Architektura MuratorRealizacjePastelowe wnętrze poznańskiej Wypiekarni

Pastelowe wnętrze poznańskiej Wypiekarni

Przy ulicy Kościelnej w Poznaniu powstała nowa kawiarnia. Zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal wnętrze wyróżnia zastosowanie pastelowych kolorów, motywu białej kratki oraz roślinnych dekoracji. Autorką koncepcji jest Urszula Kaczmarek.

Pastelowe wnętrze poznańskiej Wypiekarni
Fot. materiały prasowe BELMAM

Wypiekarnia to nowy lokal gastronomiczny na poznańskich Jeżycach. Można tu skosztować słodkich i wytrawnych wypieków a także innych, przygotowywanych na miejscu potraw. Charakterystycznym elementem we wnętrzu są białe panele z metalowej siatki wykonane na zamówienie przez firmę Belmam. Zamontowane na ścianie eksponują podwieszane donice z kwiatami oraz okrągłe lustra. Te same panele, w formie większej konstrukcji pojawiają się również przy barze - oddzielają strefę kawiarni od przestrzeni roboczej, gdzie przygotowywane są świeże koktajle. Ponadto stanowią one lekką dekorację, którą można aranżować na wiele sposobów w zależności od pory roku czy okazji. Teraz wiszą tu doniczki z kwiatami oraz karty menu. Drucianą siatkę wykorzystano także do budowy stołów. Konstrukcja dodaje im lekkości i pozwala piąć się rosnącym wewnątrz nogi bluszczom. Ponadto na umieszczonych gdzieniegdzie haczykach można zawiesić plecak lub torebkę. Blaty stołów, które występują w dwóch wielkościach i kształtach – koła i prostokąta, wykonano z jasnego drewna jesionowego. Z tego samego materiału wykonano drewnianą, pomalowaną na kolor seledynowy komodę pełniącą rolę bufetu. Całości dopełniają przemyślane detale – biały neon z logiem kawiarni nad drzwiami do łazienki i minimalistyczne lampy.

Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.
Mieszkanie Kos w Poznaniu: apartament z przestrzenią do pracy Apartament zlokalizowany na trzecim piętrze budynku w centrum Poznania powstał w wyniku połączenia dwóch mieszkań. Projekt zakładał zaprojektowanie wnętrza w taki sposób, by możliwe było połączenie funkcji mieszkalnej z przestrzenią do pracy.