Architektura MuratorProjektyStrefa aktywności w Chorzowie

Strefa aktywności w Chorzowie

Na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego pracownia SLAS Architekci przygotowała projekt wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjnej w centrum Chorzowa.

Strefa aktywności w Chorzowie
Obok boisk, huśtawek i drabinek, zaplanowano też sprzęty interaktywne w rodzaju tub akustycznych oraz stoły, ławy i hamaki mające służyć studentom podczas przerw w zajęciach. SLAS Architekci

Projekt skweru jest jednym z wielu elementów planowanego rozwoju Śląskiego Międzyuczelnianego w rejonie ul. 75. Pułku Piechoty według koncepcji wyłonionej w przetargu zorganizowanym przez władze uczelni. Architekci zaprojektowali miejsca rekreacji dla studentów, dzieci i seniorów. Z myślą o tych ostatnich zaplanowali strefę ogródków, których część starsi mieszkańcy mogliby zagospodarować we własnym zakresie. Projekt jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec schematów, ogrodzonych stref fitness czy placów zabaw z naiwnymi kolorystycznie i formalnie urządzeniami – tłumaczą autorzy. Do wykonania poszczególnych sprzętów i małej architektury proponują jedynie beton, ocynkowaną stal i drewno. Uzupełnieniem tej surowej estetyki ma być duża ilość zróżnicowanej kolorystycznie zieleni.

Zakończenie realizacji: 2019

Nowa strefa aktywności w Chorzowie
Projekt strefy aktywności w Chorzowie zawiera też rozwiązania dla niepełnosprawnych, w tym specjalną obrotową platformę dla osób poruszających się na wózkach. Projekt SLAS Architekci
Archikosmos w Toruniu Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na projekcję filmu „Archikosmos” i wykład Ryszarda Nakoniecznego o „kosmicznej” architekturze Śląska.
Siedziba The Software House w Gliwicach: między tradycją a nowoczesnością Pracownia Zalewski Architecture Group zaprojektowała przestrzeń biurową dla gliwickiej spółki The Software House, jednej z najlepiej rozwijających się firm IT w Europie Środkowej. Śląscy informatycy postanowili zostać w rodzinnym mieście i na siedzibę spółki zaadaptować 1600 m2 w zabytkowym budynku poczty głównej w centrum.
Halo! Rybnik – nowy Punkt Informacji Miejskiej w Rybniku W dawnym sklepie Cepelii w centrum Rybnika powstał Punkt Informacji Miejskiej połączony z centrum kulturalnym mającym aktywizować mieszkańców i promować lokalnych twórców. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Mojo.
Najlepsze realizacje 2016 na Śląsku Rozstrzygnięto konkursy na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2016 i Architekturę Roku Województwa Śląskiego 2015. Najwięcej laurów zdobyła katowicka pracownia jojko+nawrocki architekci.
Robert Konieczny o Living-Garden House w Katowicach [FILM] Na przykładzie domu jednorodzinnego w Katowicach Robert Konieczny prezentuje rozwijaną od kilku lat ideę living-garden house. Jej najważniejsze cechy to przenikanie się przestrzeni domu i natury oraz uniwersalność założeń, które można zrealizować w każdym kontekście. Wykład odbył się w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Pawilon wielofunkcyjny i park z tężniami solankowymi w Dębowcu Wielofunkcyjny pawilon usługowy wraz z parkiem z tężniami solankowymi ma stać się wizytówką Dębowca. Projekt architektoniczny przygotowało Studio Projektowe Jakub Gałęski z Bielska-Białej. Założeniem architektów było stworzenie obiektu atrakcyjnego zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających Dębowiec po raz pierwszy