Spis treści
- Hotel Gołębiewski – Karpacz
- Bel Mare Resort i Aqua Resort - Międzyzdroje
- Czarna Góra Resort – Sienna
- Crystal Mountain – Wisła
- Osada Śnieżka - Łomnica
- Elements – Świeradów-Zdrój
- Platinum Mountain Resort – Szklarska Poręba
- Nosalowy Dwór - Zakopane
- Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Ossa - Ossa
- Pałac i Folwark Łochów – Łochów
W ciągu ostatnich lat w Polsce zaroiło się od dużych inwestycji hotelowych. Oprócz hoteli w miastach, których inwestorami były światowe marki hotelowe zbudowano sporo obiektów w popularnych regionach turystycznych w górach i nad morzem. Dużym inwestorem takich obiektów jest sieć Gołębiewski, do której należy największy hotel w Polsce oraz grupa hotelowa Górskie Resorty inwestująca w hotele w polskich górach. W tym roku planowane jest otwarcie dwóch kolejnych hotelowych gigantów w Szczyrku oraz w Pobierowie.
Hotel Gołębiewski – Karpacz
To prawdziwy gigant, który chociaż zbudowany nieco na uboczu zdominował krajobraz Karpacza Górnego. Usytuowanie kompleksu i architektura udostępnia piękną panoramę Śnieżki, najwyższego szczytu Sudetów. To największy jak na razie hotel w Polsce. Dysponuje 880 pokojami, w których może nocować aż 2500 gości. Na zagospodarowanym terenie przed hotelem znajduje się parking na 660 samochodów. Największą atrakcją hotelu, z której znane są hotele sieci, jest Tropikana, duży park wodny z dużym zapleczem spa&wellness. Latem kąpielisko rozrasta się o część zewnętrzną, którego atrakcją jest ogromny basen. Oprócz dwóch restauracji i kawiarni w hotelu jest klub nocny, kręgielnia, salon gier, a na zewnątrz całoroczny tor saneczkowy. Konferencyjna część składa się z 28 sal, z których największe mogą pomieścić 1400 i 1900 uczestników. We wrześniu odbędzie się tutaj już po raz trzeci Forum Ekonomiczne, najbardziej prestiżowa impreza biznesowa w Polsce.
Bel Mare Resort i Aqua Resort - Międzyzdroje
To turystyczne osiedle w centrum Międzyzdrojów złożone z hotelu i budynków apartamentowych. Jest wciąż w trakcie rozbudowy i obecnie dysponuje 1660 miejscami noclegowymi. Są tu też 4 sale konferencyjne z największą dla 280 osób. Rekreacyjne zaplecze składa się z kompleksu basenów wewnętrznych i zewnętrznych oraz strefy saun i gabinetów spa. Na terenie kompleksu jest kilka restauracji, kawiarni i barów. Hotel dysponuje także własnym wydzielonym fragmentem plaży, na której znajduje się kolejny bar.
Czarna Góra Resort – Sienna
Sienna to dawna maleńka wieś śródgórska, która za sprawą zespołu wyciągów na stokach Czarnej Góry i Żmijowca zamieniła się w ośrodek turystyczny wielkiego formatu. Zimą przyciąga narciarzy, a w pozostałe pory roku zwykli turyści oraz cykliści górscy. Sam hotel to malowniczo położony kompleks pięciu obiektów położonych na stokach Czarnej Góry, który dysponuje 1700 miejscami noclegowymi. Spośród nich wyróżniają się położeniem i architekturą Aparthotele Czarna Perła i Biała Perła. Hotel dysponuje też 1400 miejscami parkingowymi. Wszystkie obiekty znajdują się w sąsiedztwie dolnym stacji wyciągów. Są tu baseny wewnętrzne i zewnętrzne, restauracje, karma regionalna oraz infrastruktura turystyczna ułatwiająca spędzenie aktywnego czasu narciarzom i rowerzystom górskim.
Crystal Mountain – Wisła
To największy hotel w Beskidzie Śląskim. Wybudowany został na polanie położonej na stokach Bukowej z widokiem na centrum Wisły, dolinę Wisły i Pasmo Stożka i Czantorii. Hotel z elewacjami zdominowanymi przez szkło wygląda rzeczywiście jak kryształowa góra wyrastająca ze zboczy ponad doliną „królowej rzek Polski”. Jest tu 491 pokoi, w których nocować może 1300 gości. Hotel zapewnia też gościom 369 miejsc parkingowych.
Na potrzeby konferencji jest tutaj 12 sal, największa może pomieścić 820 osób.
W strefie rekreacji są baseny wewnętrzne i zewnętrzne, strefa spa&wellness z częścią zabiegową i rekreacyjną. Dwie restauracje, kawiarnia i bar na basenach, klub dziecięcy to część z atrakcji hotelowych.
Osada Śnieżka - Łomnica
To nowoczesna turystyczna wioska, która wyrosła w Kotlinie Jeleniogórskiej na stoku ponad zabudową wsi Łomnica w dolinie potoku o tej samej nazwie. Obok przebiega wygodna i szeroka ścieżka rowerowa do pobliskiej Jeleniej Góry, więc na wycieczkę do pięknego śródgórskiego miasta można się bezpiecznie wybrać na rowerze. W osadzie są place zabaw, boiska, restauracje, sale zabaw, sala fitness, baseny wewnętrzne i zewnętrzne. W osadzie jest 333 pokoje i apartamenty, w których nocować może 1180 osób.
Elements – Świeradów-Zdrój
Trójskrzydłowy gmach główny o futurystycznej architekturze, do którego wykończenia użyte zostały naturalne materiały oraz położone obok osobne budynki apartamentowe stanęły w zachodniej części uzdrowiska. W sąsiedztwie znajduje się dolna stacja kolei gondolowej na Stóg Izerski. Narciarze, turyści i rowerzyści, którzy mają tutaj mały górski raj z siecią tras typu singletrack. W hotelu jest 291 pokoi i apartamentów, w których może nocować 1007 osób. Na konferencje i spotkania biznesowe przeznaczonych jest 7 sal, największa na 250 miejsc. Goście w hotelu mogą skorzystać z restauracji, lobby baru, obszernej strefy spa&wellness z basenową częścią rekreacyjną z sunami i łaźniami oraz zabiegową.
Platinum Mountain Resort – Szklarska Poręba
To duży zespół 13 obiektów różnej wielkości – hotelu i budynków apartamentowych. Zlokalizowany jest w górnej części centrum Szklarskiej Poręby przy ulicy Kilińskiego, głównej drogi dojazdowej do dolnych stacji wyciągów na Szrenicę i szlaków ku Śląskiemu Grzbietowi Karkonoszy. We wszystkich obiektach może nocować 1395 gości. Jest też zaplecze konferencyjne z 7 salami, z których największa pomieścić może 300 uczestników. Trzy restauracje i strefa wellness z kompleksem basenów, saun i gabinetów zabiegowych uzupełnia ofertę noclegowo-konferencyjną.
Nosalowy Dwór - Zakopane
To największy hotel w stolicy polskich Tatr. Kompleks składa się z trzech okazałych budynków o nowoczesnej architekturze, częściowo inspirowanej stylem podhalańskim. Zlokalizowany jest w sąsiedztwie podnóży Nosala przy ulicy prowadzącej do Jaszczurówki, Olczy i Wierchu Porońca. Jest tu prawie 400 pokoi, w których może nocować 1050 gości. To obiekt na duże konferencje, bo są tu 23 sale, a największa ma 1200 miejsc. Są tu 3 restauracje, kawiarnia, lobby bar oraz strefa rekreacji z basenami, jacuzzi, saunami i gabinetami odnowy biologicznej.
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Ossa - Ossa
Obiekt położony na ogromnym 23-hektarowym obszarze na skraju lasu pośród mazowieckich równin. Leży w sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu S8 niedaleko Rawy Mazowieckiej. Rozłożysty obiekt złożony z połączonych ze sobą budynków ma 523 pokoi, w których może nocować 1050 osób. To obiekt, w którym mogą się odbywać nawet duże imprezy i konferencje. Dysponuje 3500 m kw. powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej; jest tu 30 sal, z których dwie największe pomieszczą 1600 i 1200 osób. Na terenie kompleksu jest 5 restauracji i obszerna strefa spa&wellness.
Pałac i Folwark Łochów – Łochów
Duży kompleks hotelowy leży nad zakolami Liwca w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym na południe od zabudowy Łochowa. Składa się z dwóch części – odrestaurowanej części historycznej z pałacykiem i towarzyszącymi budynkami dawnego folwarku i zespołu współczesnej architektury złożonej z mniejszych i większych budynków zbudowanych w stylu nowoczesnej stodoły. W obu częściach znajduje się 541 pokoi, w których może gościć 1000 osób. Na konferencje i imprezy przeznaczone są 24 sale – największa dla 800 uczestników. Są tu 2 restauracje, bar, sala sportowa, kręgielnia i obszerna strefa spa&wellness z krytym basenem i saunarium. Atrakcją są dwa stawy z wyspą i dolina meandrującego Liwca z przystanią nad rzeką.
Hotel Mercure Szczyrk Resort w Beskidach, zdjęcia czerwiec 2024