Architektura MuratorProjektyZespół mieszkaniowy przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.

Zespół mieszkaniowy przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.

"Sąsiedztwo instytucji kulturalnych, takich jak NOSPR i Muzeum Śląskie, które są dziś ikonami Katowic, wymagało pokory" – tłumaczą projektanci z medusagroup. W ramach pierwszego etapu powstaną trzy bloki o wysokości 12 kondygnacji.

Zespół zabudowy mieszkaniowej przy Katowickiej Strefie Kultury z pozwoleniem na budowę.

Plany zabudowy pięciohektarowej działki położonej na północ od Muzeum Śląskiego budzą w Katowicach duże kontrowersje. Teren między ulicą Góreckiego i Nadgórników należy do firmy TDJ Estate, która na przełomie 2016 i 2017 roku otrzymała warunki zabudowy dla pierwszego etapu swojego przedsięwzięcia. W ramach inwestycji przewidziano budowę trzech obiektów z ok. 300 lokalami, połączonych usługowym parterem i dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Projekt zespołu opracowało biuro medusagroup. To projekt w ważnym dla nas i dla Katowic miejscu. Składają się na niego budynki mieszkaniowe, których cechą naczelną są przeszklone elewacje o kubistycznej estetyce. Największą wartością tego projektu jest jego zatopienie w przestrzeni parkowej. Nie chcę na siłę szukać odniesień do dużych miast na świecie, w których centralnie zlokalizowany park stanowi wartość dla mieszkańców. Warto jednak podkreślić, że funkcja mieszkaniowa w tym miejscu pozwoli uniknąć tworzenia się monokultury centrum Katowic – mówi Przemo Łukasik. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.

Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.
Apartamentowce Złota 19 w Katowicach Na niewielkiej działce w pobliżu parku Śląskiego w Katowicach stanął zespół dwóch pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych projektu biura Zalewski Architecture Group. Realizacja zdobyła wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego 2019.
Siedziba kancelarii prawnej projektu Konior Studio W katowickim Wełnowcu dobiega końca realizacja nowej siedziby jednej z największych śląskich kancelarii prawnych – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy. Projekt obiektu z wykorzystaniem elementów historycznych magazynów znajdujących się na działce opracowało Konior Studio.
Kompleks biurowy .KTW – przemiana Katowic z udziałem Aluprof Katowice podlegają w ostatnich latach dużym przeobrażeniom. NOSPR, Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy pierwsza wieża kompleksu biurowego .KTW to tylko kilka symboli tych przemian,  w których obecne są systemy aluminiowe marki Aluprof.
Silesia Business Park projektu medusagroup Na dawnych terenach huty Baildon w Katowicach powstał zespół biurowy Silesia Business Park projektu pracowni medusagroup.
Plac na Glanc – warsztaty badawczo-projektowe w Katowicach W dniach 30-31 marca 2019 roku odbędą się warsztaty, w wyniku których powstanie projekt transformacji katowickiego podwórka przy ulicy Dworkowej. Zgłoszenia trwają do 24 marca!