Pierwsza realizacja to „Meduza”, zaprojektowana przez Adelę Madej. Pomysł na grafikę wziął się stąd, że właściciel kamienicy, na której umieszczono ilustrację, jest emerytowanym naukowcem związanym z morzem.
„Meduza” to ponad 2-metrowa grafika wycięta z blachy i zamontowana na dystansie na fasadzie bloku przy ulicy Traugutta. Dzięki tej formie montażu wydaje się lekka i niejako pływa przy ścianie.
Czytaj też: Stop pastelozie - Traffic Design przemalowuje gdyńskie bloki |
Drugim projektem jest kompozycja abstrakcyjna, zamontowana przy ulicy Żeromskiego, nieopodal siedziby Traffic Design. Ażurowe elementy w kolorze dopasowanym do budynku zostały stworzone przez artystę SC Szymana, znanego w Gdyni z wystaw oraz realizacji muralowych (np. pracy przy ulicy Mściwoja), we współpracy z Jackiem Wielebskim z Traffic Design.
Z podobnej technologii stowarzyszenie korzystało również przy realizacji jednego z projektów Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej, mającego na celu uspójnienie budynków przy ulicy Focha. Wykonana została wówczas numeracja oraz detale architektoniczne z metalu, przy czym część z nich zawiera elementy ilustracyjne, które powstały w nawiązaniu do historii mieszkańców ulicy.
Pierwszą naszą realizacją ilustracji z metalu był żłobek Niezapominajka i szyld ilustracyjny wg projektu Patryka Mogilnickiego, w ubiegłym roku powstał szyld z ilustracją Oli Niepsuj - jamniczek na Przedszkolu nr 16 a wcześniej krata zakładu naprawy parasolek na warszawskim Grochowie wg ilustracji Martiszu.
Pierwszą realizacją Traffic Design polegającą na wykonaniu ilustracji z metalu był żłobek Niezapominajka i szyld ilustracyjny według projektu Patryka Mogilnickiego. W 2020 roku powstał szyld z ilustracją Oli Niepsuj – jamniczek na Przedszkolu nr 16, a wcześniej – krata zakładu naprawy parasolek na warszawskim Grochowie według ilustracji Martiszu.
Newsletter „Architektury-murator”co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!