Architektura MuratorProjektyZespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu

Zespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu

Trwa budowa nowego osiedla na wrocławskich Złotnikach. Za projekt zespołu odpowiada pracownia BCM Architekci.

Zespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu
Zespół mieszkalny Złotniki plus we Wrocławiu, proj. BCM Architekci
Zespół mieszkalny Złotniki plusWrocław, ul. Opoczyńska
AutorzyBCM Architekci, architekci Oktawian Fior, Jacek Miller, Zuzanna Bińczyk
InwestorSDG Invest
Powierzchnia użytkowa2690.0 m²
Kubatura25300.0 m³
Data realizacji (początek)2018
Data realizacji (koniec)2019

W ramach inwestycji firmy SDG Invest postanie zespół trzech tarasowo ukształtowanych, czterokondygnacyjnych brył usytuowanych na wspólnym podium garażu podziemnego. Znajdzie się tu 60 mieszkań o powierzchni od 21 do 80 m2, przy czym przy prawie każdym zaprojektowano rozległy ogród, balkon lub taras. Do dyspozycji właścicieli najmniejszych lokali w parterze przewidziano na przykład przydomowe, 40-metrowe ogródki, a do dyspozycji właścicieli apartamentów na ostatnim piętrze – 76-metrowe tarasy. Dzięki zróżnicowaniu metraży, rozkładów i przynależnej przestrzeni do wypoczynku w całym zespole nie będzie dwóch takich samych mieszkań. Zaplanowano też wózkarnię i rowerownię. Chęć maksymalnego doświetlenia lokali oraz dość wąski kształt działki skłoniła nas do zaprojektowania budynku, w którym każde z mieszkań otaczających daną klatkę daje przyszłym mieszkańcom prywatność i komfort użytkowania – tłumaczy Zuzanna Bińczyk z BCM Architekci. Zakończenie realizacji planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Gardenhouse / Beverly Hills Charakterystycznym elementem budynku jest otaczająca bryłę zielona dwukondygnacyjna elewacja, na której posadzono rośliny dobrane specjalnie do klimatu południowej Kalifornii. O technicznych aspektach realizacji MAD Architects pisze Radosław Stach.
Budynek mieszkalny przy ul. Hallera w Rybniku Miejski konkurs na projekt budynku mieszkalno-usługowego w centrum Rybnika wygrali SLAS Architekci.
BILT – dom, który zmienia się wraz z użytkownikami [WIDEO] Holenderska pracownia Sluijmer Architectuur zaprojektowała zeroenergetyczny dom modułowy, który użytkownicy sami mogą dostosowywać do zmieniających się w czasie potrzeb.
Żółty blok w Szwecji Zespół dwóch budynków mieszkalnych Fjärilen znalazł się na krótkiej liście nagrody Stålbyggnadspriset 2017 przyznawanej co dwa lata przez Szwedzki Instytut Konstrukcji Stalowych. Projekt opracowała pracownia Belatchew Arkitekter.
Zespół mieszkaniowy Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej Na zlecenie Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa Biuro Projektowe Małeccy opracowało koncepcję zespołu, w którym znajdą się m.in. mieszkania dwu- i trzypoziomowe.
Osiedle Żoliborz Artystyczny w Warszawie W nawiązaniu do żoliborskich tradycji kolejne kwartały osiedla powstały wokół centralnie usytuowanej agory z charakterystyczną dominantą na zakończeniu osi widokowej – pisze Hubert Trammer.