Architektura MuratorRealizacjeHotel Fouquet's Barrière

Hotel Fouquet's Barrière

Zlokalizowany w samym środku Paryża, 80-pokojowy, luksusowy hotel zaprojektowany został przez Edouarda François według powtarzalnego modułu jako replika fasady Haussmanna.

fotka z /zdjecia/Obraz_187_art.jpg
Hotel Fouquet's BarrièreChamps Elysess, Paryż
Autorzy Edouard François
InwestorGroupe Lucien Barriere
Powierzchnia całkowita16000.0 m²
Data realizacji (koniec)2006
Koszt inwestycji50 mln euro

Nowy hotel przy Champs Elysess jest kopią XIX-wiecznego budynku zbudowanego według zasad wytyczonych w trakcie rewolucji architektonicznej barona Georgesa Hausmanna i mieści się w jego otoczeniu. Architektoniczny projekt paryskiego hotelu klasy de luxe powierzono Edouardowi François zgodnie z myślą shell & core. Opis "odmienić, przerobić"- to słowa klucze, które przedstawiają roboczy proces twórczy.

Zewnętrzne volumetry, współczesne frontony z uformowanego, perforowanego szarego kamienia, definiują i organizują przestrzeń, która została zamknięta spektakularnym ogrodem na dachu. Architekt powtórzył moduły historycznej fasady. Pałacowe elementy dekoracyjne w połączeniu z nowoczesnymi otworami okiennymi na różnych wysokościach w zależności od funkcji, dają intrygujące wrażenie.

Fouquets Barrière nominowany do nagrody Villegiature Awards 2007 w kategorii "najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie" konkurował z Hotelem Starym z Krakowa.