Architektura MuratorRealizacjeCentrum Edukacji Artystycznej Artpunkt w Opolu

Centrum Edukacji Artystycznej Artpunkt w Opolu

Znani przede wszystkim z neomodernistycznych realizacji opolscy architekci Małgorzata i Antoni Domiczowie w przypadku Artpunktu odeszli od swoich poglądów estetycznych. Przebudowywany obiekt z lat 60. XX wieku pozbawili wszystkich kojarzonych z modernistyczną architekturą elementów i nadali mu wyraz postmodernistycznej szarady. Z okazji otrzymania przez Małgorzatę i Antoniego Domiczów Honorowej Nagrody SARP przypominamy artykuł z "Architektury-murator" nr 4/2011

ArtPunkt - Wojciech Wilczyk/9
Fot. Wojciech Wilczyk
Centrum Edukacji Artystycznej ArtpunktOpole, ul. Kośnego 32a
AutorzyM. i A. Domicz – pracownia architektury, architekci Małgorzata Pizio-Domicz, Antoni Domicz
Współpraca autorskaarchitekci Marta Pizio, Robert Liberda
KonstrukcjaBogusław Cieślak
Generalny wykonawcaAKBUD Andrzej Kijas
InwestorGaleria Sztuki Współczesnej w Opolu
Powierzchnia terenu109.0 m²
Powierzchnia zabudowy96.0 m²
Powierzchnia użytkowa420.0 m²
Powierzchnia całkowita570.0 m²
Kubatura1722.0 m³
Projekt (data)2006-2007
Data realizacji (początek)2009
Data realizacji (koniec)2010
Koszt inwestycjiok. 2 000 000 PLN
Tagi:
Rozmowa z Antonim Domiczem, autorem domu z bali na Opolszczyźnie Świat się zmienia, zmieniają się style i mody. Podziwiam je, ale im nie ulegam – o znaczeniu kontekstu w architekturze, walce ze zmianami wprowadzanymi przez użytkowników i udziale w maratonach z Antonim Domiczem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Dom z bali na Opolszczyźnie Autorzy budynku w charakterystyczny dla siebie sposób zaproponowali nowatorskie nawiązanie do kontekstu. To wariacja na temat tradycyjnej architektury opolskiej, wykonana przewrotnie z drewnianych, „zakopiańskich” bali – pisze Tomasz Głowacki.
Honorowa Nagroda SARP dla M. i A. Domiczów W sobotę 13 grudnia w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie odbyło się wręczenie Honorowej Nagrody SARP. Kapituła składająca się z laureatów z lat ubiegłych przyznała to najważniejsze wyróżnienie Małgorzacie i Antoniemu Domiczom.
M. i A. Domicz. Centralna Biblioteka Caritas w Opolu Nowa architektura, skromna i pozbawiona zbędnych ozdób, może znakomicie współtworzyć zabytkową przestrzeń