Architektura MuratorRealizacjeShowroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]
Siedziba firmy Indigo Nails w Łodzi, proj. Reform Architekt

Indigo Nails to polska marka specjalizująca się w produkcji kosmetyków do stylizacji paznokci. Siedziba firmy mieści się w pofabrycznym budynku przy ul. Senatorskiej 14/16  w Łodzi. Dawnej była tu przędzalnia Edwarda Ramischa, dziś powstają m.in. lakiery do paznokci. Parter obiektu zajmuje showroom o powierzchni  200 m², który przeszedł ostatnio gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform. Autor postawił na jasne wykończenie, które stanowiłoby neutralne tło dla bogatej oferty różnokolorowych produktów. Całości dopełniają ciężkie welurowe zasłony i tapicerowane ławki. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do zdobień i ornamentów widocznych na frontach. Tym sposobem chcieliśmy nawiązać do eleganckiego stylu francuskiego. W projekcie wykorzystaliśmy oryginalny kolor z palety RAL: 9001 oddający ciepłe, przytulne wnętrze – mówi Tomaszewski.

Czytaj też: Architektoniczny przewodnik po Łodzi: co warto zobaczyć w Łodzi |

Główny element wyposażenie stanowią autorskie szafki o lakierowanych frontach, zaprojektowane z płyt MDF. Na podwyższeniu wyeksponowano dwa fotele i dostosowano do nich specjalne minimalistyczne myjki. W podobnym stylu utrzymano przestrzeń szkoleniową i niewielkie studio fotograficzne. W zupełnie odmienny sposób zaprojektowano biuro obsługi klienta. Projektując tę przestrzeń, chciałam odzwierciedlić energię nie tylko właścicieli, ale i ich pracowników. Tu musiał pojawić się kolor i dynamika w grafikach. Z drugiej strony zależało mi, żeby wydobyć ten pofabryczny charakter, dlatego we wnętrzach zostawiłem cegłę, żelbetowe konstrukcje i dodałem do tego typowo loftowe, wiszące oświetlenie –  tłumaczy architekt.

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.
Orientarium / Łódź Autorzy przenoszą nas w świat południowo-zachodniej Azji w sposób romantyczny i tajemniczy, pokazując go i na powierzchni ziemi, i pod wodą. O nowej realizacji biura Szlachcic Architekci pisze Ewa Kuryłowicz.
Nowy Ratusz w Łodzi: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt nowej siedziby Urzędu Miasta Łodzi. Zwyciężyło konsorcjum biur Draft, Lumioo, Projekt Officyna i AMP. Jak zapowiada Hanna Zdanowska, nowy ratusz będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i nadesłane na konkurs.