Architektura MuratorRealizacjeWieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.

Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności 15 października 2017
Fot.: Hufton + Crow

Obiekt zlokalizowano na terenie Międzynarodowych Targów, które zakończyły działalność w 2005 roku. Wieżowiec znajduje się na obszarze objętym masterplanem CityLife, według którego będzie rewitalizowany ten teren.

Powierzchnia użytkowa Generali Tower wynosi 67 000 m². Każdy z 44 poziomów jest obrócony wokół osi wieży, dzięki czemu kondygnacje nie są powtarzalne. Stosując obrót, projektanci sprawili, że ostatnie piętra wieżowca ukierunkowane są na centrum Mediolanu i Katedrę Duomo.

Głównym materiałem, z którego wykonano wieżę jest żelbet. W projekcie zastosowano innowacyjne słupy konstrukcyjne, których nachylenie zwiększa wykorzystanie powierzchni użytkowej. Obiekt otrzymał certyfikat LEED, uzyskując klasyfikację Gold. Na ekologiczność wieżowca składa się m.in. system żaluzji sterujących światłem naturalnym i system wentylacji.

Generali Tower, siedziba jednego z największych ubezpieczycieli na światowym rynku, będzie miejscem pracy dla 3000 ludzi. Powierzchnię komercyjną wypełnią sklepy i restauracje. Będzie się ona łączyć z przestrzenią publiczną założenia CityLife otoczonego parkiem.

Budowa Generali Tower rozpoczęła się w 2014 roku.

Upper One: nowy wieżowiec w Warszawie od medusa group U zbiegu ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II, w miejscu nieczynnego Atrium International, stanie 34-kondygnacyjny budynek Upper One projektu śląskiej pracowni medusa group. Inwestor, firma STRABAG Real Estate, zapowiada oddanie obiektu do użytku już w 2026 roku.
Hypérion w Bordeaux – najwyższy drewniany wieżowiec Francji Właśnie oddano do użytku 50-metrowy budynek Hypérion w Bordeaux. Obiekt, wykonany w technologii betonowo-drewnianej według projektu pracowni Viguier Architecture, to obecnie najwyższa konstrukcja drewniana we Francji.
Warsaw UNIT: nowy wieżowiec Warszawy Warsaw UNIT to kolejny wieżowiec, jaki powstał na warszawskiej Woli. Koncepcję liczącego 200 metrów obiektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.
Towarowa Towers projektu FS&P Arcus Rozpoczyna się budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers przy ulicy Prostej w Warszawie. Za projekt wieżowców odpowiada pracownia FS&P Arcus.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].