Zaprojektowany, aby się wyróżniać
Ahrend Remode został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i gospodarce o obiegu zamkniętym. Zespół projektowy przyjrzał się jego wpływowi na środowisko w całym cyklu życia. Od produkcji surowców, przez użytkowanie i ponowne użycie, aż po to, co dzieje się z częściami, gdy nie nadają się już do recyklingu pod koniec ich żywotności.
Waga ma największy wpływ na emisję CO2 produktu. Ahrend Remode jest o około 30% lżejszy od przeciętnego krzesła biurowego dzięki inteligentnym, pustym strukturom i efektywnemu wykorzystaniu materiałów. Jego modułowa konstrukcja ułatwia naprawę, wymianę i recykling komponentów. W ten sposób przedłużamy żywotność krzesła i zastosowanych materiałów.
Czarna wersja Ahrend Remode składa się w 54% z materiałów pochodzących z recyklingu. 78% użytego plastiku pochodzi z recyklingu, z czego 62% pochodzi z oceanów. Envalior, znany gracz w branży tworzyw sztucznych, wytwarza tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu – Akulon® RePurposed – z sieci rybackich zebranych wzdłuż wybrzeża Indii. W ten sposób przyczyniamy się do czystszych oceanów i wywieramy pozytywny wpływ społeczny.
Zrównoważony rozwój, wygoda i styl idą w parze
Ahrend Remode to krzesło zadaniowe, które pozytywnie wpływa na Twoje środowisko pracy i otaczający Cię świat. To krzesło ponadczasowe, zaprojektowane przez Bena van Berkela, założyciela i głównego architekta UNStudio.Architekt słynie ze swoich kultowych budynków i produktów, które robią wrażenie, gdziekolwiek się znajdują.
Ben van Berkel chciał spojrzeć na siedzenie z zupełnie innej perspektywy, dzięki czemu stworzył krzesło, które poprawia twoje samopoczucie, wspiera cię w codziennej pracy i dostosowuje się do zmieniającego się środowiska pracy. Ahrend Remode jest namacalnym ucieleśnieniem tej wizji.
„Krzesło nie jest maszyną do siedzenia, ale przedmiotem, który Cię wspiera. Powinno przypominać tenisówki: wygodne i dopasowujące się do ciała.” Ben van Berkel – UNStudio
Poznaj asortyment
Ahrend Remode ma konstrukcję modułową, co pozwala na wymianę uszkodzonych elementów. Dzięki temu krzesło zostanie z nami na dłużej a my przyczynimy się do zmniejszenia emisji CO2. Od czarnego modelu, który stylowo wtapia się w przestrzenie typu open space, po efektowny różowy model do domowego biura. Dostępne są cztery wstępnie skonfigurowane wersje, które spełniają standardy ergonomii. Można także wybrać krzesło w pełni konfigurowalne.
Podstawowa wersja krzesła w kolorze czarnym w 99% nadaje się do recyklingu. Dodatkowo posiada certyfikat Cradle to Cradle® oraz spełnia normy ergonomiczne NPR1813:2016 i EN1335:2020.
Artykuł powstał przy współpracy Ahrend.