Architektura MuratorRealizacjeShowroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]

Dawnej była tu przędzalnia bawełny, dziś powstają kosmetyki do stylizacji paznokci. Prezentujemy nową aranżację siedziby Indigo Nails w Łodzi autorstwa lokalnej pracowni Reform Architekt.

Showroom Indigo Nails projektu Reform Architekt [GALERIA]
Siedziba firmy Indigo Nails w Łodzi, proj. Reform Architekt

Indigo Nails to polska marka specjalizująca się w produkcji kosmetyków do stylizacji paznokci. Siedziba firmy mieści się w pofabrycznym budynku przy ul. Senatorskiej 14/16  w Łodzi. Dawnej była tu przędzalnia Edwarda Ramischa, dziś powstają m.in. lakiery do paznokci. Parter obiektu zajmuje showroom o powierzchni  200 m², który przeszedł ostatnio gruntowną modernizację. Za projekt nowej aranżacji odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z pracowni Reform. Autor postawił na jasne wykończenie, które stanowiłoby neutralne tło dla bogatej oferty różnokolorowych produktów. Całości dopełniają ciężkie welurowe zasłony i tapicerowane ławki. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do zdobień i ornamentów widocznych na frontach. Tym sposobem chcieliśmy nawiązać do eleganckiego stylu francuskiego. W projekcie wykorzystaliśmy oryginalny kolor z palety RAL: 9001 oddający ciepłe, przytulne wnętrze – mówi Tomaszewski.

Czytaj też: Architektoniczny przewodnik po Łodzi: co warto zobaczyć w Łodzi |

Główny element wyposażenie stanowią autorskie szafki o lakierowanych frontach, zaprojektowane z płyt MDF. Na podwyższeniu wyeksponowano dwa fotele i dostosowano do nich specjalne minimalistyczne myjki. W podobnym stylu utrzymano przestrzeń szkoleniową i niewielkie studio fotograficzne. W zupełnie odmienny sposób zaprojektowano biuro obsługi klienta. Projektując tę przestrzeń, chciałam odzwierciedlić energię nie tylko właścicieli, ale i ich pracowników. Tu musiał pojawić się kolor i dynamika w grafikach. Z drugiej strony zależało mi, żeby wydobyć ten pofabryczny charakter, dlatego we wnętrzach zostawiłem cegłę, żelbetowe konstrukcje i dodałem do tego typowo loftowe, wiszące oświetlenie –  tłumaczy architekt.

Hotel PURO Łódź: dziedzictwo przeszłości w nowoczesnym wydaniu Sieć PURO od lat stawia  na wyraziste rozwiązania architektoniczne oraz współpracę z uznanymi projektantami i artystami. Za projekt hotelu PURO Łódź odpowiada pracownia ASW Architekci z Poznania.
Brama Miasta Łódź: projekt medusa group w Nowym Centrum Łodzi Brama Miasta została oddana do użytku. Za projekt dwóch budynków na głównej osi Nowego Centrum Łodzi odpowiada śląska pracownia medusa group
Biuro firmy Clariant w łódzkim Monopolis: projekt The Design Group W łódzkim Monopolis, w historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego, powstało biuro szwajcarskiego koncernu chemicznego Clariant. Za projekt aranżacji odpowiada warszawska pracownia The Design Group.
Przedszkole Kobro: w Łodzi powstanie przedszkole projektu Katarzyny Kobro Łódzka ASP dysponuje już działką, na której powstanie funkcjonalistyczne przedszkole Kobro. Projekt na podstawie archiwalnych zdjęć makiety opracował zespół z Biura Architekta Miasta Łodzi.
Pierwsza synagoga w powojennej historii Łodzi Nowa synagoga w Łodzi projektu Design Lab Group będzie pierwszym obiektem tego typu zrealizowanym w mieście po II wojnie światowej. Kamień węgielny pod budowę bożnicy wmurowano pod koniec sierpnia.
Patchwork Łódź – konkurs na projekt przestrzeni na terenie zakładów Scheiblera Firma Echo Investment ogłasza konkurs studencki na zaprojektowanie przestrzeni publicznych dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi. Do wygrania miesięczne praktyki w renomowanych pracowniach.