Mobilna wypożyczalnia gier przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

i

Autor: Archiwum Architektury Mobilna wypożyczalnia gier plenerowych, fot. Max Zieliński, dzięki uprzejmości Onto studio

Mobilna wypożyczalnia gier przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

2016-08-23 18:02

To już ostatni moment, by skorzystać z mobilnej wypożyczalni gier plenerowych przy Centrum Nauki Kopernik. Projekt mebli opracowało Onto studio Anny Wręgi i Kai Nosal.

Tego lata w położonym nad Wisłą Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie stanęły nowe meble miejskie. To projekt młodej pracowni Onto studio, prowadzonej przez Annę Wręgę i Kaję Nosal. W skład zestawu wchodzą regał na gry planszowe, ekspozytory gier plenerowych i czasopism, totemy informacyjne, wózek kateringowy, stolik i krzesełka dla dzieci. Wszystkie elementy wykonane są ze stali malowanej proszkowo i płyty melaminowanej. Proste bryły i przenikające się siatki różnej gradacji nawiązują do architektury Kopernika, jej brył i podziałów na fasadzie – tłumaczą projektantki.

Z plenerowej czytelni i wypożyczalnia gier skorzystać można w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 21.00. Na amatorów miejskiego wypoczynku czekają tu bule, piłki, fresbee, badminton czy ringo, a także klocki i gry planszowe oraz książki i czasopisma popularnonaukowe.

Warszawską pracownię Onto studio prowadzą Anna Wręga i Kaja Nosal, pierwsza jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, druga w Katowicach. Zajmują się projektowaniem grafiki użytkowej, mebli oraz wnętrz. Na koncie mają m.in. realizację kontenerowego klubu podróżniczego wraz z restauracją w warszawskim Porcie Czerniakowskim, przestrzenną, ścienną instalację w Fabryce Wódek Koneser na Pradze czy identyfikację wizualną Śląskiego Przeglądu Architektury Województwa SPAW'12.