Architektura MuratorRealizacjeScandinavia Marine: hotel z kontenerów w Zatorze

Scandinavia Marine: hotel z kontenerów w Zatorze

Scandinavia Marine to nazwa nowego ośrodka wypoczynkowego w Zatorze koło Oświęcimia. Do budowy zespołu wykorzystano 40 kontenerów transportowych.

Scandinavia Marine: hotel z kontenerów w Zatorze
Scandinavia MarineZator, ul. Stawowa 15
AutorzyMarmator Budownictwo oraz Concept Marcin Ząbek
InwestorMarmator Budownictwo
Powierzchnia użytkowa1350.0 m²
Projekt (data)2019
Data realizacji (koniec)2020

Scandinavia Marine jest częścią dużego kompleksu hotelowego w Zatorze. Miasto słynie od niedawna z największego w Polsce parku rozrywki: Energylandii. Nowy ośrodek wypoczynkowy, realizowany od 2017 roku, usytuowany jest w otoczeniu malowniczych stawów, zaledwie trzy kilometry od lunaparku. W skład kompleksu, zwanego z angielska resortem, wchodzą inspirowane stylem skandynawskim drewniane domki letniskowe, restauracja i prywatna plaża z beach barem. W lipcu 2020 roku kompleks uzupełniono o kontenerowe miasteczko Scandinavia Marine, oferujące kilkanaście apartamentów o powierzchni od 11 do 33 m². Do ich realizacji firmy Marmator Budownictwo oraz Concept Marcin Ząbek wykorzystały w sumie 40 kontenerów transportowych.

Tagi:
Autor: Piotr Prus
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Good Spot: mobilny hotel na czas pandemii projektu Polaków Good Spot to pierwsza sieć mobilnych hoteli w naszym kraju. Funkcjonalne pokoje powstają w wyniku adaptacji wycofanych z rynku naczep chłodniczych, a za całym projektem stoi młode biuro architektoniczne Znamy się.
Zespół hotelowy w Wiśle projektu Franta Group Pracownia Franta Group zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt nowego hotelu w Wiśle. Zespół pięciu oblicowanych drewnem pawilonów nawiązywać ma do przeskalowanych górskich chat.
IBB Grand Hotel Lublinianka według Toya Design Zabytkowy  Grand Hotel Lublinianka przeszedł ostatnio metamorfozę. W historycznych wnętrzach pojawiły się m.in. graficzne motywy nawiązujące do architektonicznych reliefów widniejących na elewacjach kamienic Lublina.