Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Forest w Warszawie

Zespół biurowy Forest w Warszawie

Na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza powstanie nowy kompleks biurowy projektu HRA Architekci

Zespół biurowy Forest w Warszawie
Forest wyróżniać będzie 120-metrowa dominanta oraz zielona przestrzeń publiczna wielkości dwóch boisk piłkarskich.

Na dwuhektarowej działce między rondem Radosława, al. Jana Pawła II i ul. Burakowską planowany jest zespół biurowo-usługowy Forest. W jego skład wejdzie 120-metrowy wieżowiec oraz kilka obiektów o wysokości od 6 do 8 kondygnacji. Teren między budynkami będzie ogólnodostępny. Powstanie tam zielone patio z oczkiem wodnym i miejscem na pawilony usługowe. Wyróżnikiem inwestycji będą też przestronne balkony, loggie i tarasy na dachach. Kompleks na planie litery C zaoferuje ok. 78 tys. m2 powierzchni do wynajęcia. Forest będzie służyć zarówno dużym, jak i mniejszym firmom. Młodzi przedsiębiorcy docenią dużą przestrzeń co-workingową i mniej formalną atmosferę kampusu z bogatą ofertą gastronomiczną – informuje inwestor, firma HB Reavis.

Zakończenie realizacji: 2020

Tagi:
Jaka Warszawa – dziś i jutro? Rozmowa z Marleną Happach Pojawia się potrzeba takiego planowania, które uczyni miasto odpornym na różne wyzwania i tempo zmian – mówi Marlena Happach, Architektka Miasta, Dyrektorka Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy. O dzisiejszych wyzwaniach dla miasta i o jego wizji na kolejne dziesięciolecia rozmawiamy, w momencie gdy trwają prace nad nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.
Fabryka Norblina / Warszawa Przenikające się bryły starej i nowej zabudowy tworzą tajemniczy labirynt, odzwierciedlający plan dawnych przejazdów i placów między historycznymi budynkami fabrycznymi. O nowej realizacji biura PRC Architekci pisze Agnieszka Kalinowska-Sołtys.
Jak dziś badać Warszawę? Tendencje i plany na przyszłość Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW oraz Pracownia Studiów Miejskich Instytutu Kultury Polskiej zapraszają na Mityng warszawski 2021. W trzydniowym spotkaniu poświęconym tendencjom w badaniach varsavianistycznych udział wezmą m.in. Ewa Kuryłowicz, Ewa P. Porębska, prof. Roch Sulima, Sylwia Chutnik, Anna Cymer, Grzegorz Piątek i Joanna Rajkowska.
Apartamenty na wynajem przy Św. Barbary w Warszawie: modernizacja kamienic według Grupy 5 Dwie kamienice stanowiące część modernistycznego zespołu dawnego Urzędu Telekomunikacyjnego zostaną zaadaptowane na apartamentowiec z mieszkaniami na wynajem. Projekt przebudowy opracowało biuro Grupa 5 Architekci.
Warszawa z nowymi zasadami współpracy z deweloperami Od teraz deweloperzy budujący osiedla, biurowce czy sklepy w Warszawie będą partycypować finansowo w przebudowie układu drogowego wokół swojej inwestycji adekwatnie to tego, jaki wpływ będzie ona miała na funkcjonowanie miasta. Nowe reguły przestaną też promować dojazdy do centrum samochodem.
ARCHIwum Warszawy lat 90. Wirtualna mapa warszawskiej architektury lat 90. Dostępna jest już mapa warszawskiej architektury lat 90. Po najntisowych realizacjach stolicy oprowadzają badaczki architektury Aleksandra Stępień-Dąbrowska i Alicja Gzowska oraz fotograf Maciej Leszczełowski, którzy razem z wolontariuszami zinwentaryzowali ponad 300 obiektów powstałych w dekadzie transformacji.