projektu Marcina Kwietowicza i Michała Sikorskiego.

Skwer Aktywności Miejskich w centrum Warszawy
W ramach inwestycji planowane są m.in. skate park, strefa zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej oraz stoły do planszówek

U zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej już wkrótce pojawi się Skwer Aktywności Miejskich. Znajdzie się tam niewielki skate park z rampami dla rolkarzy oraz boisko do piłki nożnej. Dodatkowo w parku Świętokrzyskim pojawi się tor sprawnościowy oraz strefa zabaw dla dzieci. Fragmenty terenu zostaną zadaszone. Miejsce ozdobią rośliny, a przy jednej z parkowych alej ustawione zostaną stoły do ping-ponga i gier planszowych. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane dzięki inicjatywie Grzegorza Walkiewicza, byłego radnego Śródmieścia, prezesa Stowarzyszenia Warszawa Obywatelska, który zgłosił pomysł do budżetu partycypacyjnego. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na inwestycję. Zależy nam, aby to miejsce stało się kolejną przestrzenią do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Znamy już koncepcję placu Centralnego, który będzie wypełniony zielenią i ciekawym programem kulturalnym. Nowy skwer uzupełni tę przestrzeń o sportowe atrakcje – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Skwer zajmie ok. 800 m², a planowany termin oddania go do użytku to druga połowa 2019 roku.

Zakończenie realizacji: 2019

Tagi:
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2020 – nominacje Inicjatywa Architekci dla Klimatu, modernizacja Muzeum Woli, dom przy Potockiej, kompleks P4 z hotelem Vienna House, EKOpark w Ursusie czy nowe stacje  metra na Targówku: po wielu spotkaniach i wizytach studyjnych w terenie jury VI edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy wyłoniło 18 realizacji nominowanych do nagród głównych. Teraz głos mają mieszkańcy.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Budynki Varso 1 i 2 w Warszawie Obiekty Varso 1 i Varso 2 autorstwa biura HRA Architekci wraz z wieżą projektu Foster + Partners i ogólnodostępnymi pasażami tworzyć będą nową miastotwórczą przestrzeń w samym centrum stolicy.
Hala Gwardii do remontu: miasto ogłasza kolejny przetarg w formule PPP Władze Warszawy szykują wielki remont Hali Gwardii. Właśnie ogłosiły postępowanie na wybór partnera, który wykona prace projektowe i remontowe, a docelowo zajmie się utrzymaniem wschodniej Hali Mirowskiej – tzw. Hali Gwardii.
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.