Architektura MuratorRealizacjeBiuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

Niewielkie biuro wrocławskiej firmy deweloperskiej miało być miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogliby podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Za projekt wnętrz odpowiada hanczar studio.

Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu
Siedziba firmy BudusWrocław, al. Brücknera 51
Autorzyhanczar studio, Szymon Hanczar, Magdalena Kasprzyca, Przemysław Słowik
InwestorBudus Developer
Powierzchnia użytkowa98.0 m²
Data realizacji (koniec)2019

Jednym z głównych wyzwań stojących przed architektami była niestandardowa lokalizacja biura. Przewidziano je bowiem na antresoli, w hali pełniącej funkcje ekspozycyjno-handlowe. Projektanci z hanczar studio zdecydowali zamknąć przestrzeń w niewielkim boksie, pomalowanym na czarny, matowy kolor, by wizualnie odciąć go od reszty pomieszczenia.

Rozmiar istniejącej wcześniej antresoli narzucił też ograniczenia przestrzenne. Choć na co dzień pracuje tu zaledwie pięć osób, inwestor oczekiwał wydzielenia odrębnych, kameralnych pokoí, gdzie pracownicy mogliby w spokojnej atmosferze spotykać się z klientami. Takich pomieszczeń udało się wygospodarować aż cztery, a łączy je duży, centralny hol, pełniący też rolę poczekalni, gdzie zaranżowano też miejsce na dwa dodatkowe stanowiska.

Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu

Podział wnętrza jest bardzo klarowny, a rozwiązania zastosowane przez projektantów sprawiają, że wydaje się też przestronne. Przede wszystkim to zasługa luster zamontowanych w zabudowach meblowych i umiejętnie rozlokowanych szklanych ścianek, które nie zakłócają dostępu światła, a dzięki geometrycznym, piaskowanym wzorom zapewniają też pożądaną intymność.

Zieleń za oknem uzupełniają liczne kwiaty doniczkowe. Paleta kolorystyczna ograniczona do bieli, czerni, kilku odcieni szarosci i zieleni, a także ukrycie większości biurowego wyposażenia i wprowadzenie domowych w charakterze, lecz nowoczesnych detali sprawia, że odwiedzający biuro klienci mogą wyobrazić sobie wnętrza swoich przyszłych domów i mieszkań. Z łatwością znajdą tu też rozwiązania mogące posłużyć jako wnętrzarskie inspiracje.

Zdjęcia: Meluzyna Studio

Trendy biurowe 2023: wielofunkcyjne, ergonomiczne i bardziej zrównoważone miejsca pracy Model hybrydowy, łączący pracę wykonywaną zdalnie i w siedzibie firmy, jest chyba najlepszą ilustracją zmian zachodzących we współczesnych biurach. Zmiany te napędzają ewolucję środowiska pracy. Dzięki uważnemu monitorowaniu tendencji na rynku, regularnemu uczestniczeniu w targach i współpracy z projektantami o światowej renomie NARBUTAS identyfikuje cztery dominujące trendy w przestrzeniach biurowych. Meble odzwierciedlające te trendy zostały niedawno zaprezentowane na targach meblowych Orgatec w Niemczech.
Zaprojektowane z myślą o bardziej higienicznym środowisku w miejscu pracy Przestrzeń, która jest zaprojektowana z myślą o użytkownikach i zadaniach, jakie przed nimi stoją zdecydowanie poprawia komfort pracy, ale jest też często kartą przetargową w walce o najlepszego pracownika. Jak stworzyć dobrą i inspirującą atmosferę w miejscu pracy?
Second Home: biuro postpandemiczne? Jak będziemy pracować po pandemii? Eksperci w branżowych mediach nie ustają w spekulacjach, przewidując m.in. większą popularność pracy zdalnej, wielofunkcyjnych, łatwych do reorganizacji przestrzeni serwisowanych, a przede wszystkim nowoczesnych technologii, pozwalających ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi. Dodatkowym, ważnym aspektem jest też wprowadzanie natury do wnętrz. Architekci z hiszpańskiego studia Selgascano poszli o krok dalej. Zamiast przenieść ogród do biura, przenieśli biuro do ogrodu.
Biuro w domu. Jak urządzić domowe biuro na czas epidemii? Domowe biuro nie jest wynalazkiem epoki koronawirusa. Biuro w domu, łączące funkcję miejsca pracy i przestrzeni do życia, obecne było w wielu formach od setek lat. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto ten trend stopniowo ograniczać. Prezentujemy najciekawsze pomysły na aranżacje domowego biura.
Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019 Firma CBRE rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce. Wyboru laureatów dokonało jury, w którego skład weszli m.in. architekci Ewa Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak oraz Anna Żmijewska, redaktor działu Technika „A-m”.
Office Superstar 2019 – konkurs na najlepsze wnętrza biurowe w Polsce Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać realizacje do konkursu Office Superstar 2019. W jury m.in. profesor Ewa Kuryłowicz, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak, autorzy vloga „Architecture is a Good Idea” oraz redaktor „A-m” Anna Żmijewska. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją ponownie objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.