Architektura MuratorRealizacjeWnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego

Wnętrza pracowni architektonicznej bywają manifestem postawy twórczej i autorskim showroomem ukazującym potencjał zespołu. Nowo ukończone biuro łódzkiego studia REFORM Architekt jest tego doskonałym przykładem.

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Jacek Olszewski

Choć biuro REFORM Architekt działa na rynku nieco ponad dekadę, udało się mu wypracować już własny, indywidualny styl. Elegancka czerń, geometryczne motywy i charakterystyczne dodatki kultowych marek wyróżniają wiele projektów tego łódzkiego studia. Nie inaczej jest w ukończonej ostatnio siedzibie pracowni, która mieści się w pofabrycznym kompleksie Centrum Targowa w centrum Łodzi.

Czytaj też: Pracownia APA Wojciechowski w Warszawie |

Za projekt wnętrza odpowiada sam właściciel, Marcin Tomaszewski. Już na wejściu mamy szansę poczuć atmosferę tego miejsca. Najczęściej główne gabinety są dosłownie ukryte i prowadzą do niego liczne korytarze. Nie w tej pracowni. To wynika ze specyfiki pracy Tomaszewskiego. Z jednej strony lubi mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w biurze, z drugiej to on osobiście współpracuje z klientem na każdym etapie. Jest jeszcze jeden powód, dlaczego gabinet urządzono w tym miejscu – chodzi o widok. Przeszklenia od podłogi do sufitu oferują niezwykłą perspektywę na miasto, z którym architekt związany jest od początku swojej kariery.

Czerń jest tu wszechobecna. Pojawia się na ścianach, suficie, i w wykończeniu mebli. Dla kontrastu wykorzystano jednak jasną wykładzinę o wyrazistym, geometrycznym wzorze. W gabinecie i przy wejściu nie mogło zabraknąć foteli Nemo marki Driade: znaku rozpoznawczego wielu projektów Tomaszewskiego. Czerń dominuje też w przestrzeni open space, gdzie pracuje zespół REFORM Architekt. W tej części poza miejscem do pracy znajdziemy również szereg regałów, na których już wkrótce pojawią się katalogi i próbniki. W biurze rozplanowano też funkcjonalną, półotwartą kuchnię, niewielką salę konferencyjną i dodatkowy gabinet.

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Siedziba pracowni Massive Design Półotwarte organiczne sufity zaprojektowane przy użyciu technologi modelowania przestrzennego, wprowadzają klimat statku kosmicznego — pisze Adam Orlewicz.
Nowa siedziba pracowni MVRDV Pracownia MVRDV zaprojektowała swoją nową siedzibę w Rotterdamie. Na zrewitalizowanej przestrzeni o powierzchni 2400 m2 powstało 150 stanowisk pracy.
Tagi:
Bolesław Stelmach. Architekt Bolesław Stelmach został wyróżniony honorowym tytułem Ambasadora Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Prezentujemy film o twórczości architekta.
Architektura jest najważniejsza: Ingarden, Lewicki, Wróbel Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na dyskusję z udziałem krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena, Piotra Lewickiego i Piotra Wróbla. Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.
Ukraina w odbudowie Jaka może być obecna skala wojennych zniszczeń w Ukrainie? Co jest największą stratą z obszaru dziedzictwa architektury? Na czym przede wszystkim będzie polegać odbudowa? I na ile można tu mówić o odbudowie, a na ile o budowie zupełnie nowych dzielnic, miast i wsi? Nad tymi pytaniami zastanawiamy się wraz ze stołecznym konserwatorem zabytków Michałem Krasuckim – koordynatorem utworzonego przez władze Warszawy Domu Odbudowy Ukrainy.
Nie żyje architekt Stanisław Fijałkowski 13 września w wieku 88 lat zmarł architekt Stanisław Fijałkowski, autor m.in. Biblioteki Narodowej w Warszawie, Collegium KUL w Lublinie, a także ponad 30 szkół podstawowych, kilkunastu kościołów oraz wielu ambasad i konsulatów RP. Przypominamy wywiad, jakiego udzielił „Architekturze-murator” w 2014 roku.
Leszek Zdek: w stronę lepszej architektury Najnowsze wystawa w Muzeum Architektury prezentuje najważniejsze projekty i realizacje wrocławskiego architekta Leszka Zdeka. Jak podkreślają kuratorzy, Aleksandra Czupkiewicz i Łukasz Wojciechowski, projektant zawsze szukał przestrzeni na ulepszenie architektury, na lepsze przystosowanie jej do potrzeb użytkowników i na odrobinę artyzmu.
Poszukiwany Doradca Architektoniczny Polski oddział szwajcarskiej firmy IGP Pulvertechnik, wiodącego europejskiego producenta farb proszkowych, poszukuje osoby na stanowisko Doradcy Architektonicznego.