Architektura MuratorRealizacjeWieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności

Generali Tower można było odwiedzić po raz pierwszy w niedzielę 15 października 2017. Mediolańska wieża ma 170 metrów wysokości, jej budowa zakończy się na początku 2018 roku.

Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności
Wieżowiec Zahy Hadid otwarto dla publiczności 15 października 2017
Fot.: Hufton + Crow

Obiekt zlokalizowano na terenie Międzynarodowych Targów, które zakończyły działalność w 2005 roku. Wieżowiec znajduje się na obszarze objętym masterplanem CityLife, według którego będzie rewitalizowany ten teren.

Powierzchnia użytkowa Generali Tower wynosi 67 000 m². Każdy z 44 poziomów jest obrócony wokół osi wieży, dzięki czemu kondygnacje nie są powtarzalne. Stosując obrót, projektanci sprawili, że ostatnie piętra wieżowca ukierunkowane są na centrum Mediolanu i Katedrę Duomo.

Głównym materiałem, z którego wykonano wieżę jest żelbet. W projekcie zastosowano innowacyjne słupy konstrukcyjne, których nachylenie zwiększa wykorzystanie powierzchni użytkowej. Obiekt otrzymał certyfikat LEED, uzyskując klasyfikację Gold. Na ekologiczność wieżowca składa się m.in. system żaluzji sterujących światłem naturalnym i system wentylacji.

Generali Tower, siedziba jednego z największych ubezpieczycieli na światowym rynku, będzie miejscem pracy dla 3000 ludzi. Powierzchnię komercyjną wypełnią sklepy i restauracje. Będzie się ona łączyć z przestrzenią publiczną założenia CityLife otoczonego parkiem.

Budowa Generali Tower rozpoczęła się w 2014 roku.

Najwyższy budynek świata – Burj Khalifa Burj Khalifa zredefiniował to, co wydawało się niemożliwe w projektowaniu i inżynierii budynków. To najwyższy budynek świata, który łącząc najnowocześniejsze technologie i różne wpływy kulturowe, stał się globalną ikoną.
Najwyższy budynek Europy – Łachta Centr Łachta Centr, najwyższy budynek Europy, został wzniesiony dla firmy Gazprom jako symbol potęgi koncernu. Wieżowiec stał się również jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów brytyjskiej pracowni RMJM.
Historia kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki Panoramę Warszawy zdominowała sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Budynek od lat wzbudza kontrowersje. W świadomości wielu mieszkańców stolicy jest to symbol dramatycznej epoki w historii Polski. Inni uważają go po prostu za najwyższy, choć nie najbardziej imponujący, budynek w kraju.
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Wieżowiec w miejscu Kolmeksu Pracownia Grupa 5 Architekci projektuje ponad 100-metrowy wieżowiec na warszawskiej Woli. Budynek planowany jest na działce po biurowcu Kolmex, vis-à-vis Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wieżowiec Wola Tower Na zlecenie prywatnego inwestora biuro Mateusz Tański & Associates Architects opracowało projekt 180-metrowego wieżowca na warszawskiej Woli.