Architektura MuratorProjektyStadion miejski w Szczecinie

Stadion miejski w Szczecinie

Władze Szczecina przymierzają się do budowy nowoczesnego stadionu miejskiego według projektu Biura Architektonicznego Dedeco.

Stadion miejski w Szczecinie
Powierzchnia całkowita stadionu wyniesie ponad 25 tys. m2, a Centrum Szkolenia i Młodzieży: 2,5 tys. m2

Konkursu na rozbudowę stadionu im. Floriana Krygiera władze Szczecina ogłosiły jeszcze w 2013 roku. Zwyciężyła propozycja pracowni PPiP Janusza Pachowskiego, zakładająca realizację areny z trzema trybunami. Z czasem zwrócono się do architekta, by uzupełnił obiekt o czwartą trybunę, a ostatecznie, w marcu 2018 roku, opracowanie nowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym zlecono firmie Dedeco, autorom planowanego tuż obok Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Sprowadziliśmy stadion do roli areny zmagań sportowych, gdzie jak w teatrze to co najważniejsze będzie działo się na dobrze oświetlonej scenie. Architektura wokół murawy ma mieć stonowany i ponadczasowy charakter – tłumaczy Piotr Hofman z Dedeco. Według najnowszej wizji obiekt zyska czwartą trybunę, będzie całkowicie zadaszony, a murawa znajdzie się znacznie bliżej widowni. Pojemność stadionu wynosić ma ok. 20,5 tys. miejsc. W sąsiedztwie powstanie też nowoczesna baza treningowa dla młodych adeptów piłki nożnej, czyli wspomniane już Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży z kompleksem sześciu boisk.

Zakończenie realizacji: 2021

Tagi:
Westival Architektury 2019: przegląd najciekawszych wydarzeń Już 15 października rusza kolejna edycja Westivalu Architektury w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Kosmopolis. Przyszłość miast”. W programie dyskusje poświęcone futurologii w projektowaniu i architektonicznym innowacjom ze Skandynawii, a wśród gości między innymi Jacek Damięcki, Anna Molenda i Edwin Bendyk.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci.
Wyniki konkursu na plac Orła Białego w Szczecinie W konkursie na zagospodarowanie jednej z najważniejszych przestrzeni publicznych Szczecina zwyciężyło lokalne biuro Orłowski Szymański Architekci. Był to pierwszy konkurs w mieście, w którym swoje uwagi na temat nadesłanych prac mogli przekazać sędziom reprezentanci strony społecznej.
Kolejna edycja programu Kształtowanie przestrzeni w Szczecinie Osiem szkół ponadpodstawowych zgłosiło się w Szczecinie do tegorocznej edycji programu Kształtowanie przestrzeni. W prowadzeniu zajęć nauczycielom pomagać będą doktoranci z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Publiczne przedszkole przy ul. Przygodnej w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów pracownia maxberg zaprojektowała nowe przedszkole na osiedlu Gumieńce.