Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci

Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci

Przy ul. Chmielnej, naprzeciwko kompleksu Varso Tower, rusza realizacja dwóch budynków mieszkalnych według projektu pracowni S.A.M.I. Architekci. Na dachu jednego z bloków planowany jest ogród dla mieszkańców.

Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie projektu biura S.A.M.I. Architekci
Zespół mieszkalny przy ul. Chmielnej w Warszawie, proj. S.A.M.I. Architekci
Zespół mieszkalnyWarszawa, ul. Chmielna
AutorzyS.A.M.I. Architekci
InwestorBPI Real Estate Poland
Data realizacji (koniec)2024

Firma BPI Real Estate Poland otrzymała właśnie pozwolenie na budowę nowego zespołu mieszkalnego przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Ich projekt opracowało biuro S.A.M.I. Architekci. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki, ośmio- i dziesięciokondygnacyjny. Znajdą się w nich w sumie 243 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 11 tys. m². Na dachu jednego z bloków znajdzie się ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze. Ogródków nie zabraknie również na dziedzińcu założenia. Od wschodniej strony zaplanowano otwarty pasaż z lokalami handlowo-usługowymi, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą. Najważniejszym wyróżnikiem projektu przy ulicy Chmielnej będzie doskonałe położenie w samym sercu miasta naprzeciwko Varso Tower – w odległości zaledwie 6 min pieszo od Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy – podkreśla Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugą połowę 2024 roku.


Najwyższy budynek w Polsce: Varso Tower oddany do użytku! Zakończyła się realizacja Varso Tower. To nie tylko najwyższy budynek w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej. Mierząc 310 metrów wysokości, Varso Tower zdeklasował dotychczasowego rekordzistę: londyński The Shard.
Bjarke Ingels Group – Warszawa z projektem duńskiej pracowni BIG [NOWE WIZUALIZACJE] Mamy nowe wizualizacje wielofunkcyjnego zespołu w samym centrum Warszawy. Kompleks pod nazwą Towarowa 22 zaprojektowała pracownia BIG – Bjarke Ingels Group.
Tagi:
Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949. Jak naprawdę wyglądała odbudowa stolicy? Marmur karraryjski w Rzymie, wapień portlandzki w Londynie czy „kamień paryski” w Paryżu – historie wielu europejskich stolic można odczytać poprzez przyglądanie się materiałom, z których zostały zbudowane. W drugiej połowie XX wieku Warszawę również zaczął wyróżniać jej unikalny materialny charakter: miasto zostało odbudowane z gruzu – mówi Adam Przywara, kurator wystawy.
Budynek Olbrachta 24 w Warszawie Architektura budynku jest odzwierciedleniem modułowej struktury mieszkań oraz ich nietypowego na rynku warszawskim dwupoziomowego układu – o realizacji pracowni Pole Architekci pisze Krzysztof Mycielski.
O zespole Varso Place Agnieszka Kalinowska-Sołtys Obiekt jest świetnym przykładem współpracy architektów z różnych pracowni z inwestorem, który jasno określał swoje cele na kolejnych etapach projektowych. Varso Tower mimo dużej wysokości nie zdominowało otoczenia. Sprytnie zaprojektowane podziały elewacji optycznie zmniejszają budynek, przez co wpasowuje się on w skalę miasta – o realizacjach pracowni Foster + Partners i HRA Architekci pisze Agnieszka Kalinowska-Sołtys.
O zespole Varso Place Grzegorz Buczek Czy dobra jakość projektu architektonicznego wystarczy do złagodzenia ewidentnej porażki planistyczno–urbanistycznej? Rozwiązania przyziemia północnego frontu Varso Place poprawiają co prawda jakość lokalnej przestrzeni publicznej, jednak skala nowej zabudowy jest wręcz destrukcyjna dla skali ulicy, a niespójne z kontekstem skosy elewacji wprowadzają niepokój w śródmiejską lokalność.
Nowy biurowiec MSZ w alei Armii Ludowej w Warszawie Projekt nowego gmachu dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych opracowało biuro DA Dziuba Architekci. Pięciokondygnacyjny budynek o przeszklonych elewacjach przesłoniętych żyletkami z piaskowanego betonu stanie w sąsiedztwie głównej siedziby resortu przy al. Szucha.
Opera o odbudowie Warszawy na motywach bestsellerowej książki Grzegorza Piątka! Sinfonia Varsovia wraz z instytucjami partnerskimi pracuje nad pierwszą operą warszawską. Libretto oparte będzie na książce „Najlepsze miasto świata” Grzegorza Piątka.