Architektura MuratorRealizacjeWnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego

Wnętrza pracowni architektonicznej bywają manifestem postawy twórczej i autorskim showroomem ukazującym potencjał zespołu. Nowo ukończone biuro łódzkiego studia REFORM Architekt jest tego doskonałym przykładem.

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Jacek Olszewski

Choć biuro REFORM Architekt działa na rynku nieco ponad dekadę, udało się mu wypracować już własny, indywidualny styl. Elegancka czerń, geometryczne motywy i charakterystyczne dodatki kultowych marek wyróżniają wiele projektów tego łódzkiego studia. Nie inaczej jest w ukończonej ostatnio siedzibie pracowni, która mieści się w pofabrycznym kompleksie Centrum Targowa w centrum Łodzi.

Czytaj też: Pracownia APA Wojciechowski w Warszawie |

Za projekt wnętrza odpowiada sam właściciel, Marcin Tomaszewski. Już na wejściu mamy szansę poczuć atmosferę tego miejsca. Najczęściej główne gabinety są dosłownie ukryte i prowadzą do niego liczne korytarze. Nie w tej pracowni. To wynika ze specyfiki pracy Tomaszewskiego. Z jednej strony lubi mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w biurze, z drugiej to on osobiście współpracuje z klientem na każdym etapie. Jest jeszcze jeden powód, dlaczego gabinet urządzono w tym miejscu – chodzi o widok. Przeszklenia od podłogi do sufitu oferują niezwykłą perspektywę na miasto, z którym architekt związany jest od początku swojej kariery.

Czerń jest tu wszechobecna. Pojawia się na ścianach, suficie, i w wykończeniu mebli. Dla kontrastu wykorzystano jednak jasną wykładzinę o wyrazistym, geometrycznym wzorze. W gabinecie i przy wejściu nie mogło zabraknąć foteli Nemo marki Driade: znaku rozpoznawczego wielu projektów Tomaszewskiego. Czerń dominuje też w przestrzeni open space, gdzie pracuje zespół REFORM Architekt. W tej części poza miejscem do pracy znajdziemy również szereg regałów, na których już wkrótce pojawią się katalogi i próbniki. W biurze rozplanowano też funkcjonalną, półotwartą kuchnię, niewielką salę konferencyjną i dodatkowy gabinet.

Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego
Wnętrza pracowni REFORM Architekt; fot. Rafał Tomczyk
Siedziba pracowni Massive Design Półotwarte organiczne sufity zaprojektowane przy użyciu technologi modelowania przestrzennego, wprowadzają klimat statku kosmicznego — pisze Adam Orlewicz.
Nowa siedziba pracowni MVRDV Pracownia MVRDV zaprojektowała swoją nową siedzibę w Rotterdamie. Na zrewitalizowanej przestrzeni o powierzchni 2400 m2 powstało 150 stanowisk pracy.
Tagi:
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Shigeru Ban: architektura troski Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.