Architektura MuratorProjektyStadion miejski w Szczecinie

Stadion miejski w Szczecinie

Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu miejskiego według projektu Biura Architektonicznego Dedeco.

Stadion miejski w Szczecinie
Powierzchnia całkowita stadionu wyniesie ponad 25 tys. m2, a Centrum Szkolenia i Młodzieży: 2,5 tys. m2

Konkursu na rozbudowę stadionu im. Floriana Krygiera władze Szczecina ogłosiły jeszcze w 2013 roku. Zwyciężyła propozycja pracowni PPiP Janusza Pachowskiego, zakładająca realizację areny z trzema trybunami. Z czasem zwrócono się do architekta, by uzupełnił obiekt o czwartą trybunę, a ostatecznie, w marcu 2018 roku, opracowanie nowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym zlecono firmie Dedeco, autorom planowanego tuż obok Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Sprowadziliśmy stadion do roli areny zmagań sportowych, gdzie jak w teatrze to co najważniejsze będzie działo się na dobrze oświetlonej scenie. Architektura wokół murawy ma mieć stonowany i ponadczasowy charakter – tłumaczy Piotr Hofman z Dedeco. Według najnowszej wizji obiekt zyska czwartą trybunę, będzie całkowicie zadaszony, a murawa znajdzie się znacznie bliżej widowni. Pojemność stadionu wynosić ma ok. 20,5 tys. miejsc. W sąsiedztwie powstanie też nowoczesna baza treningowa dla młodych adeptów piłki nożnej, czyli wspomniane już Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży z kompleksem sześciu boisk.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
Aula Kopernikańska PUM / Szczecin Aula Kopernikańska PUM ukończona w roku 1972 jest nieodkrytym skarbem architektury czasów PRL. O szczecińskiej realizacji Mariana Rąbka pisze Tomasz Sachanowicz.
Wiata PKP / Szczecin Pogodno Wartość tego obiektu wyraża się w jedności architektury i konstrukcji oraz innowacyjnym zastosowaniu popularnej technologii. O szczecińskiej realizacji Danuty Lisieckiej i Henryka Kowalczyka pisze Tomasz Sachanowicz.
Westival Architektury 2019: przegląd najciekawszych wydarzeń Już 15 października rusza kolejna edycja Westivalu Architektury w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Kosmopolis. Przyszłość miast”. W programie dyskusje poświęcone futurologii w projektowaniu i architektonicznym innowacjom ze Skandynawii, a wśród gości między innymi Jacek Damięcki, Anna Molenda i Edwin Bendyk.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów pracownia maxberg zaprojektowała nowe przedszkole na osiedlu Gumieńce.