Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci

Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci

Przy ul. Chmielnej, naprzeciwko kompleksu Varso Tower, rusza realizacja dwóch budynków mieszkalnych według projektu pracowni S.A.M.I. Architekci. Na dachu jednego z bloków planowany jest ogród dla mieszkańców.

Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci
Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie, proj. S.A.M.I. Architekci
Zespół mieszkalnyWarszawa, ul. Chmielna
AutorzyS.A.M.I. Architekci
InwestorBPI Real Estate Poland
Data realizacji (koniec)2024

Firma BPI Real Estate Poland otrzymała właśnie pozwolenie na budowę nowego zespołu mieszkalnego przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Ich projekt opracowało biuro S.A.M.I. Architekci. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki, ośmio- i dziesięciokondygnacyjny. Znajdą się w nich w sumie 243 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 11 tys. m². Na dachu jednego z bloków znajdzie się ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze. Ogródków nie zabraknie również na dziedzińcu założenia. Od wschodniej strony zaplanowano otwarty pasaż z lokalami handlowo-usługowymi, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Najważniejszym wyróżnikiem projektu przy ulicy Chmielnej będzie doskonałe położenie w samym sercu miasta naprzeciwko Varso Tower – w odległości zaledwie 6 min pieszo od Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy – podkreśla Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugą połowę 2024 roku.


Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower [NOWE ZDJĘCIA] Zakończył się montaż iglicy na szczycie Varso Tower. Tym samym wieżowiec stał się nie tylko najwyższym budynkiem w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Mierząc 310 metrów wysokości, Varso Tower zdeklasował dotychczasowego rekordzistę: londyński The Shard.
Bjarke Ingels Group – Warszawa z projektem duńskiej pracowni BIG [NOWE WIZUALIZACJE] Mamy nowe wizualizacje wielofunkcyjnego zespołu w samym centrum Warszawy. Kompleks pod nazwą Towarowa 22 zaprojektowała pracownia BIG – Bjarke Ingels Group.
Tagi:
Plac Nowego Sąsiedztwa: warsztaty Centrali na temat wodnego ogrodnictwa Na placu Defilad w Warszawie powstanie oczko wodne! To nowa inicjatywa grupy projektowej Centrala. Inauguracja projektu połączona z warsztatami i projekcją filmu już 19 czerwca.
Miastotwórcy: cykl letnich warsztatów dla młodzieży Do 23 czerwca trwają zapisy na letni cykl warsztatów dla młodzieży zainteresowanej projektowaniem oraz partycypacją w życiu społecznym miasta. W programie wykłady, warsztaty design thinking, zajęcia z rysunku architektonicznego oraz projektowania 3D, a także zwiedzanie muzeów i warszawskich instytucji kultury.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2022: znamy laureatów Poznaliśmy laureatów 8. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Grand Prix dla Browarów Warszawskich projektu Jemsów, ale wśród najlepszych stołecznych realizacji także kameralna plaża w Wawrze, targowisko Bakalarska czy Dom Ronalda McDonalda. Jury przyznało też dwie nagrody specjalne: za rozwiązania proekologiczne i zapewniające dostępność.
Trzecia linia metra w Warszawie Trzecia linia metra ma połączyć Stadion Narodowy z Gocławiem. Trwają prace koncepcyjne nad jej przebiegiem. Projektanci z ILF Consulting Engineers Polska przedstawili właśnie propozycję lokalizacji nowych stacji.
Warszawa przejmuje Szpiegowo. Budynek ma służyć uchodźcom z Ukrainy 11 kwietnia upłynął termin dobrowolnego wydania przez Rosję tzw. Szpiegowa, warszawskiego osiedla zajmowanego niegdyś przez rodziny radzieckich dyplomatów. Nieruchomość na wniosek prezydenta miasta zajął komornik.
Metro w Warszawie: historia warszawskiego metra Metro w Warszawie wydaje się tworem niezwykle młodym, ma jednak całkiem bogatą historię, zaś jego późna realizacja umożliwia  stosowanie najnowszych technologii i unikanie wadliwych rozwiązań starszych sieci. Prezentujemy krótką historię warszawskiego metra, od pierwszych pomysłów z XIX wieku do dziś.