Nowe mieszkania w Warszawie

Osiedle Nordic Bemowo autorstwa Kuryłowicz & Associates

Zakończyła się budowa pierwszego etapu osiedla Nordic Bemowo w Warszawie według projektu biura Kuryłowicz & Associates. Kameralne obiekty architekci uzupełnili dużą ilością zieleni oraz specjalnie zaaranżowanym placem inicjatyw społecznych.

Osiedle Nordic Bemowo Warszawa, ul. Lazurowa
Autorzy: Kuryłowicz & Associates
Zespół projektowy: Ewa Kuryłowicz, Piotr Marciniak, Tomasz Czerwiec, Elżbieta Szymańska-Golatowska, Julia Lasek, Sonia Kwiatkowska, Jakub Staszkiewicz, Tadeusz Dziuganowski, Patryk Królikowski, Anna Polańska, Zofia Kubiszewska, Adam Węglarz, Karolina Krawczyk-Stefańska
Inwestor: YIT Development
Powierzchnia zabudowy: 11 869 m²
Powierzchnia całkowita nadziemna: 44 352 m²
Powierzchnia całkowita podziemna:  22 609 m²
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 33 000 m²

Nordic Bemowo: fiński design made in Poland

Osiedle Nordic Bemowo powstaje na wąskiej 6-hektarowej działce przy ul. Lazurowej, na wysokości ul. Doroszewskiego w Warszawie. Docelowo składać się będzie z 14 budynków wielorodzinnych oraz 9 jednorodzinnych o łącznej powierzchni mieszkalnej ponad 33 000 m². W ofercie znajdą się lokale o metrażach od 25 do 117 m². Wszystkie będą miały balkony, loggie lub tarasy. Na razie zrealizowano dwa obiekty, w których zlokalizowano 97 mieszkań. Projekt założenia na zlecanie fińskiego dewelopera YIT Development opracowało biuro Kuryłowicz & Associates.

W trakcie prac koncepcyjnych zwróciliśmy uwagę na piękno i funkcjonalność nordyckiej architektury, zainspirowani fińskimi realizacjami zaproponowaliśmy spójny urbanistycznie układ budynków o wyrazistej architekturze. Obiekty projektowane są w dwóch typach, korytarzowym oraz punktowym – mówi Piotr Marciniak, architekt-partner i kierownik projektu z Kuryłowicz & Associates. Punktowce o asymetrycznych, dwuspadowych dachach wykończono cegła klinkierową, korytarzowce – tynkiem i drewnopodobną okładziną.

Centrum integracji na osiedlu Nordic Bemowo

W samym sercu osiedla autorzy zaproponowali miejski plac, pełniący funkcję lokalnego centrum integracji. Przewidziano tu przestrzeń rekreacyjną dla dzieci i seniorów, miejsca do wypoczynku oraz specjalne strefy przeznaczone na spotkania plenerowe, takie jak osiedlowe pikniki czy seanse kina na świeżym powietrzu. Na terenie założenia znajda się też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, parkingi rowerowe, ogrody deszczowe i niewielki las kieszonkowy z brzozami. Obecnie w realizacji jest drugi etap. Do października 2024 roku na terenie osiedla Nordic Bemowo powstaną trzy kolejne domy oferujące 140 mieszkań.