Taras widokowy w Widuchowej: nowa platforma widokowa na Pomorzu Zachodnim

i

Autor: Archiwum Architektury Taras powstał na szcycie Słowiańskiej Góry w gminie Widuchowa

Taras widokowy w Widuchowej: nowa platforma widokowa na Pomorzu Zachodnim

2020-11-20 18:06

Nowy taras widokowy w Widuchowej pozwala podziwiać spektakularną panoramę Doliny Dolnej Odry. Obiekt powstał według projektu szczecińskiej pracowni AB Studio. Otwarcie wkrótce.

Taras widokowy w Widuchowej jest wysoki na prawie 10 metrów. Zbudowany z drewna obiekt w formie pierścienia wspartego na V-kształtnych, stalowych słupach stanął na najwyższym wzniesieniu w gminie, zwanym Słowiańską Górą. Na szczyt platformy prowadzą dwa niezależne biegi schodów. Na dole znalazło się jeszcze miejsce na specjalnie urządzoną przestrzeń wypoczynkową z drewnianymi siedziskami i stołami. Wieża widokowa w Widuchowej powstała na zlecenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego według projektu szczecińskiego AB Studio Marka Antoszczyszyna i Andrzeja Buka. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlane MHM PAECH z Międzychodzia. Jej koszt to nieco ponad 1,5 mln zł. Choć platforma została już ukończona, na oficjalnie otwarcie trzeba jeszcze poczekać. Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju, udostępnienie obiektu zwiedzającym przewidziano dopiero na wiosnę 2021 roku. Czytaj też:  Inny punkt widzenia: architektura czasu wolnego |

Taras widokowy w Widuchowej: nowa platforma widokowa na Pomorzu Zachodnim

i

Autor: Archiwum Architektury Ze szczytu widuchowskiej platformy roztacza się widok na Dolinę Dolnej Odry

Wieża widokowa: Widuchowa z nową atrakcją turystyczną

Taras widokowy w Widuchowej powstał w ramach projektu „Zrównoważona turystyka w Unikalnej Dolinie Dolnej Odry” realizowanego we współpracy z niemieckim Parkiem Narodowym Dolina Dolnej Odry i miastem Schwedt. W planach jest jeszcze m.in. budowa wieży obserwacyjnej w gminie Boleszkowice i urządzenie kilkunastu miejsc odpoczynku wzdłuż rzeki, m.in. w Stolpe, Criewen, Gatow, Gartz oraz w gminach Kołbaskowo, Gryfino, Cedynia, Mieszkowice i Boleszkowice.

Taras widokowy w Widuchowej [FILM]

Platforma widokowa Widuchowa: lokalizacja