Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole Żółty Słonik w Suwałkach

Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach

Dorosła osoba, po przekroczeniu progu przedszkola, czuje się w nim jak Guliwer w krainie Liliputów. Jest to świat dzieci, o dostosowanym do ich wzrostu nie tylko podstawowym wyposażeniu. Cały budynek został zaprojektowany z myślą o nich – pisze Hanna Szukalska.

Przedszkole Żółty Słonik w Suwałkach
Elewacja północna, na której znajduje się wejście do budynku. Po lewej stronie umieszczono uwielbianą przez dzieci zjeżdżalnię – wyjście z przedszkola nie może się obyć bez jej użycia; Fot. xystudio
Przyzakładowe przedszkole i żłobek Żółty SłonikSuwałki, ul. Północna 34A
Autorzyxystudio, architekci Filip Domaszczyński, Marta Nowosielska, Dorota Sibińska
Współpraca autorskaarchitekci Anna Prałat, Marta Komorowska
Architektura wnętrzxystudio
Architektura krajobrazuxystudio
KonstrukcjaDionizy Mróz
Generalny wykonawcaGober Firma Budowlana
InwestorFabryki Mebli Forte S.A.
Operator przedszkola:Kids&Co.
Powierzchnia terenu6255.0 m²
Powierzchnia zabudowy1034.0 m²
Powierzchnia użytkowa989.0 m²
Powierzchnia całkowita1125.0 m²
Kubatura4343.0 m³
Projekt2017
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Miejskie Przedszkole w Sosnowcu O przedszkolu ze szklarnią, zieloną skarpą, amfiteatrem i ścianką wspinaczkową, zlokalizowanym między blokami, ogródkami działkowymi i terenem przemysłowym, pisze Justyna Swoszowska.
Przedszkole samorządowe w Grabówce koło Białegostoku Mieszkańcy Grabówki od blisko dwudziestu lat zabiegali o budowę przedszkola w swojej miejscowości. Ale być może warto było czekać. Zrealizowany właśnie obiekt projektu architekta Piotra Jańskiego zdobył wyróżnienie w konkursie Nagroda Roku SARP 2019.
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym według projektu polskiego oddziału duńskiego biura Bjerg Arkitektur
Pasywne przedszkole w Podkowie Leśnej W podwarszawskiej Podkowie powstanie zaawansowany technologicznie budynek przedszkola z oddziałem żłobkowym. Projekt obiektu na zlecenie władz miasta opracował polski oddział duńskiego biura Bjerg Arkitektur.
Przedszkole na Gumieńcach w Szczecinie Na zlecenie Biura Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Szczecinie pracownia maxberg przygotowała projekt nowego przedszkola na osiedlu Gumieńce. Realizacja ma się rozpocząć pod koniec 2019 roku.
Nowa szkoła w Stargardzie W sierpniu tego roku oddano do użytku nowy zespół szkolno-przedszkolny w Stargardzie. Budynek autorstwa lokalnej pracowni Art-Projekt zrealizowano zaledwie w ciągu 10 miesięcy.