Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Forest w Warszawie

Zespół biurowy Forest w Warszawie

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstanie nowy kompleks biurowy projektu HRA Architekci

Zespół biurowy Forest w Warszawie
Forest wyróżniać będzie 120-metrowa dominanta oraz zielona przestrzeń publiczna wielkości dwóch boisk piłkarskich.

Na dwuhektarowej działce między rondem Radosława, al. Jana Pawła II i ul. Burakowską planowany jest zespół biurowo-usługowy Forest. W jego skład wejdzie 120-metrowy wieżowiec oraz kilka obiektów o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Teren między budynkami będzie ogólnodostępny. Powstanie tam zielone patio z oczkiem wodnym i miejscem na pawilony usługowe. Wyróżnikiem inwestycji będą też przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Kompleks na planie litery C zaoferuje ok. 78 tys. m2 powierzchni do wynajęcia. Forest będzie służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom. Młodzi przedsiębiorcy docenią dużą przestrzeń co-workingową i mniej formalną atmosferę kampusu z bogatą ofertą gastronomiczną – informuje inwestor, firma HB Reavis.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Plany na przyszłość: 25. edycja wystawy 115 projektów dla Warszawy, w tym 29 koncepcji studenckich. Do 18 października w pawilonie ZODIAK można oglądać 25. edycję wystawy „Plany na przyszłość”. „Architektura-murator” tradycyjnie jest patronem medialnym ekspozycji.
Modernizacja willi na Starym Żoliborzu – Kulczyński Architekt Jedna z ostatnich realizacji pracowni Kulczyński Architekt to przebudowa kilkudziesięcioletniej willi na Starym Żoliborzu. Obiekt zyskał przeszklone skrzydło od strony ogrodu i zupełnie nową aranżację wnętrz.
Dzielnicowy patriotyzm po warszawsku Dzielnicowy patriotyzm - taki tytuł nosi nowy cykl spotkań on-line Muzeum Powstania Warszawskiego. Po stołecznych osiedlach mieszkaniowych oprowadza architekt i varsavianista Grzegorz Mika.
Historia kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki Panoramę Warszawy zdominowała sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Budynek od lat wzbudza kontrowersje. W świadomości wielu mieszkańców stolicy jest to symbol dramatycznej epoki w historii Polski. Inni uważają go po prostu za najwyższy, choć nie najbardziej imponujący, budynek w kraju.
Warszawa niezaistniała. II wydanie Premiera drugiego wydania książki Jarosława Trybusia o niezrealizowanych projektach urbanistycznych Warszawy okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Gdynia i Tel Awiw w Warszawie. Debata Bogna Świątkowska, Justyna Glusman, Jakub Bielecki i Paweł Kowalski porozmawiają w Muzeum POLIN o tym, czego Warszawa może nauczyć się od Gdyni i Tel Awiwu.