Architektura MuratorRealizacjeSiedziba All Windows w Nysie

Siedziba All Windows w Nysie

Projektanci zaakcentowali strefę wejścia głównego do biurowca dzięki dynamicznej kompozycji brył ułożonych w strukturę kwarcu – o realizacji biura k2w architekci pisze Małgorzata Adamowicz-Nowacka.

Siedziba All Windows w Nysie
Siedziba firmy All Windows w Nysie, proj. k2w architekci; fot. Tomasz Zakrzewski

Nysa to niewielkie miasto, położone 20 km od granicy z Czechami. Historycznie zwane śląskim Rzymem, kiedyś miasto złotników, jest jednym z największych w regionie. Spacer po centrum pozwala odkryć zaułki, których atmosfera przypomina tę z włoskich miasteczek. Nysa to jednak nie tylko wspaniałe zabytki, to także miasto aktywne, szybko rozwijające się zarówno pod względem turystycznym, mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Dobrym tego przykładem jest firma All Windows (dawniej Alsecco), która w 2017 roku zleciła opracowanie projektu biurowca – zlokalizowanego w Strefie Ekonomicznej Nysy w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego – młodej pracowni k2w architekci. Projektanci podeszli do zadania pragmatycznie i matematycznie.

Na działce istniały już fundamenty wybudowane dla innego obiektu. Inwestor postanowił je wykorzystać. Wykonane było także podszybie windy oraz instalacje mediów pod płytą fundamentową. To stanowiło dane wyjściowe. Architekci stworzyli czytelny i jasny układ funkcjonalny budynku o wysokim standardzie estetycznym oraz użytkowym.

Założeniem, do którego udało się przekonać inwestora, było zapewnienie swobodnego dostępu z ul. Dubois i niegrodzenie terenu. Uwagę zwraca starannie zaprojektowany układ zieleni od frontu obiektu. Architekci w interesujący sposób zaakcentowali strefę wejścia głównego poprzez rzeźbiarski układ brył, kubicznych klocków, ułożonych w strukturę kwarcu.

Tagi:
Budynek The Office w Niepołomicach Punktem wyjścia dla projektu siedziby firmy były rosnące na terenie działki kępki brzóz, które architekci postanowili zachować i wyeksponować – o realizacji pracowni James & Mau Arquitectura pisze Jerzy S. Majewski.
Centrum administracyjne / Indie Zastosowane rozwiązania przestrzenne oraz materiałowe nawiązują do sztuki ludowej tego regionu, jednocześnie odpowiadając na wyzwania klimatyczne. O nowym budynku rządowym w Bhubaneśwarze, stolicy stanu Orisa, pisze Radosław Stach.
Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.