Architektura MuratorProjektyZespół biurowy Neopark w Warszawie

Zespół biurowy Neopark w Warszawie

JEMS Architekci zaprojektowali nowe biurowce na warszawskim Służewcu. Według koncepcji wokół obiektów powstanie zielone założenie z elementami małej architektury

Biura Neopark
Zespół biurowy Neopark w Warszawie, projekt: JEMS Architekci. Według projektu Jemsów powstanie też zielone założenie z elementami małej architektury

Nowy kompleks o łącznej powierzchni 24 tys. m2 stanie u zbiegu ulic Cybernetyki i Wynalazek. Dzięki kaskadowej formie budynków powierzchnia typowego piętra wyniesie od 2300 do 2550 m2, a na poszczególnych kondygnacjach znajdą się tarasy dla pracowników. Między obiektami zaplanowano obszerny, zielony dziedziniec, a na parterach restauracje i punkty usługowe.

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI: 2016

Zespół biurowy Neopark w Warszawie
Zespół biurowy Neopark w Warszawie, projekt: JEMS Architekci
Siedziba All Windows w Nysie Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.