Architektura MuratorRealizacjeShowroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]
Siedziba firmy Indigo Nails w Łodzi, proj. Reform Architekt

Indigo Nails to polska marka specjalizująca się w produkcji kosmetyków do stylizacji paznokci. Siedziba firmy mieści się w pofabrycznym budynku przy ul. Senatorskiej 14/16  w Łodzi. Dawnej była tu przędzalnia Edwarda Ramischa, dziś powstają m.in. lakiery do paznokci. Parter obiektu zajmuje showroom o powierzchni  200 m², który przeszedł ostatnio gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform. Autor postawił na jasne wykończenie, które stanowiłoby neutralne tło dla bogatej oferty różnokolorowych produktów. Całości dopełniają ciężkie welurowe zasłony i tapicerowane ławki. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do zdobień i ornamentów widocznych na frontach. Tym sposobem chcieliśmy nawiązać do eleganckiego stylu francuskiego. W projekcie wykorzystaliśmy oryginalny kolor z palety RAL: 9001 oddający ciepłe, przytulne wnętrze – mówi Tomaszewski.

Czytaj też: Architektoniczny przewodnik po Łodzi: co warto zobaczyć w Łodzi |

Główny element wyposażenie stanowią autorskie szafki o lakierowanych frontach, zaprojektowane z płyt MDF. Na podwyższeniu wyeksponowano dwa fotele i dostosowano do nich specjalne minimalistyczne myjki. W podobnym stylu utrzymano przestrzeń szkoleniową i niewielkie studio fotograficzne. W zupełnie odmienny sposób zaprojektowano biuro obsługi klienta. Projektując tę przestrzeń, chciałam odzwierciedlić energię nie tylko właścicieli, ale i ich pracowników. Tu musiał pojawić się kolor i dynamika w grafikach. Z drugiej strony zależało mi, żeby wydobyć ten pofabryczny charakter, dlatego we wnętrzach zostawiłem cegłę, żelbetowe konstrukcje i dodałem do tego typowo loftowe, wiszące oświetlenie –  tłumaczy architekt.

Ogrody Anny w Łodzi Ogrody Anny to otwarta przestrzeń publiczna, w której bije serce starego nowego kwartału – rewitalizowanych terenów poprzemysłowych – realizację projektu medusa group komentuje Błażej Ciarkowski.
Ilustrowany atlas architektury Łodzi Centrum Architektury zaprasza na premierę kolejnego przewodnika, tym razem poświęconego architekturze Łodzi. Najważniejsze realizacje miasta zilustrowali Mateusz Gryzło, Hubert Przybyszewski i Maria Łomiak, a tekstami opatrzyli Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Łódź Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejną odsłonę ekspozycji „Tożsamość. 100 lat polskiej architektury”. Wystawa tym razem poświęcona jest Łodzi, w której – jak tłumaczą organizatorzy – nowoczesność łączy się z tradycją, na nowo definiując przestrzeń miasta.
Strefa PROGRESS: nowy zespół mieszkalny w Łodzi od biura Grupa 5 Architekci Rozpoczyna się realizacja Strefy PROGRESS w Łodzi według projektu warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. W ramach inwestycji powstaną cztery budynki, w tym 14-kondygnacyjna dominanta.
Żydowscy architekci Łodzi. Historie zapomniane Dzięki tej książce Łódź odkrywa na nowo swoją zapomnianą historię. Świat żydowskich architektów, którzy pracowali dla rozwijającej się w szalonym tempie kosmopolitycznej metropolii.
Lapidarium Detalu w Łodzi Ekspozycja detalu pochodzącego z łódzkich budowli z XIX i XX wieku jest katalogiem motywów stanowiących o tożsamości architektonicznej miasta – o realizacji Nizio Design International pisze Jerzy S. Majewski.